• Darmowa przesyłka od 100 zł
  • Darmowy odbiór w salonie
  • Możliwość zapłaty w ratach

Narty zjazdowe, czyli narciarstwo alpejskie

Narty zjazdowe wykorzystywane są głównie w narciarstwie alpejskim, czyli po prostu narciarstwie zjazdowym. Używane są czasem również w innych dyscyplinach sportowych.

Najlepsze narty zjazdowe powinny być długie i płaskie. Kiedyś narty były produkowane całkowicie bez wcięcia, ale taki sposób produkcji nart został zakończony pod koniec lat 90 tych.

Dobre narty zjazdowe produkowane w dzisiejszych czasach posiadają już “wcięcie w talii”. Są to tak zwane narty taliowane (inaczej nazywane carvingowe lub carvingi). Wcięcie to ułatwia wykonywanie skrętów. W większości sklepów znajdziecie więc taki rodzaj nart. Produkowane są również bardziej płaskie narty, ale są to narty specjalistyczne. Takie specjalnie produkowane są na przykład narty zjazdowe fischer, head, atomic. Te firmy stawiają na profesjonalny sprzęt. Dzięki temu, że narty są bardziej płaskie mogą posłużyć do jazdy na przykład po puchu.

Fischer narty zjazdowe są jedną z bardziej rozpoznawalnych marek narciarskich. Narty zjazdowe Ich marka jest jedną z najbardziej widocznych na każdych zimowych zawodach. Jednak warto też zwrócić uwagę na salomon narty zjazdowe. Jest to marka zajmująca się produkcją nart od 1990 roku. Ma więc spore doświadczenie w produkcji nart. Ich sprzęt wykorzystywany był również podczas niejednej olimpiady zimowej. Jeśli zastanawiacie się nad kupnem nart zwróćcie uwagę na narty zjazdowe volkl, rossignol, salomon. Warto postawić na pewniaki.

Narty zjazdowe męskie pewność na szlaku

Narty zjazdowe męskie różnią się od tych dla kobiet. Głównie jeśli chodzi o ich długość. Narty męskie zjazdowe powinny być dobierane na długość od ziemi aż do nosa. Musicie dobrze dobrać narty do swojej wysokości, byście swobodnie czuli się na stoku i by było Wam wygodnie jeździć. Jeśli będą to Wasze pierwsze narty zwróćcie uwagę na bardzo popularne narty zjazdowe fischer męskie.

Kobieta na szlaku i narty zjazdowe damskie

Narty zjazdowe damskie powinny być dobierane do ramion. Jeśli nie wiecie jak samemu dobrze dobrać narty zwróćcie się do specjalisty, który pomoże Wam dobrać narty w każdym naszym sklepie stacjonarnym. W większości narty zjazdowe damskie 140 cm, tak dobrane są pod średni wzrost kobiety. Więc jeśli macie 160-170 cm wzrostu śmiało możecie wybrać narty o takiej długości. Narty zjazdowe dla kobiet, tak jak i dla mężczyzn, powinny być odpowiednio dobrane. Tylko wtedy będziecie pewnie i wygodnie czuć się na stoku. Warto rozdzielić narty na płeć i dla komfortu wybrać narty damskie zjazdowe.

Jak dobrać narty zjazdowe - rozwiązanie nie jest łatwe

Główne pytanie podczas wyboru nart to jak dobrać narty zjazdowe? Dobór pierwszych nart zjazdowych najlepiej skonsultować ze specjalistą. Pomoże Wam on dobrać odpowiednio narty, a przy okazji pozostały sprzęt. Jeśli zastanawiacie się nad wyborem marki nart przeczytajcie ranking nart zjazdowych. Będziecie mogli się trochę rozeznać w tym co znajduje się na rynku.

Dobre narty zjazdowe

Narty zjazdowe cena bardzo się różnią - cena waha się od kilkuset złotych do kilku tysięcy. Dlatego ważne, byście dużo poczytali lub dopytali specjalistę, ponieważ droższe nie zawsze znaczy lepsze. Ceny nart zjazdowych dla amatorów mogą być naprawdę przystępne. Nawet te dla profesjonalistów. Dla osób, które dopiero uczą się jazdy dobre będą krótkie narty zjazdowe. Na nich lepiej nauczysz się skręcania i z czasem możesz przejść na dłuższe narty. Ważne byście widzieli różnice patrząc na narty zjazdowe dla początkujących, średniozaawansowanych, zaawansowanych. Nie przeceńcie swoich możliwości, lepiej uczyć się stopniowo.

Idealna okazja na zakup to narty zjazdowe wyprzedaż

Narty zjazdowe wyprzedaż to świetna okazja, by zaopatrzyć się w nowy sprzęt w niższych cenach. Sprzęt narciarski nie należy do najtańszych, także takie promocje są dużą oszczędnością. Jeśli nie chcecie przepłacać poczekajcie na wyprzedaż narty zjazdowe.

Narty zjazdowe allegro - również tam znajdziecie nasz sprzęt

Szukając narty zjazdowe allegro możesz znaleźć też nasz sprzęt. Od pewnego czasu również tam wystawiamy swój asortyment w dobrych cenach. Przekonajcie się i znajdźcie dla siebie nowe narty szukając allegro narty zjazdowe. Nie przegapcie najlepszych ofert cenowych!

​​​​​​​

ATOMIC Redster X9 / wiązania Atomic X12 TL 

​​​​​​​

Atomic Redster X9 to idealne narty dla tych, którzy lubią sprawdzić się w zawodach, ale na co dzień czerpią przyjemność z szybkiej jazdy po przygotowanych trasach.

Servotec - nazwa technologii pochodzi od niemieckiego „Servolenkung” (oznaczającego wspomaganie układu kierowniczego) i doskonale oddaje jej działanie – podobnie jak w sportowym samochodzie, technologia ułatwia prowadzenie, w tym wypadku nart. Podnosi reaktywność w skrętach i stabilność podczas jazdy na wprost.

Titanium Powered - warstwa z tytanu umieszczona powyżej i poniżej rdzenia zapewnia maksymalne tłumienie drgań, wysoką stabilność i dużą elastyczność podczas skrętów.

Power Woodcore - dynamiczny drewniany rdzeń o sportowej charakterystyce; połączenie jesionu i topoli zapewnia niezwykłą stabilność i doskonałe tłumienie drgań podczas jazdy z dużą prędkością.

Multi Radius Sidecut, dzięki niemu narty zawdzięczają pośredni promień – między slalomowym i gigantowym, świetny do wycinania zarówno krótkich, jak i długich skrętów.

​​​​​​​

Wybrane produkty


FISCHER WC S.C.  / wiązania  Fischer RC4 Z12 

Profesjonalne narty o agresywnej linii: doskonała geometria przekłada się na nadzwyczajne przenoszenie sił w krótkich i średnich skrętach. Drewniany rdzeń, podwójna titanalowa warstwa i wykończenie ślizgu World Cup Base Finish to ich niewątpliwe zalety

Sukces tkwi w geometrii. Wszystko opiera się na udanej koncepcji - taliowanie 122-68-103 jest idealne do slalomu i pozwala na wycięcie skrętu o promieniu 13m. Agresywny szybki skręt to pewnik! Płyta RACETRACK zapewnia doskonałą sztywność narcie. Kontakt ze śniegiem - który jest decydujący w narciarstwie - jest optymalny, co przekłada się na bezpośrednie przeniesienie sił. Oznacza to, że energia, która jest używana, jest absorbowana bezpośrednio przez nartę, bez żadnych strat.

Sandwich Sidewall Construction. Drewniany rdzeń w połączeniu ze ścianami bocznymi z tworzywa ABS zamknięte w klasycznej konstrukcji 'kanapki' zapewniają narcie optymalną sztywność i sprężystość. Air Carbon TI 0.8. Drewniany rdzeń z podwójną warstwą titanalu wzmacniany technologią Air Carbon. Rezultatem jest idealne trzymanie krawędzi i gładka jazda.

​​​​​​​​​​​​​​

Wybrane produkty


HEAD SuperShape I Magnum   / wiązania Head RPD 12


Szybkie, lecz posłuszne, z idealnym promieniem do dynamicznych skrętów, zapewniają łatwe prowadzenie na przygotowanych trasach.​​​​​​​
Ręcznie wykonana konstrukcja rdzenia WorldCup Sandwich Cap łączy w sobie sztywność i szybką reakcję laminowanego, drewnianego rdzenia, z kontrolą zapewnioną przez warstwy Titanalu. Zastosowany SpeedRocker, ułatwia inicjację skrętu .
Unikalna technologia KERS, która działa jak turbodoładowanie, zapewnia dodatkową moc przy wyjściu ze skrętu. W rdzeniu narty umieszczono innowacyjny materiał GRAPHENE™. Jest to najlżejszy i najcieńszy materiał, jaki kiedykolwiek został wynaleziony. Jest twardszy od diamentu i 300 razy mocniejszy od stali! Dzięki centralnemu umiejscowieniu lekki GRAPHENE™ pozwolił  poprawić balans, kontrolę i moc narty.

​​​​​​​​​​​​​​

Wybrane produkty


ROSSIGNOL Hero Elite MT CA RAHLD02 + Wiązania Look NX12 FCHC025

​​​​​​​

Narty o charakterystyce allround-owej, idealnie nadają się do długiego jak i krótszego skrętu, posiadają płytę Konect (z możliwością szybkiej regulacji dopasowania wiązań). Narty solidne, precyzyjne i doskonale wyważone, zbudowane w technologii zaczerpniętej z nart zawodniczych, ale o zdecydowanie zwiększonym komforcie jazdy.Narty przeznaczone dla bardzo dobrze jeżdżących mężczyzn i kobiet. Narty posiadają zupełnie nową technologię LCT (Line Control Technology), która dzięki specjalnej budowie rdzenia, przedzielonego wzdłuż narty carbonowym materiałem, zapewnia nartom stabilność i zoptymalizowaną linię podczas skrętu, zapewniając przy tym całkowitą kontrolę nad nartami.

​​​​​​​

Wybrane produkty


Narty Salomon S Max X9 Ti  + Wiązania Salomon Z11

​​​​​​​​​​​​​​

Narty z innowacyjnym połączeniem mocnej, stabilnej konstrukcji Sandwich oraz nowego systemu Edge Amplifier. Ten nowoczesny model inspirowany nartami wyczynowymi, może osiągać duże prędkości i wykonywać precyzyjne skręty. System Edge Amplifier to narta/płyta zaprojektowana w oparciu o zupełnie nową koncepcję. Dzięki niej 100% wytworzonej przez Ciebie energii przenoszone jest na krawędź, co gwarantuje idealne trzymanie krawędzi, szczególnie przy dynamicznych skrętach Drewniany rdzeń i ścianki boczne na całej długości zapewniają świetne osiągi i dobry kontakt narty ze śniegiem. Sandwich - konstrukcja typu Sandwich ze ściankami bocznymi ABS; laminowana konstrukcja pozwala wykorzystać cechy rożnych materiałów do osiągnięcia żądanych parametrów; zapewnia bardzo dobre dopasowanie nart do nawierzchni.


Wybrane produkty


VÖLKL Racetiger S.C. /  wiązania Marker Vmotion 10

Wszechstronne, nowoczesne slalomki na trasę, przeznaczone do jazdy krótszymi skrętami.
Bardzo lekkie narty w konstrukcji sandwich z efektywnym tłumikiem drgań UVO. Drewniany, sprężysty rdzeń wzmocniony warstwą stali, sidewall na całej długości i profil Tip Rocker dają narciarzom ważne korzyści - łatwość wejścia w skręt i stabilność przy większych prędkościach. Nowe wiązania vMotion 3 dosztywniają narty w środkowej części co dodaje nartom trochę dynamiki przy odbiciu, ale co ważniejsze, nowa konstrukcja płyty daje pewniejsze trzymanie krawędzi pod wiązaniem w trudnych warunkach śniegowych i na lodzie. Tłumik UVO naprawdę działa, a dzioby nart wręcz kleją się do śniegu. Lekkie, zwrotne, płynnie inicjują skręty, przyjemnie się je prowadzi. 

​​​​​​​

Wybrane produkty


DOBIERZ NARTY STWORZONE DLA CIEBIE


Klikając na nazwę narty zostaniesz przeniesiony do karty wybranej narty z sezonu 2018/2019.

    NARTY MĘSKIE        NARTY DAMSKIE        NARTY JUNIOR    

PRZEZNACZENIE
SportNa trasy przygotowane szerokość
w środkowej części 68-74mm
Na trasy zróżnicowane szerokość
w środkowej części 75-79mm
Na trasy zróżnicowane szerokość
w części środkowej powyżej 80mm
zawodnik amatorexpertexpertexpert
Fischer RC4 WC SC
Head WC Rebels I Race Pro
Head WC Rebels I SL
expertzaawansowanyzaawansowanyzaawansowany
Fischer My Divine
zaawansowanyśredniozaawansowanyśredniozaawansowany
Tecno Safine S7
Tecno Pulse 7

JUNIOR
sportśredniozaawansowanypoczątkujący