Jazda na łyżwach dostarcza wielu atrakcji całej rodzinie! Znajdziesz tutaj łyżwy damskie, męskie, a także dziecięce. Posiadamy łyżwy zarówno do jazdy rekreacyjno - amatorskiej jak i dla profesjonalistów. Wszystkie oferowane łyżwy są wysokiej jakości znanych i cenionych marek. Z pewnością wybierzesz model dla siebie dzięki wielu rodzajom i rozmiarom. Zatem... zanim ruszysz na lodowisko - wybierz łyżwy!
Łyżwy sposobem na zimową nudę!

Łyżwy, a właściwie jazda na łyżwach jest jedną z najpopularniejszych zimowych aktywności. W wielu miastach i miasteczkach w sezonie zimowym, tworzone są lodowiska. Są to miejsca gdzie dzieci, młodzież oraz dorośli wykorzystują łyżwy do zimowych szaleństw. Na nogach zimowych akrobatów można zauważyć łyżwy Bauer, Tempish, Fisher i K2.

łyżwy męskie

Osoby, które trenują łyżwiarstwo często trenują na dużych i profesjonalnych lodowiskach. Dla nich dobre łyżwy figurowe to podstawa. Odpowiednio dobrane zapewniają komfort na treningach i niezawodność na zawodach bądź pokazach. Łyżwy te są jednymi z najczęściej wybieranych i kupowanych rodzajów łyżew. Korzystają z nich nie tylko zawodnicy trenujący łyżwiarstwo figurowe ale i wielu amatorów. Znakomicie nadają się również do początkowej nauki jazdy na łyżwach.

W sklepach znajdziesz również różnego rodzaju łyżwy hokejowe. Po takie łyżwy chętnie sięgają głównie Panowie. Stanowią podstawę sprzętu osób, które grają amatorsko bądź zawodowo w hokeja na lodzie. Ten rodzaj łyżew odznacza się dużą dynamiką jazdy i zwrotnością. Największą popularnością tego rodzaju łyżew cieszy się marka Bauer oraz łyżwy Tempish.

Łyżwy jak widać muszą być odpowiednio dobrane do planowanej aktywności. Na ogólnodostępnych lodowiskach istnieją także wypożyczalnie łyżew, jednakże dużo lepszym i bardziej higienicznym rozwiązaniem jest posiadanie własnych. Dla osób często jeżdżących oraz trenujących zawodowo, w grę wchodzą wyłącznie własne łyżwy. Zatem, jakie łyżwy kupić aby były dobre i funkcjonalne?


Łyżwy męskie solidne i dobrze dopasowane.

łyżwy

Łyżwy męskie muszą być bardzo dobrze dopasowane do stóp. Zwróćcie też uwagę na rozmiar. Mężczyzna, który ma szeroką i długą stopę może mieć problem z dobraniem łyżew. Muszą być one wykonane z bardzo dobrego jakościowo materiału. Mężczyźni wybierają raczej łyżwy do jazdy szybkiej, czyli łyżwy hokejowe. Są one wytrwalsze i agresywniej wyglądają na nodze. Mają sztywną cholewkę, więc utrzymają kostkę w odpowiedniej pozycji. Zabezpieczy nogę też przed zwichnięciem kostki i innymi urazami. Jeśli jednak wolicie wolniejszą jazdę, bardziej rekreacyjne polecamy łyżwy figurowe. Zapewniają one większą swobodę ruchu i są dużo lżejsze.

Łyżwy damskie lekkie i wytrzymałe!

W naszej ofercie znajdziecie też łyżwy damskie. Równie ważne jest dopasowanie ich do kobiecej stopy. Kobiety równie często wybierają łyżwy figurowe jak i hokejowe. Pamiętajcie, by wybrać taki, który będzie wygodny i odpowiedni do waszego stylu jazdy. Jeśli jeździcie rzadko i raczej spokojnie wybierzcie łyżwy rekreacyjne. Są one lżejsze i delikatniej wyglądają. Również, tak jak w przypadku męskich, powinny być wykonane z najlepszej jakości materiałów. Najlepiej, by cholewka była wykonana ze skóry syntetycznej, a płozy z wytrzymałej i odpornej stali. Musi być odporna na temperaturę i wilgoć.

łyżwy damskie

Jeśli wybierzecie tańsze łyżwy, zrobione z materiału o niższej jakości, mniej odpornej na temperaturę, musicie pomyśleć o rozmiarze. Teraz lodowiska otwarte są od wczesnej jesieni do późnej wiosny. Wybierzcie więc łyżwy regulowane. Pozwoli to Wam założyć lekkie skarpetki podczas cieplejszej pogody. A kiedy przyjdzie mróz i temperatura będzie grubo poniżej 0 możecie rozluźnić płozy i założyć grubsze skarpety. Albo nawet dwie pary!

Sklep z łyżwami - jak porównać i wybrać dobre łyżwy?


Sklep z łyżwami zaopatrzy się w ten zimowy sprzęt pewnie około połowy października. łyżwy We wrześniu wszyscy jeszcze są myślami w letnich klimatach. Dopiero od października sklepy zaczynają wprowadzać ofertę zimową. Niestety wtedy łyżwy cena też będą wysokie. Na obniżki cen liczyć możecie raczej na wiosnę. Chyba, że trafią się ostatnie sztuki. Oprócz tego, że będzie to ostatnia sztuka to problemem może być rozmiar i dopasowanie.

Łyżwy sklep powinny być też dobrze zaopatrzone w pozostały sprzęt. Tak byście na miejscu mogli się zaopatrzyć w ochraniacze i kaski. Ważne byście jeździli bezpiecznie. Sklep łyżwiarski będzie mieć też serwis łyżwiarski. Będziecie mogli naostrzyć tam swoje łyżwy z poprzedniego sezonu. W razie wygięcia wyprostują Wam też płozy.

Jaki sklep z łyżwami Warszawa oferuje profesjonalne doradztwo przy zakupie?

Jaki sklep łyżwy warszawa? Oczywiście INTERSPORT! Mamy szeroki wybór łyżew i pozostałego sprzętu. Jeśli chcecie znaleźć łyżwy sklep warszawa wpiszcie naszą nazwę w wyszukiwarce. W samej Warszawie mamy kilka oddziałów. Możecie nas odwiedzić osobiście lub zajrzeć na naszą stronę internetową. Łyżwy intersport to najlepszy wybór!