Każdy zapewne słyszał o tenisie czy squashu, czyli najpopularniejszych sportach rakietowych. Wciąż niewiele osób wie natomiast, że istnieje również inna dyscyplina tego rodzaju. Padel, bo o niej mowa, to połączenie squasha i tenisa ziemnego. Sport ten stanowi świetny sposób na relaks dla osób lubiących gry z wykorzystaniem piłek i rakiety.


Padel– niezbędny sprzęt i akcesoria

W sklepie internetowym INTERSPORT znajdziesz wysokiej jakości sprzęt i akcesoria niezbędne do gry w padla. W ofercie mamy profesjonalne rakiety, które są bardzo lekkie (ważą zaledwie 30 dag) i pozwalają na swobodne manewrowanie. Nasz asortyment obejmuje również piłki, owijki i torby sportowe, które przydadzą Ci się podczas treningów. Proponujemy produkty od sprawdzonych marek, takich jak firma Head. Dostępne artykuły wyróżniają się solidnością wykonania oraz ergonomicznością, co pozwala na komfortową grę przez wiele godzin.

Padel– na czym polega gra?

Padel to szczególnie popularna w krajach iberyjskich dyscyplina sportu. Do jej uprawiania niezbędna jest rakieta przypominająca kształtem tę do gry w tenisa, ale nieco od niej mniejsza. Rakieta nie posiada siatki i jest w całości wykonana z tworzywa. Boisko do gry w padla jest natomiast zbliżone pod względem wielkości do kortu wykorzystywanego podczas gry w squasha. Reguły tej dyscypliny bardzo przypominają zasady obowiązujące w grze w tenisa. Padel jest rozgrywany pomiędzy dwiema osobami. Co ważne, dyscyplina jest na tyle prosta, że z łatwością mogą w nią grać nie tylko dorośli, ale i dzieci.