• Darmowa dostawa od 100zł
  • Darmowy odbiór i zwrot w salonie
  • Możliwość zapłaty w ratach

Rękawice narciarskie Damskie

Rękawice narciarskie damskie powinny stanowić jeden z podstawowych elementów stroju każdej amatorki zimowych szaleństw na stoku. Trudno wyobrazić sobie czerpanie radości z szusowania w śniegu bez odpowiednio zabezpieczonych dłoni. Główną rolą rękawiczek narciarskich damskich jest skuteczna ochrona delikatnej skóry przed niskimi temperaturami i chłodnym wiatrem. Dodatkowo, rękawiczki narciarskie damskie - dzięki specjalnej konstrukcji - pomagają zapobiegać poważnym kontuzjom nadgarstków czy placów. W Intersport posiadamy bogatą ofertę starannie wyselekcjonowanych rękawiczek snowboardowych i narciarskich renomowanych marek, takich jak np. Viking, Reusch, McKinkley czy Roxy.


Rękawice narciarskie damskie- fason i rozmiar

Wyróżnia się kilka wariantów rękawic narciarskich damskich. Największą popularnością cieszą się modele pięciopalczaste. Według wielu użytkowniczek są one najbardziej praktyczne, ponieważ umożliwiają swobodę ruchów i gwarantują mocny chwyt kijków narciarskich. Alternatywę dla nich stanowić mogą rękawice jednopalcowe, na które również decydują się kobiety. Wybierając rękawiczki, należy odpowiednio dobrać rozmiar - powinny one dobrze leżeć na dłoni, gdyż bezpośrednio przekłada się to na komfort, ale i bezpieczeństwo jazdy.

Rękawiczki narciarskie damskie - materiał oraz kolor

Zadanie rękawiczek narciarskich damskich to wspomniana już ochrona przed zimnem, ale nie tylko - równie istotne jest zabezpieczenie dłoni przed wilgocią. Z tego powodu warto zwrócić uwagę na to, jaki materiał zastosowano do ich uszycia - powinien być nieprzemakalny i odporny na przenikanie chłodu. Wnętrze rękawic narciarskich damskich wyposaża się zazwyczaj w nakładki antypoślizgowe - wpływają one na stabilny chwyt w trakcie jazdy z kijkami lub podczas korzystania z wyciągu. Jeśli chodzi o kolor rękawic, to dobiera się go najczęściej tak, by stanowił spójną całość z pozostałymi elementami stylizacji.

Zabezpieczenia w rękawicach narciarskich dla kobiet

Przy zakupie rękawic narciarskich dobrze zwrócić uwagę także na ich dodatkowe właściwości. Długie mankiety czy usztywnienia zastosowane w rękawicach zapewniają ochronę nadgarstków i placów w przypadku ewentualnego upadku. Wzmocnienia przy palcu wskazującym oraz po wewnętrznej stronie dłoni sprawiają z kolei, że rękawice wykazują odporność na przetarcia. Ściągacze bądź dodatkowe zapięcia umożliwiają idealne dopasowanie rękawiczek do dłoni. Ważny aspekt stanowią również elementy odblaskowe, dzięki którym zwiększa się widoczność na stoku podczas wieczornej czy nocnej jazdy albo w niekorzystnych warunkach atmosferycznych.

Rękawiczki snowboardowe czy narciarskie?

Czy rękawiczki snowboardowe i te do jazdy na nartach można stosować wymiennie? Jak najbardziej tak. Ważne jest tylko, żeby postawić na rękawice dobrej jakości; takie, które wzorowo spełnią swoje zadanie - ochronią przed zimnem i zapewnią komfort w trakcie zimowych aktywności. W Intersportoferujemy także lekkie, cieńsze modele rękawic - doskonale sprawdzą się w cieplejsze dni.