• Darmowa dostawa od 100zł
  • Darmowy odbiór i zwrot w salonie
  • Możliwość zapłaty w ratach

Rękawice narciarskie Męskie

Rękawice męskie zimowe na narty

Jazda na nartach to jeden ze sportów, które nierozerwalnie kojarzą się z zimowym aktywnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Żeby jednak białe szaleństwo nie okazało się przyczyną kontuzji, należy posiadać odpowiedni ekwipunek i dobrej jakości sprzęt. Jednym z podstawowych elementów wyposażenia każdego miłośnika zimowych sportów są rękawiczki narciarskie męskie.


Podczas jazdy na nartach dłonie zostają narażone na intensywne powiewy mroźnego powietrza. Dlatego tego typu akcesoria muszą stanowić ochronę jeszcze skuteczniejszą niż rękawice zimowe męskie używane w mieście czy w czasie spacerów. Ponadto produkty wykorzystywane podczas sportów zimowych powinny chronić dłonie przed urazami powstałymi podczas upadku, zderzenia czy potrącenia zmrożonych pędów roślinnych. Dzięki temu jazda na nartach stanie się prawdziwą przyjemnością, a ryzyko urazów zostanie ograniczone do minimum.

Rękawice narciarskie męskie - jak wybrać odpowiednie?

Najważniejszym zadaniem, jakie mają przed sobą rękawice narciarskie męskie i damskie to zapewnienie komfortu termicznego. Inne cechy, takie jak estetyka, czy chwytność są drugorzędne. Żeby skutecznie chronić dłonie przed bardzo niskimi temperaturami, wybierając rękawiczki męskie zimowe, trzeba zwrócić uwagę na kilka istotnych cech.

Niezwykle istotny aspekt to krój, jaki mają rękawice męskie zimowe. Do najczęściej spotykanych należą pięciopalczaste i jednopalczaste. Te pierwsze wykrojone są w formie pięciu pojedynczych palców. Dają spory komfort użytkowania i lepszą chwytność, jednak słabo chronią przed zimnem. Jednopalczaste rękawice mają formę dwóch komór, z których jedna przeznaczona jest na kciuk, a do drugiej wsuwa się pozostałe palce. W tym kroju palce ogrzewają się wzajemnie własnym ciepłem, a mniejsza chwytność wystarczy do utrzymania w dłoni kijków czy nart.

Na odporność termiczną wpływa także rodzaj zastosowanego materiału. Nie chodzi tu tylko o to, czy rękawiczki zimowe męskie mają wewnątrz materiał ocieplający. Tkanina, z której wykonano zewnętrzną warstwę, powinna być oddychająca i nie chłonąć wody. Dzięki temu rękawice nie przemokną wilgocią pochodzącą z topniejącego śniegu. Dodatkowo wilgoć powstała wewnątrz rękawic zostanie skutecznie odprowadzona do otoczenia. Pozwoli to na dłużej utrzymać wewnątrz suchość i zapewnić komfort termiczny.

Dlaczego warto postawić na rękawiczki męskie z INTERSPORT?

W Intersport gromadzimy artykuły wielu europejskich producentów akcesoriów sportowych. Proponowane przez nas produkty stanowią gwarancję najwyższej jakości. Odpowiadając na potrzeby klientów, staramy się zapewnić przystępne ceny artykułów renomowanych marek.

W naszym asortymencie można znaleźć rękawiczki męskie w wielu wariantach. Różnią się nie tylko krojem i rodzajem materiału zastosowanego produkcji, ale także różnorodnością kolorystyczną i wzorami. Dzięki temu nawet początkujący narciarz poczuje się na stoku w pełni profesjonalnie.

  • 1
  • 2