Bezpieczeństwo to podstawowa kwestia, którą trzeba zagwarantować, wybierając się na wspinaczkę w góry, na skałki albo ściankę. Stosowną ochronę zapewnią Ci profesjonalne przyrządy asekuracyjne dostępne w sklepie Intersport.


Przyrządy asekuracyjne i zjazdowe

Oferujemy specjalistyczny, niezawodny sprzęt asekuracyjny od renomowanych producentów. W naszym sklepie znajdziesz zestawy asekuracyjne do wspinaczki Black Diamond oraz innych polecanych marek. Proponujemy rozmaite przyrządy dostosowane do potrzeb zawodowców, jak również osób, które dopiero stawiają pierwsze kroki w tym sporcie. Dostępne artykuły są niezbędne podczas asekuracji w górach, kanioningu, skałach albo na ściance wspinaczkowej. Sprawdzą się także w czasie prac wysokościowych.

Niezawodne zestawy asekuracyjne do wspinaczki

Wśród naszych propozycji znajdziesz różne rodzaje przyrządów asekuracyjnych. Możesz zdecydować się na klasyczne kubki asekuracyjne, nowoczesne modele automatyczne, a także cieszące się stale rosnącą popularnością półautomaty. Wszystkie elementy są produkowane z solidnych, wysokogatunkowych materiałów, m.in. aluminium. Sprzęty pozwalają na skuteczną i bezpieczną asekurację wspinaczy zarówno podczas prowadzenia, jak i wspinaczki „na wędkę”. Umożliwiają również wygodny zjazd na linie.

Dostępne zestawy składają się z elementów niezbędnych do prawidłowej asekuracji w górach czy na skałach. Obejmują one m.in. bloczki zjazdowe. To elementy potrzebne podczas tworzenia tyrolki w ratownictwie wysokościowym, wspinaczce górskiej, speleologii czy też parkach linowych. Krążki linowe składają się z metalowych talerzy osadzonych na łożyskach, używanych jako element wyrównawczy, do zmiany kierunku ruchu liny, ruchomej asekuracji, zjazdów czy też tworzenia systemów do naciągania liny.

W ofercie przyrządów asekuracyjnych znajdują się ponadto klasyczne kubki asekuracyjne służące do zabezpieczenia na linach statycznych i dynamicznych, w tym bliźniaczych, połówkowych i pojedynczych. Są wytrzymałe, niezawodne oraz wygodne i proste w użyciu. Ich zaletą jest również wytrzymałość i uniwersalność stosowania.

Automatyczne przyrządy asekuracyjne to modele, które blokują się automatycznie podczas gwałtownego szarpnięcia liny. Akcesoria te zakleszczają się na linie, czego efektem jest zatrzymanie opadania. Są przeznaczone do współpracy z linami pojedynczymi. To szczególnie polecane modele do stosowania na sztucznych ściankach wspinaczkowych albo drogach sportowych wyposażonych w dobrej klasy, solidną asekurację. Ich atutem jest duża siła hamowania.