Kijki trekkingowe w INTERSPORT to akcesoria stanowiące część sprzętu sportowego. Idealne rozwiązanie dla amatorów Turystyki i innych sportów. Znajdź Kije Turystyczne dla siebie!
Kijki trekkingowe - pomoc podczas wędrówek

Kijki trekkingowe są niezaprzeczalną pomocą podczas wędrówek nie tylko po górach. Będą też Was wspierać podczas szybszych wędrówek po nadmorskim bulwarze lub wiejskich szosach. Kijki trekkingowe mają też pozytywne oddziaływania medyczne na ciało. Dzięki nim bardzo odciążone są kolana, staw skokowy oraz staw biodrowy. Jeśli na waszej drodze pojawiają się górki, kijki pomogą Wam łatwiej je pokonać, utrzymując stałe tempo marszu. Z nimi nie będziecie zwalniać nawet pod największe góry.

Kijki trekkingowe w góry - po co je zabierać?

kijki trekkingowe

Kijki trekkingowe w góry nie tylko pomogą Wam łatwiej się na nie wspinać. Pomogą też w trudniejszym terenie. Dzięki nim łatwiej pokonacie trudny teren. Pozwolą Wam utrzymać równowagę na stromych, kamienistych zboczach lub w górach pokrytych śniegiem. Jeśli na Waszej trasie jest rzeka do pokonania, kijki również pomogą Wam utrzymać równowagę przy szybkim nurcie. Wiele modeli możecie znaleźć wyszukując kijki trekkingowe w góry allegro. Od pewnego czasu mamy tam bardzo duży wybór naszego asortymentu. Szukajcie więc tam i kijków.

Czy dobre są kijki trekkingowe składane?

Kijki trekkingowe składane są dużo bardziej praktyczne. Łatwiej je przechowasz, ale też przewieziesz. Po złożeniu zmieszczą się do każdego samochodu. Najlżejsze są kijki trekkingowe dwusegmentowe. Są one też najbardziej stabilne i przeważnie najtańsze. Jednak do wypadów turystycznych polecane są kijki trzysegmentowe. Po złożeniu mają one najlepszą wielkość. Będziecie mogli je podczepić nawet do plecaka i nie będą Wam przeszkadzać w marszu. Kijki trekkingowe teleskopowe występują jeszcze w wersji czterosegmentowej. Jest to najrzadziej spotykany rodzaj kijków, jednak są one najmniejsze po złożeniu.

Kijki trekkingowe black diamond - najlepsze marka

Kijki trekkingowe black diamond są uznawane za najlepszą markę produkująca kije turystyczne. Najprawdopodobniej są to najbardziej elastyczne i wytrzymałe kijki na świecie. Produkowane są przez markę ze Stanów Zjednoczonych, która na rynku jest zaledwie 10 lat. W tym czasie jednak zdążyła wyrobić sobie świetną opinie. Jeśli chcecie bliżej zapoznać się z tym sprzętem warto poczytać o kije trekkingowe black diamond opinie. Większość osób na forach wypowiada się w samych superlatywach o tych kijach. Są uważane za najlepsze dla osób, którzy chodzą bardzo dynamicznie. Do tego, dzięki swojej elastyczności, przetrwają nawet spacer z tymi, którzy mają tendencję do wyginania i łamania kijków.

Równie dobre są kije trekkingowe fizan, leki. Kije Leki posiadają dodatkowo (jako jedne z niewielu) piankowe rączki. Jest to najlepszy rodzaj rączek, szczególnie podczas gorących dni. Pianka nie odparza tak dłoni jak na przykład guma. Kije posiadające piankowe rączki bardzo ograniczają przechodzenie wibracji, przez co użytkowanie ich jest przyjemniejsze.

Kijki do trekkingu - ważny jest ich dobór

Kijki do trekkingu muszą być dobrze dopasowane do użytkownika. Przede wszystkim muszą mieć odpowiednią długość. Częste pytanie początkujących użytkowników brzmi kijki trekkingowe jak dobrać? W przypadku długości musicie rozłożyć je na maksymalną długość i ustawić tak, by przedramię utworzyło kąt 90 stopni. Pamiętajcie, że długość ta się zmienia w zależności od terenu, w którym chodzicie. Jeśli idziecie pod górę - kijki muszą być krótsze, jeśli schodzicie na dół - dłuższe.

Możecie poczytać o tym, które będą najbardziej odpowiednie wyszukując kije trekkingowe ranking. Pamiętajcie też, że przy wyborze kijków ważne są paski, które utrzymują Wasze ręce i talerzyki. Jeśli chodzicie poza sezonem zimowym wystarczą te, które mają 4-6cm. Jeśli natomiast chodzicie w głębokim, puszystym śniegu wymieńcie na talerze o średnicy 11cm. Technika jest najprostsza - naprzemiennie - lewa ręka, prawa noga. Kiedy schodzicie po stromym zboczu wystawcie oba kije do przodu.

Kijki turystyczne - jaki materiał wybrać

kijki trekkingowe w góry

Kijki turystyczne tworzone są z kilku różnych materiałów. Najczęściej są one tworzone z duraluminium. Są to najtańsze kijki, a jeśli już je wybieracie, wybierzcie te z trwalszego stopu na przykład AL7000. Będą one bardziej odporne na wyginanie i pęknięcia. Nie będziecie musieli ich tam szybko wymieniać. Z tego materiału najlepsze są kijki trekkingowe dla dzieci. Nie mają one tyle siły i ciężaru, by szybko je połamać. Droższe są kije wykonywane z włókna węglowego. Jest ono tak samo wytrzymałe jak duraluminium, ale jest znacznie lżejsze.

Możecie szukać kijki trekkingowe allegro, ale zanim kupicie zapoznajcie się dokładnie z ich opisem. Często pod nazwą trekkingowe sprzedawana są kijki do nordic walking. Chodzenie to znacznie różni się techniką. Różnią się też kijki. Kijki trekkingowe a nordic walking - w przypadku tego drugiego kijki są niezbędne, by uprawiać ten sport. Bez kijków nie ma nordic walking. Największa różnica jest w terenie wykonywania aktywności. Nordic walking uprawiacie na płaskim terenie, a kijki mają Wam pomóc odpychać się i stymulować pracę górnej części ciała. W przypadku kijków trekkingowych przydają się one kiedy chodzicie po terenie stromym, spadzistym. W tym wypadku kijki mają za zadanie podeprzeć was i uniknąć wywrotki. Nie są one niezbędne do wędrówek, jednak są zalecane, przede wszystkie ze względu na zdrowie Waszych stawów.