Jeśli rozważasz zakup sprzętu do badmintona, nieważne czy do gry amatorskiej, czy żeby zająć się tym na poważnie, zapraszamy do naszego sklepu. Oferujemy rakiety do badmintona renomowanych producentów, w tym Dunlop, Wilson, Talbot, TECNOPro czy Yonex.

Odpowiednia rakieta do badmintona – jak wybrać?

Wybór właściwej rakiety do badmintona nie jest tak prostą sprawą, jak mogłoby się wydawać. Należy wziąć pod uwagę wiele parametrów, między innymi własne umiejętności oraz wagę samej rakiety. Jeżeli dopiero zaczynamy trenować, obiektem naszego zainteresowania powinna stać się lżejsza rakieta do badmintona. Model o mniejszej masie sprawdzi się znakomicie na ćwiczeniach dla początkujących oraz u osób uprawiających sport rekreacyjnie. Polecamy m.in. Tecno Elite 40, produkt z wytrzymałego materiału aluminiowego, o lekkiej konstrukcji.

 

Gracze z niewielkim stażem będą zadowoleni, jeśli zdecydują się na zakup rakiety do badmintona Wilson Reaction70. Cechuje się niewielką wagą przy optymalnej elastyczności, dzięki czemu grającemu łatwo utrzymać kontrolę nad lotką.

 

Korzystny wybór to także uniwersalny zestaw do speedmintona Dunlop Speedminton Set. Zawiera rakiety do badmintona oraz kilka sztuk lotek dla graczy z różnymi umiejętnościami (2 dla amatorów, 3 dla bardziej wprawionych).

 

Rozsądny wybór rakiety do badmintona

Gracze, którzy mogą już pochwalić się średnim poziomem zaawansowania, mają nieco większe pole manewru. Jednym z polecanych przez nas modeli jest rakieta do badmintona Wilson Attacker. Posiada rączkę z grafitu i głowicę z aluminium, co przekłada się bezpośrednio na lekkość, a jednocześnie wytrzymałość towaru. Średnia elastyczność z równomiernym balansem pozwalają na wykonywanie precyzyjnych, szybkich zamachów.

 

Sprzedawane przez nas profesjonalne rakiety do badmintona dla dorosłych to propozycje, które nie męczą ramion nawet przy dłuższych rozgrywkach. Do takich rakiet należy m.in. TECNOPRO Elite 40, o niedużej wadze i masie własnej, jak również Talbot Combat firmy Talbot Torro, wyprodukowana z kompozytu grafitowego.

 

W asortymencie naszego sklepu mamy wiele rakiet, które odpowiedzą na wymagania nawet najbardziej wymagających graczy. Zachęcamy do przejrzenia oferty i wybrania najlepszego dla siebie modelu.