Wybierasz się na biwak, kemping albo do domku letniskowego? Poza namiotem, karimatą i śpiworem potrzebujesz odpowiedniego oświetlenia. Niezawodna lampka turystyczna do namiotu skutecznie oświetli przestrzeń w środku i na zewnątrz, na kempingu.


Niezawodna lampa campingowa

W asortymencie sklepu INTERSPORT znajdziesz szeroki wybór lamp do namiotu od renomowanych producentów. Proponujemy oświetlenie takich marek jak Outwell, McKinley, Ledlenser oraz innych. Prezentujemy lampki i latarki o różnej mocy, rodzaju zasilania i funkcjonalności. Lampa wisząca do namiotu skutecznie oświetli jego wnętrze, ale możesz ją także zawiesić na gałęzi drzewa, w domku letniskowym lub dowolnym innym miejscu. Latarka to z kolei wysoce praktyczny sprzęt, który możesz mieć zawsze przy sobie. Latarka turystyczna jest niewielka i dobrze leży w ręce, co ułatwia korzystanie z produktu.

Lampka pod namiot – jak wybrać odpowiednie oświetlenie turystyczne?

Bogata gama produktów dostępnych w sklepie INTERSPORT sprawia, że wybór konkretnego oświetlenia bywa trudny. Dlatego kupując lampę turystyczną, warto zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów. Przemyślany zakup przełoży się bowiem na żywotność lampki i komfort korzystania.

Przede wszystkim określ więc przeznaczenie oświetlenia. Inna lampka do namiotu sprawdzi się bowiem podczas pieszej wyprawy, kiedy potrzebna jest kompaktowa, lekka i poręczna latarka przenośna, a inna okaże się odpowiednia na wyjazd do domku letniskowego czy pod namiot, gdzie nie będziesz się codziennie przemieszczać z bagażem.

Weź pod uwagę źródło i moc światła znajdujące się w latarce czy lampce. Obecnie nowoczesne lampki do namiotu są najczęściej wyposażone w wydajne diody LED, które mogą świecić nawet przez kilka tysięcy godzin, zapewniając jednocześnie jasny strumień światła. Dobrej jakości lampa solarna do namiotu powinna emitować silny, nieprzerywany strumień światła o dużym zasięgu.

Współczesne lampki do namiotu to praktyczne akcesoria wyposażone w wiele funkcji. Szczególnie przydatna jest opcja płynnej regulacji światła, która pozwoli Ci dopasować jasność emitowanego strumienia do danej aktywności. Wybrane modele lamp turystycznych mają także tryby specjalne. W sytuacji zagrożenia pozwalają wezwać pomoc, emitując rozbłyski zgodne z alfabetem Morse’a i określając lokalizację. Ponadto umożliwiają odstraszanie zwierząt.

Bardzo ważną kwestią jest również rodzaj zasilania lampki. Możesz wybrać latarkę bądź lampę zasilaną bateriami. To niedrogie, łatwo dostępne i wydajne rozwiązanie. Baterie nie są wrażliwe na zmiany temperatury. Lampa do namiotu na baterie jest polecana do awaryjnego bądź okazjonalnego użytkowania. Na co dzień, do stałego stosowania przyda się natomiast lampka pod namiot akumulatorowa, która jest znacznie wydajniejsza. Produkt tego rodzaju jest ładowany przez kabel USB lub specjalną ładowarkę. Minusem tego rozwiązania jest to, że musisz znaleźć źródło energii, aby naładować urządzenie. Alternatywą dla oświetlenia zasilanego akumulatorowo lub na baterie jest lampa solarna pod namiot. Dzięki specjalnej budowie model ten w dzień gromadzi energię pozyskiwaną z promieni słonecznych, a w nocy je oddaje, świecąc przez długi czas.