Profesjonalne rakiety do squasha

W naszym sklepie internetowym znajdziesz szeroki wybór sprzętu i akcesoriów sportowych, w tym również rakiety do squasha. Squash to dyscyplina polegająca na odbijaniu piłki o ścianę, w taki sposób, aby jej ponowne odbicie było trudne dla przeciwnika. W związku z tym rakieta do squasha musi być bardzo porządnie wykonana. Intersport oferuje Ci wysokiej jakości rakiety do squasha, które nadają się dla osób początkujących, średniozaawansowanych i zaawansowanych.

W zależności od potrzeb nasi klienci wybierają spośród mniejszych i większych modeli. Rakiety do squasha dostępne są w naszym sklepie w różnych cenach, dlatego przygodę z tym sportem można zacząć, nie wydając dużo pieniędzy na podstawowy sprzęt. Squash to bardzo popularna forma aktywności fizycznej, która rozwija zdolności motoryczne, refleks i wpływa pozytywnie na kondycję ludzi w każdym wieku. Postawienie na profesjonalną rakietę od początku treningów pomaga wypracować odpowiednie nawyki i nauczyć się, jak prawidłowo korzystać ze sprzętu, aby osiągać jak najlepsze wyniki. Dobre akcesorium ułatwia również samą grę i sprawia, że jest ona bardziej przyjemna. W naszym sklepie możesz zaopatrzyć we właściwy sprzęt bez względu na poziom umiejętności, płeć oraz wiek. Wśród proponowanych przez nas produktów znajdują się tylko wyselekcjonowane, przetestowane wysokiej jakości modele rakiet od renomowanych producentów, którzy specjalizują się w tworzeniu rakiet do squasha.

 

Jaka rakieta będzie najlepsza?

Wybór rakiety do squasha jest kwestią bardzo indywidualną. Dla osób początkujących oraz tych o niewielkiej posturze i sile mięśni ramion polecamy rakiety do squasha o niższej wadze, do około 150 g. Mała masa sprzętu pozwala na szybsze ruchy ręką, dzięki czemu dużo łatwiej się manewruje, zwłaszcza jeśli nie jest się wprawionym graczem. Należy pamiętać, że siła uderzenia w piłkę rakietą o niższej gramaturze w przeciwieństwie do tej cięższej jest niższa, co wpływa na prędkość piłki w locie, a następnie na moc odbicia. Rakieta do 150-160 g będzie najlepsza dla mniej zaawansowanych, drobnych graczy oraz kobiet, które naturalnie mają mniejszą wagę i wzrost od mężczyzn. Rakieta do squasha powyżej 150 gramów sprawdzi się w przypadku osób silniejszych, bardziej wprawionych w tej dyscyplinie sportowej. Najważniejsze, aby utrzymanie sprzętu nie stanowiło dla zawodnika problemu podczas gry w squasha. Szybkie zmęczenie mięśni rąk podczas uprawiania sportu może oznaczać, że używana rakieta jest zbyt ciężka. Na wybór rakiety do squasha ma wpływ także jej środek ciężkości. Może się on znajdować w główce, w centralnej części oraz w rączce. Balans w rączce powoduje wrażenie, że rakieta jest lżejsza, łatwiej się nią manewruje, jednak uderzenia nią są słabsze. Jeśli środek ciężkości znajduje się w główce, to zwiększa się siła uderzeń, lecz rakietę ogólnie trudniej utrzymać i nią poruszać, zdaje się cięższa i bardziej toporna. Środek ciężkości położony w centralnej części rakiety to swego rodzaju kompromis. Istotnym parametrem decydującym o wyborze rakiety do squasha pozostaje również wielkość główki. Dużą główkę poleca się graczom początkującym. Dzięki niej łatwiej trafić w piłeczkę. Mniejsza z kolei dobrze sprawdzi się dla osób zaawansowanych, ponieważ daje możliwość bardziej kontrolowanych odbić. Na decyzję o zakupie wpływa także cena rakiety. Tańsze modele w naszym sklepie można kupić już od około 100 zł. Polecamy je osobom, które grają sporadycznie lub dopiero zaczęły przygodę z tą dyscypliną. Na cenę droższych egzemplarzy wpływają przede wszystkim materiały, z jakich zostały wykonane oraz ich bardzo wysoka jakość.

Rakiety od znanych producentów

Chcąc dostarczać Państwu wyłącznie wysokiej jakości sprzęt sportowy, oferujemy w naszym sklepie rakiety do squasha wyłącznie renomowanych producentów sprzętu sportowego. Wśród nich bardzo znajduje się między innymi marka Wilson, znana z wykonywania profesjonalnego sprzętu do squasha, tenisa czy futbolu amerykańskiego. Rakieta do squasha marki Head to również bardzo często wybierany produkt dostępny w sklepie Intersport. Chętnie korzystają z nich osoby profesjonalnie trenujące squasha, w tym także zawodnicy o międzynarodowej sławie. Wśród proponowanych przez nas rakiet warto wyróżnić również markę Dunlop, która tworzy rakiety do squasha od lat 40 ubiegłego wieku. Każda z wymienionych firm fachowo podchodzi do dostarczania rakiet do squasha z wysokogatunkowych materiałów, dbając o każdy szczegół wykonania oraz rozwijając swoje innowacyjne projekty. Decydując się na wybór własnego akcesorium do gry, warto wziąć pod uwagę którąś z tych marek, aby móc używać jak najlepszego sprzętu sportowego.

 

Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby rozważające zakup rakiety do squasha do zapoznania się z produktami dostępnymi w naszym sklepie internetowym. W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości dotyczących naszego asortymentu zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z naszą firmą.