Rola fajki do nurkowania

Fajka nurkowa stanowi niezbędny element wyposażenia podczas nurkowania bezdechowego, jak i snurkowania. Nurkowanie z rurką umożliwia oddychanie powietrzem, jakie znajduje się na powierzchni, przy jednoczesnym byciu zanurzonym. To propozycja dla osób, które nie schodzą głęboko pod wodę i nie potrzebują butli ze sprężonym powietrzem. Choć nurkowie głębinowi zwykle nie mają potrzeby korzystania z fajki, powinni dołączyć ją do ekwipunku jako element zwiększający bezpieczeństwo podczas niekorzystnych warunków, np. wysokiej fali czy dużego prądu. Fajka do nurkowania zbudowana jest z kilku elementów. Najczęściej składa się z: rurki, zapinki, ustnika i dwóch zaworków – labiryntowego i zwrotnego.

Rurki do nurkowania od Intersport

W naszym sklepie znajdziesz różnorodne fajki – począwszy od prostych modeli, aż po produkty wyposażone w nowoczesne systemy, sprawiające, że korzystanie z rurek staje się jeszcze bardziej komfortowe. Polecamy fajki do nurkowania Tusa, odpowiednie zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Produkty tej renomowanej marki słyną z innowacyjnych technologii, np. Hyperdry Elite - Dry Top, która chroni przed wlewaniem się wody do rurki. Dzięki praktycznym zaczepom fajkę bez problemu można zamontować przy pasku maski.

 

Dobrej jakości rurka do nurkowania jest tak zaprojektowana, by zapewniać użytkownikowi odpowiednią wygodę, np. poprzez możliwość ustawiania jej pod różnym kątem czy dzięki anatomicznemu kształtowi ustnika, który minimalizuje poczucie zmęczenia szczęki. Fajka do nurkowania z zaworem do odpowietrzania i dużą komorą odpływową to świetne rozwiązanie dla osób ceniących sobie szybkie czyszczenie sprzętu. Każdy model proponowanych przez nas fajek występuje w kilku wariantach kolorystycznych, dzięki czemu można wybrać rurkę idealnie komponującą się z posiadanym już sprzętem nurkowym.

 

Jeśli szukasz fajki do nurkowania z zaworem, bądź innego sprzętu nurkowego, zapraszamy do zapoznania się z ofertą Intersport!