Czepki ochronią Twoją głowę przed zamoczeniem włosów podczas pływania. Ochronią je też przed chlorem i ozonem, co sprawi, że nie będziesz musiał się martwić o przesuszone włosy po wyjściu z basenu. Zanim wybierzesz się na basen zaopatrz się w czepek. Sprawdź jakie czepki ma w swojej ofercie INTERSPORT.Czepek na basen warto nosić o każdej porze roku

Czepek na basen wymagany jest w większości ośrodków sportowych. Głównie na basenach szkolnych. Jest obowiązkowym elementem odzieży do pływania. Bez niego ratownik nie pozwoli Wam wejść do wody. Zaopatrzcie się raczej w czepek na basen nieprzemakalny. Szczególnie jeśli chodzicie na basen cały rok, zwłaszcza w zimę.

Czepek pływacki nie wszędzie jest obowiązkowy

Czepek pływacki nie jest wymagany na przykład w parkach wodnych. Nie jest też obowiązkowy na otwartych kąpieliskach. Lepiej go jednak używać, bo łatwiej utrzymać wtedy higienę własną, ale też wody w basenie. Szczególnie ważny jest czepek na basen długie włosy. Na basenach jest przeważnie ciasno, więc pływa się jeden za drugim i często wymija się ramię w ramię. W takiej sytuacji lepiej, żeby nie pływały Wam wokół twarzy cudze włosy.

Czepki pływackie - jaki materiał i rozmiary

Czepki pływackie muszą mieć odpowiednio dobrany rozmiar. Nieprawidłowo dobrany rozmiar sprawi Wam problemy już przy jego zakładaniu i zdejmowaniu. Będziecie też odczuwać dyskomfort. Musicie wybrać odpowiedni czepek pływacki rozmiary. Musi on odpowiednio przylegać do skóry i nie podwijać się. Nie może też cisnąć waszej głowy, ale całkowicie ją zakrywać. Jeśli macie długie włosy musicie wybrać czepek pływacki na długie włosy. Będzie on miał więcej miejsca na schowanie włosów.

czepek na basen

Szukajcie właśnie czepek silikonowy na długie włosy. Zdecydowanie lepiej takie czepek pozwoli chronić Wasze włosy. Chroni nie tylko przed zmoczeniem, ale przede wszystkim przed złym wpływem chloru i ozonu. Niszczy on bardzo włosy i wysusza je. Taki jest na przykład czepek adidas. Ale nie tylko tej firmy znajdziecie dobre czepki silikonowe. Czepek na basen damski powinien być z tego materiału. Jeśli chcecie dobrze ochronić Wasze długie i gęste włosy to tylko takimi czepkami.

Czepek do pływania - najlepszy wybór dla każdego

Czepek do pływania, oprócz odpowiedniego rozmiaru musi być z odpowiedniego materiału. Ważne, by nie był za luźny, bo podczas pływania może zlecieć. Taki czepek prawdopodobnie przepuści też wodę. Pamiętajcie, by wybrać czepek na basen nieprzemakalny. Myślimy, że po przeczytaniu tego artykułu pytanie czepek pływacki jaki wybrać nie będzie już Was przerażać. Musicie po prostu odpowiednio i spokojnie podejść do jego kupna.

Szukać możecie na przykład czepek na basen allegro. Znajdziecie tam wiele marek i modeli. Od pewnego czasu mamy tam również nasze przedmioty. Bardzo dobrej marki jest na przykład czepek pływacki speedo. Jest to, obok areny, jedna z lepszych firm produkujących sprzęt pływacki. Czepki nie muszą też być nudne. Poszukajcie czepki pływackie z nadrukiem. Będą one oryginalne. Również dla dzieci znajdziecie dużo kolorowych nadruków. Również dla Panów i Pań jest czepek pływacki męski, damski z nadrukami. Możecie wybrać sobie taki, który będzie wyróżniał się na basenie.

Jaki czepek na basen na długie włosy?

Częste pytanie kobiet brzmi jaki czepek na basen na długie włosy? Można kupić elastyczny, materiałowy czepek. Będzie on bardziej rozciągliwy i zmieścicie tam długie włosy. Jednak czepek powinien również chronić włosy przed zamoczeniem, a takie nie zabezpieczy ich. Lepiej więc jednak kupić silikonowy czepek na basen z poszerzonym tyłem. Ten tył umożliwi Wam schowanie nawet bardzo długich i gęstych włosów. Włosy pod takim czepkiem muszą być związane i zaczesane do tyłu. Nie mogą leżeć luźno w okolicach twarzy. Wtedy będą podważały brzegi czepka i nie będzie on szczelny.

Wiele jest firm produkujących takie czepki. Możecie na przykład znaleźć czepek na basen 4f, arena. Są to znane firmy. Zwłaszcza arena jest dobrze znana w środowisku pływackim. Produkuje bardzo dobry sprzęt pływacki oraz odzież kąpielową.

Jaki czepek na basen dla dziecka - szeroki wybór.

Jaki czepek na basen dla dziecka wybrać? Jest wiele modeli i materiałów, z których są one tworzone. Dzieci na basen chodzą raczej przed szkołą. Oznacza to, że po pierwsze rano jest zimno, a po drugie dzieci raczej nie założą czapki. Mokre, nie wysuszone włosy sprawią, że dziecko raz dwa będzie chore. Sięgnijcie więc po czepek silikonowy. Nauczcie dziecko dobrze go zakładać, a włosy pod nim powinny pozostać suche.

czepek pływacki

Czepek na basen dla dzieci - jaki wybrać?

Czepek na basen dla dzieci jest trudnym wyborem. Tak jak już wcześniej pisaliśmy kupujcie czepki silikonowe. Takie, które nie przemokną. Czepek dla dziecka musi być łatwy w założeniu. Nie będzie się ono męczyło zakładając go. Będzie też chętniej go nosić. Wybierzcie też fajny wzór i kolor. Weźcie na zakupy ze sobą Wasze dzieci. One wiedzą najlepiej, w czym wyglądają świetnie.

Czepek silikonowy wymagany nie tylko na basenie

Czepek silikonowy od niedawna wymagany też jest na niektórych saunach. Unikajcie jednak tych, których musicie taki zakładać. Ciężko i niewygodnie jest siedzieć w cieple w takim czepku. Raczej wybierajcie inne czepki basenowe. Są też specjalnie czepki na saunę - turbany. Zaopatrzcie się szczególnie jeśli korzystacie z saun wilgotnych. Pozwoli to ochronić Wam włosy.