Rakiety do padla

FILTRY

Płeć

Marka

Cena

Padel to sport będący połączeniem tenisa ziemnego i squasha. Mimo że nie jest jeszcze tak popularny w Polsce jak inne sporty rakietowe, to wciąż zdobywa nowych zwolenników. Jeśli i Ty uległeś czarowi tej fascynującej dyscypliny, w sklepie INTERSPORT znajdziesz wszystko, co niezbędne, do profesjonalnej gry w padla.


Niezawodna rakieta – padel

Asortyment naszego sklepu obejmuje profesjonalne rakiety do padla renomowanej marki Head oraz innych producentów. Artykuły zostały wykonane z dużą precyzją z materiałów najlepszego gatunku. Proponujemy produkty z włókna szklanego, pianki oraz włókna węglowego, modele twarde oraz miękkie.

Wysokiej jakości sprzęt pozwoli Ci na nieprzerwaną, przyjemną grę w padla. Dzięki dobrej klasy rakiecie możesz cieszyć się wszystkimi korzyściami, jakie daje ta dyscyplina. Padel to sport, który pozytywnie wpływa na zdrowie i pozwala zachować dobrą kondycję. Jest również świetnym sposobem na spędzanie wolnego czasu. Zapewnia doskonałą zabawę wszystkim – zarówno dzieciom i młodzieży, jak i dorosłym oraz seniorom. Zasady gry są bardzo proste, więc ich zrozumienie nie powinno sprawić nikomu problemu. Padel to świetna propozycja sportowa dla wszystkich, którzy lubią aktywność fizyczną na korcie oraz gry z wykorzystaniem rakiety.

Padel rakieta – czym się charakteryzuje?

Rakieta do padla przypomina kształtem rakietę do tenisa lub squasha. Jest jednak od nich nieco mniejsza i przede wszystkim nie ma siatki. Jest wykonana w całości z tworzywa, a w miejscu, w którym w rakietach tenisowych jest siatka, znajdują się niewielkie otwory. Główki rakiet do padla zawierają zwykle ok. 60 otworów o średnicy 13 milimetrów każdy. Długość i szerokość główki wynosi ok. 255 mm, z kolei długość całej rakiety to 460 mm.


Rakieta do padla jest bardzo lekka – waży zaledwie 350-400 gramów, w zależności od modelu. Dzięki temu umożliwia swobodne manewrowanie. Jednocześnie jej ergonomiczna, odpowiednio wyprofilowana rączka o grubości ok. 32-38 milimetrów gwarantuje pewny chwyt.

Rakieta do padla– jaką wybrać?

Początkującym zaleca się rakiety do padla jak najlżejsze, co pozwoli na pełną kontrolę nad tym sprzętem. Warto też zdecydować się na modele okrągłe, co zapewni precyzyjne zagrywki. Wybierając rakietę do padla, dobrze również zwrócić uwagę na tworzywo, z jakiego jest wykonana. Zaawansowani, doświadczeni gracze chętnie wybierają modele wytworzone z włókna węglowego. Nie są one tanie, ale wyższa cena idzie w parze z doskonałą jakością. Początkującym fanom tego sportu poleca się z kolei modele z pianki albo włókna szklanego. W ofercie sklepu INTERSPORT znajdziesz zarówno rakiety dedykowane początkującym, jak i doświadczonym amatorom padla.


Osoby stawiające dopiero pierwsze kroki na korcie powinny też zdecydować się na rakiety do padla z balansem na rączkę, co ułatwi im manewrowanie rakietą. Sprzęty te występują w wersjach o miękkiej bądź twardej powierzchni. Pierwszy rodzaj daje lepszą kontrolę nad piłką przy mniejszej prędkości, natomiast w drugim przypadku jest odwrotnie.