Sklep adidas - Sporty zimowe

FILTRY

Płeć

Rozmiar

Cena

Akcja

Salon

Białystok
Alfa
Bielsko-Biała
Sfera
Bydgoszcz
Focus
Częstochowa
Galeria Jurajska
Gdynia
Centrum Riviera
Gliwice 
Factory Gliwice Outlet
Gorzów Wlkp.
Galeria Nova Park
Kalisz
Galeria Amber
Katowice
Silesia
Galeria Katowicka
Kraków
Zakopianka
Galeria Krakowska
Galeria Bronowice
Lublin
Atrium Felicity
Łódź
Manufaktura
Olsztyn
Galeria Warmińska
Dekada
Opole
Solaris Center
Poznań
King Cross Marcelin
Galeria Pestka
Posnania
Avenida
Radom
Galeria Słoneczna
Rzeszów
Millenium Hall
Warszawa
Złote Tarasy
Arkadia
Galeria Północna
Galeria Mokotów
Wrocław
Magnolia Park
Zakopane
Wierchy
Zielona Góra
Focus Mall
Obejrzałeś/aś 0 z 0 produktów

INTERSPORT - Internetowy Sklep Narciarski i nie tylko. Szeroki asortyment produktów renomowanych marek. Duży wybór na buty narciarskie, narty, gogle i inne akcesoria.Narciarstwo opis, czyli zimowe szaleństwo na stoku

Narciarstwo to jedna z najpopularniejszych zimowych aktywności fizycznych. Nie ma nic przyjemniejszego niż wybranie się z przyjaciółmi i rodziną w góry, by poszaleć na stoku. Zjazdy na nartach najprzyjemniejsze są podczas słonecznych dni, kiedy słońce dogrzewa i opala Waszą skórę.

Narciarstwo nie należy jednak do łatwych dyscyplin sportowych. Kiedy pierwszy raz wybierzecie się na zjazd po górach, wynajmijcie instruktora. Pozwoli to Wam na szybszą naukę jazdy i zaoszczędzi kilku bolesnych upadków. Narciarstwo i jego szereg odmian występuje również podczas zawodów sportowych. Kilka dyscyplin z użyciem nart jest również na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich. Są to między innymi biathlon, skoki narciarskie, narciarstwo dowolne, narciarstwo alpejskie, kombinacja norweska, biegi narciarskie.

narciarstwo

Narciarstwo wikipedia określa narciarstwo jako dyscyplinę sportową, która polega na przemieszczaniu się na nartach. Mówi też o możliwościach akrobacji na sprzęcie narciarskim. By tego dokonać potrzebne są narty z mocowaniem do butów oraz kijki.

Narciarstwo historia - nie zaczęło się od rekreacji

Narciarstwo historia, z początku swojej historii wykorzystywane było do transportu. Kolebką narciarstwa jest oczywiście Skandynawia. To tam znaleziono najstarsze narty. Pochodzą one sprzed 3500 lat i znalezione zostały w Szwecji. Narciarstwo zostało rozpowszechnione głównie dzięki temu, że pozwalały utrzymać się człowiekowi na powierzchni śniegu. W przeciwnym razie ugrzęznąć można było po pas. Dzięki odkryciu narciarstwa przemieszczanie po śniegu stało się wygodniejsze. Przede wszystkim było też szybsze i łatwiejsze.

Narciarstwo rodzaje - jak wiele jest jego odmian

Narciarstwo rodzaje - jest ich dosyć sporo. Przede wszystkim, jedną z najpopularniejszych odmian narciarstwo jest narciarstwo alpejskie. Głównie z tą nazwą kojarzymy rekreacyjne zjazdy po przygotowanych wcześniej trasach. Narciarstwo alpejskie zostało jednak wynalezione do dzikich zjazdów po stromych zboczach Alp. Od 120 lat technika zjazdów po bardzo nachylonych zboczach jest cały czas rozwijana. Inną nazwą tego rodzaju narciarstwa jest narciarstwo zjazdowe. Jeśli jeździcie już trochę na nartach z pewnością wiecie jak dużo adrenaliny dodaje taki szybki zjazd.

Narciarstwo ekstremalne - najniebezpieczniejsza odmiana narciarstwa

Narciarstwo ekstremalne to głównie 3 odłamy: freeride, freestyle oraz skitouring. Freeride charakteryzuje się zjazdem po pozbawionych wyciągów zboczach gór. Główną zasadą tego typu narciarstwa jest zjazd po świeżym, nie ugniecionym przez ratraki śniegu. Tak zwana wolna jazda pozwoli Wam rozkoszować się zjazdami po dziewiczych miejscach gór. Będziecie prawdopodobnie jedynymi osobami w tym miejscu. Pamiętajcie jednak, że by zjeżdżać w ten sposób musicie mieć odpowiedni sprzęt. Ale ważniejsze jest, by posiadać odpowiednie umiejętności. Jeśli jesteście początkującymi narciarzami nie próbujcie tego stylu jazdy.

Narciarstwo freestyle to głównie efektowne ewolucje wykonywane na skoczniach, muldach czy w specjalnie przygotowanych snowparkach. Ten rodzaj narciarstwa najbardziej zbliżonych jest do snowboardu. Wykonywane są praktycznie te same figury. Jedyną różnicą jest to, że narciarze robią to na dwóch deskach zamiast jednej. Narciarstwo freestyle jest bardzo miłe dla oka. Jednak, by je móc wykonywać trzeba mieć odpowiednie predyspozycje fizyczne, jak i psychiczne. Nie łatwo jest ocenić sytuację, kiedy lecisz na nartach głową w dół. Cieszy jednak widok narciarzy ślizgających się po rampach czy robiących backflipy na górkach.

narciarstwo biegowe

Najbardziej ekstremalne jest narciarstwo skitouring, inaczej zwane skialpinizmem. Jest to połączenie kilkugodzinnych wędrówek po górach ze zjazdami na nartach. Najważniejsze przy wyborze nart, przy tego typu narciarstwie są wiązania. Ważne, by uwalniały piętę podczas podejść, a blokowały ją podczas zjazdów. W przeciwnym razie zjazd nie będzie możliwy. Jest to najbardziej przyjemny, ale i niebezpieczny rodzaj narciarstwa. Znajdźcie swoje miejsce do zjazdu, poza wyznaczonymi trasami i zjeżdżajcie po nietkniętym śniegu.

Narciarstwo tego typu wymaga bardzo dużego przygotowania fizycznego. Nie możecie udać się na wspinaczkę w góry, kiedy na co dzień nie trenujecie. Często zwykły trening również nie wystarczy. Trzeba posiadać odpowiednią wiedzę, by wdrapać się na górę i móc jeszcze bezpiecznie z niej zjechać.

Narciarstwo biegowe - przyjemny spacer po śniegu

Narciarstwo biegowe pozwoli Wam rozkoszować się widokiem białej natury. Do tego typu narciarstwa stworzone zostały dwa rodzaje nart. Biegówki wymagają przygotowania toru, tak by były widoczne dwa ślady o szerokości nart. Drugi typ to narty śladowe. Używać ich możecie w terenie, gdzie śnieg jeszcze nie został naruszony. Możecie je wykorzystywać do spacerów po świeżym śniegu, by cieszyć się widokami lasów i łąk. Narciarstwo biegowe z użyciem śladówek to świetna opcja dla tych, którzy lubią chodzić w świeżym śniegu, ale nie chcą się w nim zapadać.

Nie ważne, którą odmianę narciarstwa wybraliście dla siebie. Ważne jednak, by zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt. Równie ważne jest zaopatrzenie się w odpowiednio ciepłą odzież narciarską. Warto poświęcić trochę czasu, by później długimi latami korzystać z dobrego sprzętu.