Kartusze gazowe

FILTRY

Cena

Kartusz gazowy, razem z kuchenką turystyczną, to niezbędnik biwakowych kucharzy. Sprawdź ofertę kartuszy gazowych INTERSPORT i wybierz kartusz dla siebie!

Kartusz gazowy zawiera wysokokaloryczny gaz.

kartusz gazowy

Kartusz gazowy zawiera w sobie mieszankę, propanu, butanu i izobutanu. Taka mieszanka pozwala na szybsze gotowanie wody niż na kuchenkach domowych. Większa kaloryczność gazu sprawia, że jedzenie odgrzejecie dużo szybciej niż na gazie w domu. Najmniejszy jest kartusz 100g. Wystarczy on na wypad na ryby lub krótki biwak.

Kartusze gazowe posiadają różne systemy zabezpieczające.

Najbardziej popularne są kartusze gazowe z systemem Easy Clic. Głównym producentem kartuszy z takim systemem jest Campingaz. Jeśli jednak nie macie takie zaworu możecie dokupić do swojej kuchenki przejściówkę.

Butla gazowa turystyczna z przebijanym gwintem.

Coraz mniej popularna jest butla gazowa turystyczna z gwintem, który należy przebić podczas mocowania. Po podłączeniu kuchenki nie można już jej odłączyć, gdyż skutkuje to momentalnym ulotnieniem gazu. Przy wędrówce jest to bardzo niewygodne, ponieważ nie można już złożyć kuchenki do mniejszych rozmiarów. Dodatkowo Unia Europejska uznała to za niebezpieczne.

Butle gazowe turystyczne z gwintowaniem.

Butle gazowe turystyczne z gwintowaniem są bardzo wygodne - po prostu dokręcacie je do kuchenek. Jeśli chcecie później kuchenkę odłączyć - nie ma problemu. W środku butli znajdują się zawory uniemożliwiające ulatnianie się gazu. Turystyczne butle gazowe z gwintowaniem pozwalają łączyć i rozłączać kuchenki wtedy, kiedy zajdzie taka potrzeba. To bardzo wygodne!

kartusze gazowe

Butla turystyczna - nabój DIY

Butla turystyczna to również nabój do kuchenki DIY. Są to pionowe butelki, które zakończone są cienką rureczką. Wyglądem przypominają ładowarki do zapalniczek. Kuchenki na te naboje są jednak ciężkie i bardzo nieporęczne przez co nie są zbytnio popularne.

Gaz turystyczny - w zależności od rodzaju zakupionej kuchenki turystycznej.

Gaz turystyczny należy dobrać odpowiednio do kuchenki jaką posiadacie. Zależeć ona będzie od budowy dyszy oraz systemu zapłonu.