CENTRUM DOBORU BUTÓW

Nasze sprawdzanie stopy na podstawie nagrania video pokazuje biomechanikę stopy biegnącej osoby. Podczas biegania nasze nogi są poddawane większym obciążeniom. Klatka po klatce odtwarzamy film, dokładnie pokazując jak stopa przetacza się podczas biegu. Dobierając odpowiednie obuwie w kilku modelach jesteśmy w stanie stwierdzić, który but najlepiej stabilizuje i amortyzuje.

Dobrze dobrane buty pozwalają cieszyć się bieganiem, jednocześnie zapobiegając kontuzjom.

 

 

SPRAWDZENIE STOPY na podstawie nagrania video (kliknij i zobacz).

 

CENTRUM DOBORU BUTÓW
– analiza na podstawie nagrania video (kliknij i zobacz).

Dlaczego należy sprawdzić stopy zanim kupimy buty do biegania?

Czym różni się statyczne sprawdzanie stóp od dynamicznego?

Czy znasz powiedzenie, że już w momencie gdy wychodzisz z domu i zaczynasz biec, stajesz się sportowcem? My o tym pamiętamy, a jednocześnie myślimy o Twoim zdrowiu i komforcie. Dlatego w wybranych salonach przygotowaliśmy dla Ciebie specjalne stanowiska oznaczone CENTRUM DOBORU BUTÓW, na których będziesz mógł, przed wyborem określonego modelu butów do biegania, sprawdzić biomechanikę swoich stóp w sposób dynamiczny. Co to oznacza? Istnieje wiele sposobów na określenie biomechaniki stóp, czyli w największym skrócie sposobu, w jaki nasze stopy przetaczają się po podłożu w trakcie biegu. Powszechnie stosowane jest sprawdzanie statyczne, ponieważ są proste i szybkie w wykonaniu. Najprostszym sprawdzeniem statycznym jest sprawdzenie odcisku stopy. Określamy w ten sposób stopień wysklepienia tzw. wzdłużnego łuku stopy, który ma poważny wpływ na odczucie przez nas komfortu w trakcie biegu. Sprawdzenie statyczne jednak nie wystarcza. Zdarza się bowiem, że wynik testu statycznego nie odzwierciedla dokładnie sposobu, w jaki porusza się stopa w trakcie biegu. Stąd powstała potrzeba zbudowania specjalnych stanowisk, na których z pomocą naszych doświadczonych sprzedawców – ekspertów biegowych, będziesz mógł w profesjonalny sposób zbadać swoje stopy przed wyborem modelu butów do biegania najlepszych dla Ciebie.

 

Jak wygląda dynamiczne sprawdzenie biomechaniki stóp biegacza?

Sprzedawca poprosi Cię o zdjęcie butów oraz skarpet. W międzyczasie zapyta Cię o to, gdzie biegasz, po jakim podłożu, ile kilometrów pokonujesz tygodniowo, w jakich butach biegałeś do tej pory i czy czułeś się w nich komfortowo. Wszystko to ma bowiem duże znaczenie przy wyborze butów biegowych. Boso staniesz na bieżni, którą włączy sprzedawca i na której przez kilka minut będziesz biegł w niezbyt dużym tempie, 8-10km/h. Jeśli nie jesteś przyzwyczajony do biegania na bieżni, nie obawiaj się upadku. Patrz przed siebie a nie pod nogi. Sprzedawca przypnie Ci do ubrania klips, połączony z panelem sterującym bieżni, dzięki któremu w razie potknięcia bieżnia automatycznie się wyłączy. Twój bieg będzie nagrywany kamerą, filmującą Twoje stopy od tyłu. Po krótkim biegu boso, wraz z naszym ekspertem obejrzysz film, który da Wam pierwszą wskazówkę odnośnie tego, jaki model butów biegowych może być dla Ciebie odpowiedni. Następnie przymierzysz dwa-trzy modele butów, spośród tych, które zaproponuje Ci sprzedawca, po czym w każdych z nich przebiegniesz się kilka minut na bieżni.

 

Nie tylko komfort

W trakcie późniejszej analizy nagrań z Twojego biegu, sprzedawca pokaże Ci m.in. to, jak pracuje Twój staw skokowy, w zależności od tego które buty wybrałeś. Nagranie można odtworzyć w zwolnionym tempie lub wręcz klatka po klatce, abyś na własne oczy przekonał się, jak ważne są odpowiednio dobrane buty biegowe. Nie tylko dla Twojego komfortu, ale też (a nawet przede wszystkim) dla Twojego zdrowia.

My też biegamy! Dlatego nasza wiedza pozwoli nam dobrać najlepsze dla was buty.

Stanowiska do sprawdzenia stopy biegacza znajdują sie w sklepach INTERSPORT w:

1.       Bydgoszcz - Focus Mall

2.       Gdańsk - Galeria Bałtycka

3.       Gdynia - Wzgórze

4.       Gorzów - Galeria Nova Park

5.       Kalisz - Galeria Amber

6.       Katowice - Silesia

7.       Kraków - Galeria Krakowska

8.       Lublin - Atrium Felicity

9.       Łódź - Manufaktura

10.      Opole - Solaris

11.   Szczecin - Kaskada

12.   Warszawa - Arkadia

13.   Wrocław - Magnolia

14.   Wrocław - Pasaż Grunwaldzki