Jeżeli chcesz mieć powody do skakania z radości - to łyżwy figurowe są idealnym rozwiązaniem! Dodatkowo jazda na lodzie pozytywnie wpływa na równowagę, sylwetkę, płynność ruchu i wdzięk. Jest to również świetny sposób na aktywne spędzanie czasu w okresie zimowym. Sprawdź jak wiele łyżew przygotowaliśmy specjalnie dla Ciebie!Łyżwy figurowe ich budowa i przeznaczenie.

Łyżwy figurowe charakteryzują się głównie kształtem buta i charakterystycznymi ząbkami w przedniej części najczęściej dobrej stalowej płozy. But ten jest wysoki, znacznie wyższy od hokejówek. Dodatkowo są sznurowane z wykorzystaniem do tego specjalnych haczyków. Mitem jest, że są to łyżwy tylko dla kobiet. Również jest oferowany segment dla mężczyzn. Wówczas Panowie wybierają najczęściej kolor czarny. Panie preferują jasne kolory butów często z elementami ozdobnymi.

łyżwy figurowe

Figurówki to nazwa związana jest z dyscypliną sportową, jaką jest taniec na lodzie. W tej dyscyplinie zawodowi sportowcy, zarówno mężczyźni jak i kobiety akrobacje i taniec na lodzie doprowadzili do perfekcji. Czy może być coś piękniejszego jak taniec, właśnie na figurówkach? Zwrotność figurówek jest podstawową cechą jaką muszą posiadać. Wszystkie takie łyżwy są lekkie i wygodne. Figurówki można zakupić z przeznaczeniem dla początkujących jak i zaawansowanych łyżwiarzy.

Łyżwy do jazdy figurowej najlepiej kupić własne, a nie korzystać z wypożyczalni. Uzasadnieniem niech będą względy higieniczne czy zdrowotne. Dobrze dobrane takie łyżwy zapewniają stabilizację i dobry komfort jazdy. Poprzez wysoki but komfortowo zabezpieczają staw skokowy i ścięgno achillesa. Takie łyżwy służą amatorom do spokojnej jazdy.

Łyżwy figurowe sklep - jeżeli szukasz dobrego sklepu sportowego, który również prowadzi sprzedaż zimowego sprzętu, w tym łyżew figurowych to wybieraj INTERSPORT. Znajdziesz tutaj łyżwy w okazyjnej cenie, które są naprawdę świetnie wykonane i trwałe. Również prezentują się znakomicie!

Łyżwy figurowe damskie zaprojektowane do pięknej jazdy!

Łyżwy figurowe damskie, gdy tylko opanujesz podstawy jazdy na lodzie pozwolą “płynąć” po lodowisku. Zarówno młode dziewczynki jak i ich mamy kochają regularne wyprawy na łyżwy. Pozwala to zapomnieć o całym świecie. Oczywiście łyżwy figurowe damskie są w szerokiej ofercie Intersportu.

łyżwy figurowe damskie

Łyżwy damskie figurowe są często wyściełane miłym kożuszkiem, co przekłada się na komfort jazdy. Buty figurowe do spokojnej jazdy są idealne do stawiania pierwszych kroków na lodowisku. Nie trzeba dużo czasu aby nauczyć się w nich jeździć. Warto pamiętać o swoim bezpieczeństwie i zakładać kask oraz rękawiczki. Początkujące dziewczyny niech założą ochraniacze na kolana i łokcie. Stare powiedzenie mówi “jak się nie przewrócisz to się nie nauczysz” ale zawsze można dzięki ochraniaczem złagodzić skutek takiej wywrotki.

Łyżwy figurowe jakie wybrać? To częste pytanie początkujących łyżwiarzy. Nie ma co na samym początku sięgać po łyżwy z najwyższej półki. Znane i cenione na rynku są między innymi takie firmy jak: Tempish, TECNOPro, Bladerunne, Bauer. Oferują bardzo dobrej jakości łyżwy figurowe w niewysokiej cenie. Wchodząc na stronę sklepu INTERSPORT przekonasz się o tym osobiście. Panie wybierają głównie buty, które mają komfort w botku, są miłe w dotyku, posiadają dodatkowe ozdoby np “diamenciki” - oprócz ładnego wyglądu są solidne, wygodne modne i co najważniejsze funkcjonalne i wytrzymałe.

Łyżwy figurowe męskie do profesjonalnej i amatorskiej jazdy figurowej.

łyżwy figurowe męskie

Łyżwy figurowe męskie mogą być również przeznaczone do amatorskiej i spokojnej jazdy. Najczęściej wybieranym kolorem przez mężczyzn jest kolor czarny. Na łyżwach tego typu można na lodowisku wykonywać podstawowe figury. Pomagają w tym specjalne ząbki, które są umieszczone, w przedniej części płozy.

Łyżwy figurowe profesjonalne są przeznaczone dla kobiet jak i mężczyzn, którzy są na wysokim poziomie zaawansowania w jeździe figurowej na lodzie.Charakteryzują się doskonale przymocowanymi płozami, solidną strukturą oraz perfekcyjnym wykończeniem buta. Profesjonalne łyżwy figurowe muszą być idealnie dobrane do stopy łyżwiarza! Ma to duże znaczenie dla jego bezpieczeństwa. Na takim etapie zaawansowania wykonuje się bardzo skomplikowane akrobacje. Dlatego należy posiadać bardzo dobrej jakości łyżwy profesjonalnej marki.

Łyżwy figurowe skórzane mają bardzo wygodne buty, wręcz idealnie dopasowujące się do stopy. Mogą występować w różnych kolorach. Posiadając takie buty pamiętajmy o ich konserwacji specjalnymi środkami. Każdorazowo po jeździe należy je dokładnie wytrzeć i osuszyć. Nie przechowywać w wilgotnym miejscu. Są to buty o dużej wytrzymałości, które posłużą przez wiele sezonów.