Naczynia i sztućce turystyczne

FILTRY

Płeć

Cena

Akcja

Salon

Białystok
Alfa
Bielsko-Biała
Sfera
Bydgoszcz
Focus
Częstochowa
Galeria Jurajska
Gdańsk
Madison / Salon zamknięty
Galeria Bałtycka
Gdynia
Centrum Riviera
Gliwice 
Factory Gliwice Outlet
Gorzów Wlkp.
Galeria Nova Park
Kalisz
Galeria Amber
Katowice
Silesia
Galeria Katowicka
Kraków
Zakopianka
Galeria Krakowska
Galeria Bronowice
Lublin
Atrium Felicity
Łódź
Manufaktura
Olsztyn
Galeria Warmińska
Dekada
Opole
Solaris Center
Poznań
King Cross Marcelin
Galeria Pestka
Posnania
Avenida
Radom
Galeria Słoneczna
Rzeszów
Millenium Hall
Warszawa
Złote Tarasy
Arkadia
Sadyba Best Mall
Galeria Północna
Galeria Mokotów
Centrum Handlowe Atrium Promenada
Wrocław
Magnolia Park
Zakopane
Wierchy
Zielona Góra
Focus Mall
Wyprzedaż
Kubek turystyczny stalowy Tatonka Handle Mug 600 ml 4073
0.6L
Wyprzedaż
Naczynie talerz składany McKinley Silicone 303131
1L
Wyprzedaż
Naczynie miska turystyczna McKinley Silicone 303149
1L
Wyprzedaż
Naczynia turystyczne McKinley zestaw 2os 303161
zestaw
Wyprzedaż
Naczynia turystyczne McKinley Steel Set zestaw 2os 303101
zestaw
Wyprzedaż
Naczynie talerz składany McKinley Silicone 303131
1L
Naczynia Robens Leaf Meal Kit 690276
fire
119,99 od 0,00
Od 119,99
45,99 od 0,00
Od 45,99
Pojemnik Sea To Summit miska na wodę
10L
Wyprzedaż
139,99 od 119,99
Od 139,99
Wyprzedaż
Naczynia McKinley Edelstahl 2 137192
1
199,99 od 159,99
Od 199,99
Wyprzedaż
Zestaw sztućców Sea To Summit Delta Set ADCUTSET
zestaw
Wyprzedaż
Obejrzałeś/aś 42 z 42 produktów

Naczynia turystyczne plastikowe, tytanowe, składane - które wybrać? Sprawdź ofertę naczyń turystycznych INTERSPORT i wybierz najlepsze dla siebie!

Naczynia turystyczne plastikowe, tytanowe, składane - które będą najlepsze?

naczynia turystyczne

Naczynia turystyczne plastikowe, tytanowe, składane - na dzisiejszym rynku istnieje wiele modeli naczyń turystycznych. Głównie wybór zależy od tego gdzie chcecie ich używać. Jeśli wybieracie się na kilkudniowy spływ kajakowy najlepiej wybrać takie, które zajmują najmniej miejsca i są lekkie. W takim przypadku sprawdzą sięnaczynia turystyczne składane. Zajmują one mało miejsca, więc łatwo możecie je transportować kajakiem. Nie będą Wam zawadzać, a rozkładają się szybko i łatwo się je myje.

Również dobrym wyborem będą naczynia turystyczne plastikowe. To z racji tego, że są bardzo lekkie. Nie są jednak składane, więc zajmują więcej miejsca. Możecie je za to przyczepić na zewnątrz kajaku. Wystarczy kawałek linki i znajomość dobrego węzła.

Niewiele cięższe, choć mogłoby się wydawać inaczej, będą naczynia turystyczne tytanowe, ze stali nierdzewnej. A to dzięki temu, że do ich produkcji wykorzystuje się lekkie stopy tych metali. Naczynia z aluminium mają niską wagę i dość niską cenę. Wytwarzane są z nich najtańsze menażki i naczynia turystyczne. W naszym sklepie możecie też zaopatrzyć się w zestaw naczyń turystycznych. W zależności od jego wielkości, zestaw taki może starczyć dla dwóch lub więcej osób.

Kubek turystyczny - stalowy, termiczny czy składany?

Kubek turystyczny

Najmniejszy kubek turystyczny to kubek wykonany z silikonu. Silikon pozwala na złożenie kubka do niewielkich rozmiarów, a więc ułatwia jego transport. Będzie on jednak mniej wygodny niż kubek stalowy czy termiczny. Te z kolei są dużo cięższe i zabierają więcej miejsca.

Sztućce turystyczne - warto wybrać najbardziej kompaktowe.

Sztućce turystyczne, jeśli zabieracie je na wędrówkę lub kajaki, powinny zajmować jak najmniej miejsca. Muszą też być wykonane z odpowiednich materiałów, by w łatwy sposób można je było umyć w trudnych, kempingowych warunkach. Najwygodniejsze są sztućce 3w1. Służą one jako widelec, łyżka i w razie potrzeby również jako nóż. Jeśli potrzebujecie ostrzejsze noże turystyczne, lepiej zaopatrzyć się w osobny, duży nóż. Przyda się on Wam nie tylko podczas przygotowywania posiłków, ale również jeśli będziecie chcieli coś przeciąć lub będziecie potrzebować kory drzewa.

Garnki turystyczne - różne rozmiary oraz materiał wykonania.

Garnki turystyczne

Garnki turystyczne wykonywane są z różnych materiałów. Najbardziej popularne są jednak garnki ze stali nierdzewnej. Często takie garnki posiadają rączkę wykonaną z silikonu, dzięki czemu nie poparzycie się podczas gotowania. Garnek turystyczny powinien mieć również odpowiednie zabezpieczenie pokrywki w transporcie. Szczególnie jeśli przewozicie garnki luzem, pamiętajcie by to sprawdzić. Nie chcecie potem szukać pokrywki np. po całym samochodzie. Niektóre garnki służą również jako patelnia turystyczna. Są one z reguły szersze i bardziej płytkie. Sami zdecydujcie do czego będziecie ich używać.

Prosty lub bardziej złożony niezbędnik turystyczny .

Niezbędnik turystyczny może być bardzo prosty - w jego skład wchodzi nóż, widelec i łyżka. Są też bardziej skomplikowane niezbędniki, które oprócz wymienionych funkcji, posiadają również otwieracz do konserw i kapsli. Większość niezbędników posiada wygodne etui, które pozwala na łatwiejszy transport.

Menażka turystyczna - podstawa każdego harcerza!

Menażka turystyczna to obowiązkowe naczynie jakie musi zabrać ze sobą na biwak harcerz. Można z niej wygodnie zjeść zupę, drugie danie, a nawet ugotować obiad bezpośrednio w ognisku. Dobrze wykonane menażki turystyczne posłużą druhom przez wiele lat! Pamiętajcie więc, by nie oszczędzać na sprzęcie, który może posłużyć Wam długo.

Niezbędne podczas przygotowania ciepłych posiłków - naczynia kempingowe.

Naczynia kempingowe są niezbędne jeśli podczas biwaku chcecie przygotować ciepły posiłek. Dzięki nim zagotujecie wodę, ugotujecie zupę, a nawet możecie przygotować całe drugie danie. W większości zestawów znajdują się również talerze turystyczne. Możecie oczywiście wykorzystywać jednorazowe talerze, ale jeśli dbacie o środowisko, warto zaopatrzyć się w takie wielorazowego użytku.