​​​​​​​

Nike Epic React Flyknit to przełom w amortyzacji i zwrocie energii. Kiedy stopa opada na podłoże, pianka sprężyście reaguje na impuls, a w związku z tym im więcej energii włoży się w bieg, tym więcej energii dostanie się w zamian​​​​​​​

Wyściółka z syntetycznego zamszu pod piętą zapobiega poślizgom i powstawaniu odcisków. Całości dopełnia podeszwa zewnętrzna, której przyczepne elementy zostały umieszczone tylko tam gdzie to naprawdę konieczne. Dzięki takiemu zabiegowi można było zmniejszyć wagę butów.


​​​​​​​

Cholewka w całości wykonana z dzianiny skonstruowanej w technologii Flyknit, która przylega do stopy niczym skarpeta, zapewniając uczucie ścisłego i przyjemnego dopasowania. Dodatkową jej zaletą jest brak punktów nacisku, co oferuje niezbędne wsparcie i zabezpiecza przed powstawaniem nieprzyjemnych otarć.

​​​​​​​

Podeszwa środkowa została zbudowana z pianki Nike React, która gwarantuje miękką i dynamiczną amortyzację - szczególnie istotną na długich, wyczerpujących dystansach. Amortyzacja Nike React daje uczucie niezwykłej sprężystości.