Tenis stołowy to rozrywka dla każdego! Sprawdź ofertę sprzętu do tenisa stołowego od INTERSPORT i wybierz wszystko czego potrzebujesz!

Ping pong czy tenis stołowy - czy to tylko nazwy stosowane zamiennie czy zupełnie różne gry.

Tenis stołowy narodził się w latach 80 XIX wieku w Anglii. W krótkim okresie czasu zaczęto sprzedawać akcesoria do gry. Jednocześnie pojawiły się popularne nazwy związane z charakterem dźwięku odbijanej piłeczki - Ping pong czy whiff whaff. Już w 1901 roku nazwa ping-pong została zastrzeżona przez angielskiego producenta.

rakietki do ping ponga

W tym samym czasie inni producenci używali nazwy, tenis stołowy. Tym samym tenis stołowy do dzisiaj jest nazywany jako ping-pong. Z uwagi na to, że gra poprawia koordynację ruchową, refleks czy koncentrację - dzisiaj to jedna z najpopularniejszych gier na świecie. Również w Polsce cieszy się bardzo dużą popularnością.

Ping pong Gdańsk, Bydgoszcz - szukajcie nas w tych miastach w największych galeriach handlowych!

Z dużym powodzeniem w tenisa stołowego mogą grać zarówno dzieci, młodzież czy osoby dorosłe. Dyscyplina pomaga w integracji dzieci czy młodzieży. Sprzęt czy akcesoria do gry nie jest zbyt dużym wydatkiem. Z uwagi na coraz większe zainteresowanie tą dyscypliną sportową INTERSPORT prowadzi sprzedaż stołów do tenisa stołowego oraz akcesorii do tej gry.

Ping pong Gdańsk, Bydgoszcz - znajdziesz nas w dużych sieciach handlowych, gdzie dokonasz zakupu niezbędnego sprzętu do uprawiania tenisa stołowego. Poza sklepami stacjonarnymi odwiedź nas w internetowym sklepie. Zakupisz stół, siatkę, rakietki czy piłeczki do tenisa. Posiadamy w sprzedaży, cieszące się dużym zainteresowaniem zestawy tenisowe. Oferujemy także akcesoria do gry w tenisa stołowego dla wymagających klientów.

Tenis stołowy Warszawa - akcesoria znajdziesz w naszym sklepie stacjonarnym!

rakietki do ping ponga

Tenis stołowy Warszawa - szukaj nas w stacjonarnym sklepie w Arkadii oraz Sadyba Best Mall. Prowadzimy sprzedaż markowego sprzętu sportowego, w tym do ping-ponga oraz sprzętu i akcesorii turystycznych - w sklepach o dużych powierzchniach. Odwiedzając nas systematycznie możecie Państwo liczyć na częste promocje, przeceny czy wyprzedaże. Mamy propozycje dla początkujących adeptów sportu jak i dla osób mocno zaawansowanych. Zapraszamy do odwiedzenia INTERSPORTU.

Jeżeli pragniecie Państwo rozwijać swoje sportowe pasje, w tym związane z ping-pongiem, to szukajcie nas pod poniższymi hasłami:

  • tenis stołowy kraków
  • tenis stołowy wrocław
  • tenis stołowy lublin
  • tenis stołowy poznań
  • tenis stołowy gdańsk
  • tenis stołowy szczecin
  • tenis stołowy łódź
  • tenis stołowy kielce

Wymiary stołu do ping ponga są szczegółowo określone, tak samo jak ułożenie pasów czy ich szerokość.

Wymiary stołu do ping ponga są szczegółowo określone. Długość stołu wynosi 274 centymetry, szerokość 152,5 centymetra. Najczęściej występują kolory zielone, czarne i niebieskie. Do gry amatorskiej dopuszczalne są nieco inne rozmiary.

Ważna jest także wysokość stołu, która wynosi 76 centymetrów. Poznając wymiary stołu do tenisa możecie Państwo zaplanować jego rozmieszczenie. Pamiętajmy, że stół do ping-ponga jest składany.

Tenis stołowy sklep INTERSPORT jest bardzo dobrze zaopatrzony we wszystkie akcesoria potrzebne do gry.

Idąc w kierunku rosnącego zapotrzebowania na stoły do ping-ponga oraz akcesoria związane z tą dyscypliną sportową, stworzyliśmy dział, który nazywamy - sklep tenis stołowy. Zarówno w sklepach stacjonarnych jak i poprzez internet zakupicie Państwo markowe rakietki do tenisa, siatkę oraz piłeczki. Tenis stołowy sklep cieszy się coraz większą popularnością zarówno początkujących jak również zaawansowanych pasjonatów tej dyscypliny sportu.

rakietki do tenisa stołowego

Gra w ping ponga - zaczynając przygodę możecie rozpocząć od tańszego sprzętu.

Gra w ping ponga, w której mogą grać dwie lub cztery osoby, czyli singiel i debel praktycznie opanowała cały świat. Cyklicznie odbywają się mistrzostwa Świata. Jest to także dyscyplina olimpijska oraz paraolimpijska. Również my Polacy w tej dyscyplinie sportowej mamy spore osiągnięcia.

Jest to dyscyplina zdrowa i przeznaczona dla zawodowców jak i początkujących adeptów. Można się zarówno rozwijać sportowo, a także wspaniale bawić. Ping pong gra - ma określone zasady, która polega na odbijaniu piłeczki rakietką tak, aby przeleciała nad siatką na drugą stronę przeciwnika. Punkt zostanie przyznany, kiedy przeciwnik nie wykona odpowiedniego podania lub odbioru.

Tenis stołowy zasady zmieniły się znacznie w 2001 roku.

Tenis stołowy zasady - dodamy, że każda krawędź stołu powinna być oznaczona białą linią. Wysokość zamocowanej na środku stołu siatki wynosi 15,25 cm. Piłeczka do gry powinna być biała lub pomarańczowa. Rakieta do gry może mieć dowolny kształt i masę, jednak powinna być sztywna i oklejona specjalną okładziną.

rakietki do tenisa stołowego

Ping pong zasady - zmieniła się ilość punktów, do ilu rozgrywany jest jeden set.

Zasady gry w ping ponga są jasno określone przez Międzynarodową Federację Tenisa Stołowego. Mecz wygrywa zawodnik lub para, którzy pierwsi wygrają niezbędną do zwycięstwa liczbę setów / nieparzysta liczba setów /. W secie gra się do 11 punktów, chyba, że dojdzie do stanu 10:10 wówczas gra się zmiennym serwisem, do przewagi jednej ze stron 2 punktów.

Cornilleu - najbardziej znana marka w świecie tenisa stołowego.

Marka Cornilleau jest jedną z najstarszych i najbardziej znanych marek związanych z tenisem stołowym. Markę założył w 1946 roku Emil Cornilleu, tym samym rozpoczynając rodzinny interes. Marka ta specjalizuje się w projektowaniu, produkowania i sprzedaży całego sprzętu ping pongowego. W jej ofercie znajdzie się między innymi: rakietka cornilleau, paletka cornilleau, stół cornilleau czy rakietka do tenisa stołowego cornilleau. Sprawdźcie ofertę tej marki na stronie INTERSPORT i wybierzcie odpowiedni sprzęt dla siebie.