Wiązania snowboardowe - jakie rozmiary, jakie rodzaje? Sprawdź ofertę wiązań snowboardowych na stronie INTERSPORT i wybierz wiązania dla siebie!Wiązania snowboardowe - które będą najlepsze?

W poniższym artykule znajdziesz porady i wskazówki czym kierować się kupując wiązania snowboardowe.

Przy wyborze wiązania do snowboardu pamiętaj o ich prawidłowym doborze, tak samo jak to ma miejsce przy zakupie butów i deski. Wiązania do deski snowboardowej mają swoją sztywność oraz charakterystykę, która przedstawia do jakiego rodzaju jazdy najlepiej się nadają. Wybór wiązania do deski zależny jest między innymi od wysokości buta oraz stylu jazdy.

Wiązania snowboardowe łączą deskę z butami, dlatego prawidłowo dobrane zmniejszają ryzyko urazów, zwłaszcza stóp i stawów skokowych. W asortymencie również posiadamy wiązania snowboardowe damskie, męskie, juniorskie i dziecięce. Wiązania najczęściej składają się z bazy, pompki, pasków, high backu, pedału gazu i talerzyków. wiązania snowboardowe Pompka to klamra przy pasku, która ma zastosowanie do zapięcia buta z odpowiednią siłą. Najlepiej aby była aluminiowa lub z wysokiej jakości tworzyw sztucznych. Dobrze, aby paski były pokryte antypoślizgowym materiałem i były odpowiednio sztywne. Muszą mieć możliwość zamontowania padsy - miękkich okładzin, których celem jest zapobieganie zbytniemu uciskaniu nogi przez wiązania.

High back czyli łyżka - tylna część wiązania powinna być wykonana z pianki lub gumy oraz posiadać możliwość regulacji wysokości oraz kątów obrotów. Pedał gazu jest regulowaną wkładką montowaną zarówno w przedniej jak i tylnej części wiązania, która odpowiada za właściwe dociśnięcie deski do butów. Talerzyki służą przykręceniu deski do wiązania. Powinny być sztywne, głębokie i mieć ząbki idealnie dopasowane do zębów bazy. W jaki sposób dobrać wiązania i jakie wiązania snowboardowe są odpowiednie dla nabywcy? - to profesjonalnie doradzą pracownicy INTERSPORTU.

Wiazania snowboardowe - rodzaje i funkcjonalność.

Jak ustawiać wiazania snowboardowe? Nad tym zastanawia się nie tylko początkujący snowboardzista…

Do nauki jazdy na desce zaleca się ustawienie wiązania przedniego na 27 stopni, natomiast tylnego na 9 stopni, przy szerszym rozstawie ułatwiającym utrzymanie równowagi. Takie ustawienie pomoże, w krótszym czasie opanować techniki jazdy. Każdy snowboardzista musi sam lub z pomocą instruktora metodą prób i błędów ustalić, które ustawienie wiązania będą optymalne.

Wiazania snowboardowe dzielimy na twarde i miękkie. Twarde wiązania zwykle produkowane są z metalu i przeznaczone do sztywnych butów. Wiązania miękkie dzielą się na flow oraz padsa (zastępuje paski i pompkę) oraz step-in, które zatrzaskują się automatycznie po zetknięciu z butem.

Wiązania snowboardowe rodzaje

Wiązania możemy podzielić na:

  • Strap-in to najczęściej stosowany przez producentów typ wiązań. Zwykle stosują dwa paski, jeden powyżej lub w poprzek palca i jeden w poprzek kostki. Taki rodzaj wiązania oferuje wiele opcji wsparcia, amortyzacji i dostosowań niestandardowych. Są odpowiednie do wszystkich stylów oraz warunków jazdy i mogą z tych rozwiązań korzystać początkujący.
  • Step-in odchylana tylna część co ułatwia szybkie i łatwe wkładanie buta. Wiązania tylne preferowane są częściej przez zaawansowanych snowboardzistów.

Można określić, że mamy dwa rodzaje wiązań snowboardowych Strap-in oraz Step-in.

Przed nabyciem wiązań warto zastanowić się jaki system zapinania będzie nam najbardziej odpowiadał. Możemy rozróżnić klasyczne paski do wiązań snowboardowych z dwoma pompkami służącymi do zaciągania wiązania oraz wiązania wkładane od strony high backu - przykładowo Flow.

Rozmiar wiązań snowboardowych ma znaczenie!

Wiązania do deski i butów snowboardowych są dostępne w różnych rozmiarach tak, aby pasowały do różnych butów. Wygodne dopasowanie buta i wiązania jest niezbędne do prawidłowej kontroli jazdy na desce. Konieczne jest sprawdzenie tabeli rozmiarów danego producenta. wiązania snowboardowe Wyróżniamy 3 rozmiary wiązań, a mianowicie S, M i L. Buty nie powinny zbytnio zwisać z wiązań ani też nie powinny być mocno naprężone lub pozostawione na luzie. Pięta musi przylegać do wiązania. Wiązania muszą butą pozwalać na zginanie, jednak bez chwiania się.

Duże znaczenie ma waga ridera. Nawet początkujący powyżej 80 kg wagi powinni dla swojego bezpieczeństwa inwestować w trochę lepsze wiązania. Jakość użytych materiałów decyduje o wytrzymałości, sztywności i wadze wiązania. Wystarczającym materiałem to tworzywa sztuczne, sprawdzone, niedrogie, często zaawansowany technologicznie materiał.

Zdarza się czasem, że w wiązaniu snowboardowym zużyje się jakiś element lub coś pęknie albo przestanie prawidłowo działać. Od tego są części do wiązań snowboardowych. Dobry sklep ze sprzętem snowboardowym posiada w sprzedaży między innymi: paski zębate, pompki, śruby i podkładki mocujące wiązania do deski, płyty bazowe, wózki tył wiązań race/przód intec itp. Również w naszym sklepie są dostępne części do wiązań snowboardowych.

Wiązania burton~zdecydowanym faworytem na śnieżnych stokach.

O jakości wiązań decyduje marka, materiały z jakich zostały wykonane oraz ich konstrukcja. Dlatego polecamy wiązania burton. To produkt którego nie musimy szeroko przedstawiać, jego popularność na całym świecie jest bezapelacyjna. Szeroka oferta zadowoli każdego zarówno początkujących i zaawansowanych.

Wszystkie wiązania burton powstają z wytrzymałych i twardych materiałów pochodzących z recykilingu. Wyróżniają je również stosowane najnowocześniejsze technologie oraz lekka konstrukcja. To bardzo dobry markowy sprzęt liczący się również na polskim rynku.

W naszym sklepie dostępne są wiązania snowboardowe burton w wielu wariantach. Wychodzimy naprzeciw naszym klientom i proponujemy tradycyjne wiązania jak również nowości pojawiające się na rynku. Marka burton stosuje system EST, który polega na mocowaniu wiązań z wykorzystaniem dwóch śrub i szyny umieszczonej w rdzeniu deski. Dlatego mamy możliwość płynnej regulacji kątów i rozstawu wiązań bez konieczności usztywniania deski pod wiązaniami.

Burton wiązania - budowa i właściwości.

Burton wiązania cechują się lekką bazą, która wykonana jest z aluminium i nylonu. W niektórych wiązaniach zastosowano system Natural Cant Evo z dwoma gęstościami pianki co zapewnia wygodne stanie na desce.Renomowana firma proponuje wiązania snowboardowe twarde, miękkie i średnie, dzięki temu dopasujesz je do deski oraz techniki jazdy i preferencji. Należy również zauważyć ich estetyczny wygląd i nowoczesny designem. Jesteśmy pewni, że na sprzęcie firmy Burton wyróżnisz się na stoku i wykorzystasz cały swój potencjał.

wiązania burton

Dobre wiązania snowboardowe w dużym stopniu pozwolą podnieść poziom komfortu oraz bezpieczeństwa na stoku. Jako doświadczeni sprzedawcy sprzętu sportowego, w tym również zimowego polecić możemy wiązania burton custom wykorzystywane nie tylko przez doświadczonych riderów ale również przez najmłodszych pasjonatów snowboardingu. Wyróżniają się solidnym wykonaniem oraz modnym sportowym designem. Ich używanie powoduje poczucie komfortu, nawet po wielu godzinach spędzonych na stoku. należy również podkreślić, że są to wiązania najbardziej uniwersalne.

Wiązania head to jedne z najlepszych wiązań snowboardowych na rynku.

Sprzęt snowboardowo - narciarski, w tym wiązania head należą również do czołówki światowych producentów. Wytrzymałe płyty podstawy wiązania head są wykonane z lekkich stopów oraz high backi wyprodukowane z najlepszych materiałów dają gwarancją wysokiej jakości. Paski i pompki gwarantują wygodne i stabilne trzymanie nogi. Również charakteryzują się ponadprzeciętną wygodą oraz niezawodnością działania. Tym co decyduje o bezpieczeństwie i trwałości head wiązania to materiał oraz wykonanie. Dzięki jakości tworzyw, a także innowacji i nowoczesnych metod produkcji mamy pewność, że korzystamy z bardzo dobrego produktu.