Spodnie trekkingowe z membraną dziecięce

 
Wyprzedaż
Spodnie McKinley Longville Jr 257583
128 140 152 176
20 % off
99,99 od 79,99
Od 99,99
 
Wyprzedaż
Spodnie McKinley Longville Jr 257583
116 128 140 152 164 176
20 % off
99,99 od 79,99
Od 99,99

Spodnie z membraną dziecięce – komfortowy trekking dla Twojej pociechy

Wysokiej jakości spodnie trekkingowe stanowią wartościowy element stroju dziecka, które ma uczestniczyć w pieszych wędrówkach. Odzież ta realnie wpłynie na komfort wyprawy trekkingowej, pozwalając czerpać z niej jeszcze większą przyjemność.


Niezależnie od tego, czy planowane jest przejście górskiej trasy z rodzicami, czy też aktywna wycieczka szkolna, ferie albo kolonie w górach, spodnie z membraną dziecięce z pewnością ułatwią pokonanie wytyczonego szlaku. W ofercie sklepu Intersport znajdują się spodnie w góry dla dzieci od renomowanych marek outdoorowych, na przykład McKinley, które cieszą się renomą wśród klientów. Mają specjalne kroje o profilowanych nogawkach gwarantujących pełną swobodę poruszania się. Bazują na szybkoschnących materiałach skutecznie odprowadzających wilgoć. Spodnie z membraną dziecięce nie tylko chronią przed dokuczliwym wiatrem i deszczem. Zapewniają również ochronę przed szkodliwym działaniem promieniowania słonecznego, co określa norma UVPF30.

Jakie atuty mają spodnie z membraną dla dzieci?

Wybierając spodnie w góry dla dzieci, warto zwrócić uwagę, czy zastosowano w nich specjalną membranę. Dzięki niej niekorzystne warunki atmosferyczne stają się mniejszą przeszkodą do kontynuowania wędrówki. Spodnie z membraną dla dzieci zapewniają przede wszystkim ochronę przed chłodem i przemakaniem, dlatego świetnie sprawdzą się podczas wietrznej lub deszczowej pogody. Ponieważ mają również zdolność odprowadzania nadmiaru ciepła i wilgoci na zewnątrz, można komfortowo nosić je także w cieplejsze, suche dni. W nich nawet intensywny wysiłek fizyczny nie spowoduje nieprzyjemnego uczucia spocenia i przegrzania ciała.

Dopasowując spodnie z membraną dziecięce, warto zwrócić uwagę na klasę wodoodporności oraz oddychalności membrany. Wodoszczelność jest określana poprzez maksymalną objętość wody, którą jest w stanie przyjąć materiał bez przemoknięcia, na przykład do 10 000 mm. Oddychalność to natomiast wartość mierzona w gramach pary wodnej, które mogą zostać odprowadzone przez materiał w ciągu 24 godzin użytkowania, na przykład 20 000 g/m2/24h.

Czym jeszcze kierować się, wybierając spodnie w góry dla dzieci?

Oprócz kluczowych właściwości spodni z membraną dziecięcych, które wymieniono powyżej, warto zwrócić uwagę także na pewne szczegóły, które mogą w znacznym stopniu podnieść komfort użytkowania odzieży. Nieocenione udogodnienie w spodniach trekkingowych stanowią kieszenie na drobiazgi, takie jak chusteczki higieniczne czy telefon komórkowy. Najlepiej, jeśli kieszenie są zamykane, na przykład na zamki błyskawiczne bądź napy. Wówczas istnieje mniejsze ryzyko zgubienia cennych przedmiotów na szlaku. W spodniach dziecięcych przydać mogą się również szlufki na pasek. Ten element pomoże w dopasowaniu spodni do obwodu w pasie dziecka. Warto zwrócić uwagę również na certyfikaty przyznawane odzieży. Potwierdzenie dla bezpieczeństwa i braku zawartości szkodliwych substancji stanowi przede wszystkim Certyfikat Oeko-Tex Standard 100.