Sprzęt do nurkowania

Nurkowanie to sport, który dostarcza wielu wrażeń. Żeby móc się nim cieszyć, poza odpowiednimi umiejętnościami, trzeba mieć specjalistyczny ekwipunek. To, jaki sprzęt powinien się w nim znajdować, zależy przede wszystkim od stopnia zaawansowania nurka (liczy się m.in. długość czasu spędzanego pod wodą, głębokość schodzenia itd.). W wariancie podstawowym wystarczy maska z rurką do nurkowania, płetwy oraz strój, czyli tzw. pianka do nurkowania. Gdy przebywanie pod wodą ma trwać dłużej niż kilka minut, koniecznym elementem stają się butle do nurkowania, zapewniające dostęp do powietrza.

Płetwy i maski do nurkowania dla każdego

W Intersport oferujemy szeroki wybór akcesoriów dla dzieci oraz dorosłych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z nurkowaniem lub weszli już na poziom zaawansowany. Maski z rurką do nurkowania Tusa i innych firm są typu unisex – odpowiednie zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Podobnie ma się rzecz z płetwami – pasują one wszystkim, niezależnie od rozmiaru ich stopy. Dzieciom polecamy sprzęt zaprojektowany specjalnie z myślą o nich. Dla najmłodszych odpowiednia będzie np. maska z fajką do nurkowania Fluent Junior lub zestaw, w skład którego wchodzą płetwy i maska do nurkowania Tusa Junior. Wybierając sprzęt do nurkowania, można zdecydować się na takie gotowe zestawy lub osobno zakupić wszystkie akcesoria.

 

Okulary do nurkowania i inne sprzęty

Kompletując swoje wyposażenie nurkowe, warto zaopatrzyć się także w okulary oraz buty nurkowe, które nie tylko ochronią stopy, lecz także zapewnią im komfort termiczny. Nie można też zapomnieć o dobrze dopasowanym skafandrze. Pianki do nurkowania są produkowane w wielu wariantach, m.in. z krótkimi lub długimi nogawkami i rękawami. Osobom wybierającym dłuższe przebywanie pod wodą przyda się butla do nurkowania.

 

Jeśli interesują Cię maski z fajką do nurkowania Speedo lub szukasz innych akcesoriów do uprawiania tego sportu, zapraszamy do zapoznania się z katalogiem oferowanych w naszym sklepie produktów.