• Darmowa dostawa od 100zł
  • Darmowy odbiór i zwrot w salonie
  • Możliwość zapłaty w ratach

Drabinki gimnastyczne

Drabinki gimnastyczne do pokoju

Niegdyś kojarzone wyłącznie z zajęciami sportowymi na sali gimnastycznej, dziś coraz częściej spotykane w domach, a także biurach. Drabinki gimnastyczne to proste przyrządy, z których korzystać mogą praktycznie wszyscy — dzieci, dorośli i seniory, a także osoby w trakcie rehabilitacji po przebytych urazach.

Olbrzymią zaletą każdej drabinki do ćwiczeń jest to, że nie zajmuje dużo miejsca. Na powierzchni zaledwie 1 m2 stwarza znakomite warunki do ćwiczeń i pozwala po prostu się ruszyć nawet podczas przerwy w pracy wykonywanej zdalnie. Drabinka w zależności od modelu może być montowana do ściany lub sufitu — niezależnie od tego zachowuje się stabilnie i z łatwością ćwiczyć na niej mogą osoby o zróżnicowanych warunkach fizycznych (ich nośność przekracza 100, a nawet 150 kg). Montaż rozporowy do sufitu i podłogi jest bezinwazyjny, nie wymaga wiercenia dziur i pozwala w razie potrzeby wygodnie zmienić miejsce jej rozłożenia.

Drabinka gimnastyczna dla dzieci

Największą przeszkodą przed zażywaniem codziennej dawki ruchu na świeżym powietrzu przez najmłodszych są smartfony, media społecznościowe, gry komputerowe oraz łatwość kontaktowania się z każdym, niezależnie od miejsca zamieszkania bez odkładania telefonu. Do spędzania czasu na zewnątrz nie zachęcają z pewnością też zanieczyszczenia powietrza, niesprzyjające warunki pogodowe przez praktycznie większość miesięcy w roku oraz brak odpowiedniej infrastruktury w okolicy.

Drabinka gimnastyczne w pokoju dziecka zajmuje bardzo mało miejsca i zachęca do ruchu i zabawy. Oferta drabinek obejmuje także modele rozbudowane o dodatkowe akcesoria — może to być huśtawka dla najmłodszych, kółka gimnastyczne, czy lina do wspinania. Taka drabinka wraz z materacem jest miejscem, w którym najmłodsi mogą rozwijać siłę, koordynację, zwinność i poprawiać ogólną sprawność fizyczną całego ciała.

Drabinka gimnastyczna z drążkiem

Drabinki do ćwiczeń to nie tylko modele dla dzieci. Ich mocne konstrukcje zapewniają im na tyle wysoką nośność, że swobodnie mogą z niej korzystać osoby dorosłe. Poza szczebelkami (najczęściej jest ich maksymalnie 9 i mają kształt, który zapewnia wygodny i stabilny chwyt) dysponują na przykład drążkiem do podciągania, ławeczką do ćwiczeń, czy poręczami z podłokietnikami i poduszką pod plecy.

Ćwiczenia na drabince gimnastycznej

Możliwość wykonywania różnorodnych ćwiczeń na drabinkach pozwala kompleksowo i harmonijnie rozwijać praktycznie całą sylwetkę. Można na nich nie tylko wzmacniać mięśnie, ale także korygować wady postawy, skutecznie się rozciągać, doskonalić zmysł równowagi, czy koordynację ruchową. Dodatkowe akcesoria, takie jak na przykład drążki do ćwiczeń dzięki swojej budowie z kilkoma rączkami pozwalają podciągać się stosując różne rodzaje chwytów, by bardziej angażować różne mięśnie.

Jakość i bezpieczeństwo

Każda drabinka do ćwiczeń dostępna w internetowym sklepie www.intersport.pl spełnia restrykcyjne standardy narzucone przez europejskie normy jakości i bezpieczeństwa. Ich elementy zewnętrzne nie posiadają ostrych i niebezpiecznych wykończeń oraz nierówności, a mocne i wytrzymałe konstrukcje gwarantują stabilność w trakcie użytkowania i wysoką nośność sięgającą nawet 150 kg.