Na wygodę i bezpieczeństwo wspinaczki wpływają nie tylko umiejętności i doświadczenie wspinacza, ale również niezawodny sprzęt. W sklepie Intersport znajdziesz przydatne akcesoria wspinaczkowe, które znajdą zastosowanie zarówno podczas treningu w skałach i na ściance, jak i na panelu.


Bezpieczna wspinaczka? Akcesoria to coś, o czym nie powinieneś zapominać

Jeśli interesują Cię praktyczne akcesoria do wspinaczki, w tej kategorii znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz. Oferujemy profesjonalne akcesoria do wspinaczki górskiej i ściankowej Black Diamond oraz innych sprawdzonych producentów. Dostępne przyrządy do wspinaczki wyróżniają się wysoką skutecznością działania, co przekłada się na bezpieczeństwo i przyjemność płynącą z uprawiania tej dyscypliny sportowej.

Wszystkie akcesoria do wspinaczki ściankowej są dostępne w atrakcyjnych, konkurencyjnych cenach i szybkiej dostawie.

Magnezja dla komfortu i bezpieczeństwa na skałach

Niezbędnym artykułem, który warto mieć zawsze przy sobie w górach czy na ściance, jest magnezja. To substancja zapobiegająca poceniu dłoni i zwiększająca ich przyczepność. Ponadto podczas jej nakładania możesz przemyśleć kolejny ruch, złapać oddech i uspokoić organizm, a tym samym poprawić wydajność i efektywność wspinaczki. To produkt, który musi znaleźć się w ekwipunku zarówno zawodowca, jak i amatora. Nasz asortyment obejmuje magnezję w opakowaniach o różnej pojemności, dostępną w postaci płynnej lub stałej.

Szczególnie popularna jest magnezja w formie proszku. To polecane rozwiązanie w szczególności dla osób ceniących szybkość przygotowania się do pokonania kolejnego odcinka trasy. Pozwala bowiem na wygodną i prostą obsługę – substancję można nałożyć jedną ręką, nie odrywając drugiej dłoni od skały. Dla zwiększenia komfortu używania produktu oferujemy także specjalne worki do wspinaczki na magnezję.

Substancja w formie płynnej to równie praktyczny wariant, wymagający jednak użycia obu rąk podczas aplikacji. Magnezja w tej postaci zawiera w składzie kalafonię i alkohol. Alternatywę dla niej stanowi sprasowana magnezja w kulce. Jej dużą zaletą jest to, że nie rozpyla się podczas nakładania.