• Darmowa dostawa od 100zł
  • Darmowy odbiór i zwrot w salonie
  • Możliwość zapłaty w ratach

DOPASOWANIE BUTÓW NARCIARSKICH W 4 KROKACH

Jak dobrać buty narciarskie? Buty narciarskie są bardzo istotnym elementem sprzętu narciarskiego, ponieważ to właśnie one przenoszą nasze polecenia na narty. Muszą być wygodne, ciepłe i doskonale radzić sobie z oddawaniem na narty naszych impulsów. Przeczytaj więcej > 


NOWOCZESNE TECHNOLOGIE W BUTACH NARCIARSKICH

Buty Salomon S Pro X90 CS

Wysoka jakość wykonania oraz nowa konstrukcja ułatwiająca zakładanie w połączeniu z wyjątkowymi, bezszwowymi butami wewnętrznymi sprawia, że model S PRO X90 to najwygodniejsze buty stworzone dotychczas przez markę Salomon.
COREFRAME 360° - zapewnia lekkość, potęguje doznania i oferuje mnóstwo możliwości dopasowania. Jest to wkładka, która utrzymuje geometrię i sztywność buta po zastosowaniu procesu Custom Shell HD.
CUSTOM SHELL HD - pozwala w pełni dopasować buty do indywidualnych potrzeb w krótkim czasie. Zastosowanie cieńszych ścianek i nowych materiałów sprawia, że stopa znajduje się bliżej skorupy.
SENSE AMPLIFIER - Pozwala płynnie i precyzyjnie wejść w każdy skręt, jednocześnie zapewniając niezrównany efekt odbicia, szybszą zmianę krawędzi i przyspieszenie przy wychodzeniu ze skrętu.
MY CUSTOMFIT 3D SEAMLESS RACE - Nowy, wstępnie formowany i uwzględniający anatomię stóp but wewnętrzny Race bez wewnętrznych ani zewnętrznych szwów. Poprawia komfort, precyzję, poziom ciepła i dopasowanie.

​​​​​​​

Wybrane produkty

Buty Atomic Hawx Prime 100X

System MEMORY FIT, to system dopasowania trzech elementów konstrukcyjnych butów narciarskich: skorupy, cholewki, i buta wewnętrznego, do kształtu stopy i łydki. Technologia oparta jest na specjalnym składniku- substancji Memolink, dzięki której indywidualne odkształcenia zostają „zapamiętane”.
Niezwykle lekkie dzięki rewolucyjnej konstrukcji  PROLITE posiadającymi wzmocnienia w najważniejszych miejscach.
Memory Fit 3D Silver posiadają wstępnie uformowaną strefę kostek, co pozwala lepiej je dopasować już od pierwszego założenia na nogi. Botek może być również formowany termicznie, a budująca go ocieplina 3M™ Thinsulate™ zapewnia ciepło praktycznie w każdych warunkach

​​​​​​​

Wybrane produkty

Buty Head Nexo LYT X 

Buty narciarskie wyposażone w nowoczesne rozwiązania techniczne - możliwość dopasowania buta zewnętrznego Form Fit,  -  but wewnętrzny Perfect Fit 3D Custom,   - system Liquid Fit,  -  ocieplina Primaloft,   - Grip Walk zaokrąglona podeszwa ułatwiająca chodzenie, -  system cantingu HEAD.
Rozwiązanie Liquid Fit to najbardziej precyzyjna i najszybsza metoda dopasowywania butów narciarskich. Odpowiednia gęstość materiału zapewnia idealne odwzorowanie kształtu stopy.
Model ten posiada :4 lekkie, aluminiowe klamry z mikroregulacją, niskoprofilowe klamry i 1 regulowana zębatka ułatwiają korzystanie butów.

​​​​​​​

Wybrane produkty

Buty Fischer Cruzar 100

Buty narciarskie o charakterystyce sportowej odznaczają się wysokim stopniem komfortu dzięki łatwości zakładania jak i dużej przestrzeni na palce. Perfekcyjne dopasowanie zapewnia technologia Vacuum. Niska cholewka pozwala przyjąć wygodniejszą, bardziej wyprostowaną postawę. Vacu-Plast, z którego jest wykonany but, umożliwia indywidualne dopasowanie zarówno botka jak i skorupy do kształtu anatomicznego nogi narciarza. Wszystkie cztery klamry z mikroregulacją dodatkowo zwiększają opcję dopasowania buta do nogi.

VACUUM COMFORT FIT – możliwość formowania tylko dolnej części skorupy w zakresie 5 mm (+/- 2.5 mm). To nowa technologia dopasowania butów narciarskich oparta na technologii Vacuum Full Fit, ale skierowana do mniej wymagających narciarzy. W tym przypadku jest możliwość formowania tylko dolnej części skorupy. Dostosowanie do stóp w czasie specjalnego procesu trwa około 15 minut. Proces wygrzewania zapewnia maksymalne dopasowanie – zwiększa przede wszystkim wygodę i kontrolę nad nartami, aby jazda była zawsze komfortowa, a prowadzenie nart niezwykle precyzyjne.

Buty Rossignol Alltrack Pro 100 F100 (red)​​​​​​​

Zaprojektowane z myślą o różnych warunkach terenowych, doskonale sprawdzą się na usypanych ze świeżego puchu zaspach czy wypełnionych śniegiem nieckach.
Generative Design Grid pozwala zredukować materiał w celu zminiejszenia wagi, z zachowaniem wystarczjacej struktury. Konstrukcja skorupy sprawia, że but jest lżejszy i znakomicie przenosi moc bez względu na warunki i rodzaj podłoża.
Dual Core działa w synergii z Generative Design Grid pozwalając zmniejszyć wagę buta przy zachowaniu jego sztywności. Jest to niezbędne do zachowania wysokiego poziomu jazdy. Wstrzykiwane sa 2 różne materiały o różnych twardościach jeden po drugim tworzą konstrukcje warstwową. To pozwala stworzyć strefy o różnej twardości w bucie bez dodawania warstw plastiku, a ca za tym idzie zwiększania wagi buta. 
Thinsulate™ Stretch elastyczna ocieplina zapewnia optymalne dopasowanie, całodzienny komfort cieplny oraz stabilizacje.
Gripwalk® system ułatwiający chodzenie w butach zwiększając przyczepność do podłoża.

Wybrane produkty

Buty Dalbello Panterra 120 GW
​​​​​​​

Model ten to idealne połaczenie komfortu i sportowej charakterystryki. Pełna możliwość regulacji oraz zaawansowane technologie sprawiają, że jest on lekki, responsywny i niezwykle wygodny przy dłuższym uzytkowaniu.
POWERCAGE - rozwiązanie technologiczne Dalbello; asymetryczna usztywniona konstrukcja wspomagająca przeniesienie nacisku, lepsze rozłożenie obciązeń skorupy oraz zapewniająca progresywny flex podczas dynamicznej jazdy.
CONTUR 4 - poprawa komfortu stopy od pierwszego założenia! Dodatkowa przestrzeń w obrębie wewnętrznej części skorupy buta, która w połaczeniu z botkiem MyFIT pozwala na bardziej precyzyjne dopasowanie, bez potrzeby rozciągania czy wygrzewania buta.
MyFIT - technologia dopasowania butów , opiera się na 3 etapach: dopasowanie bez wygrzewania poprzez konstrukcję Contour4, dopasowanie termiczne buta wewnętrznego, dopasowanie termiczne skorupy. Całośc prowadzi do bardzo indywidualnego dopasowania butów do stopy użytkownika, co przekłada się na wysoki komfort użytkowania.
CABRIO - 3-elementowa konstruckja skorupy, która zwiększa elastyczność buta, poprawia jego funkcjonalność i minimalizuje wysiłek podczas zakładania buta.
Struktura GRIP WALK prfilowana podeszwa z bieżnikiem, ułatwia chodzenie w butach narciarskich. 

​​​​​​​

Wybrane produkty

Buty Nordica ProMachine 120X

Promachine 120 to innowacyjny model o lekkiej konstrukcji pozwalający na czerpanie przyjemności z jazdy w każdych warunkach.
TRI FORCE SHELL CONSTRUCTION  - połączenie trzech tworzyw zmniejsza wagę buta, ułatwia zakładanie i zdejmowanie oraz zapewnia wysoki komfort.
CUSTOM CORK FIT -  but wewnętrzny wykonany z korka zapewnia precyzyjne dopasowanie i utrzymanie ciepła. Ponadto amortyzuje wstrząsy i zwiększa kontrolę.
ISOTHERM - technologia odpowiadająca za utrzymanie ciepła i odprowadzanie wilgoci.
POWER DRIVER - technologia zwiększająca wydajność poprzez rozłożenie nacisku od buta do narty.
INFRARED TECHNOLOGY-  możliwość modyfikacji skorupy buta, poprzez punktowe jej nagrzewanie specjalnym urządzeniem, lampą na podczerwień. Skorupa dokładnie w tym miejscu robi się plastyczna i następuje możliwość jej modyfikacji.
GRIPWALK SOLES  Wyjątkowo przyczepne podeszwy z technologią łatwego chodzenia.​​​​​​​

​​​​​​​

Wybrane produkty