SERWIS RAKIETNaciąg to najważniejszy element każdej rakiety do tenisa. Natężenie i grubość naciągów wpływają m.in. na stopień kontroli nad piłką, komfort gry czy siłę uderzenia. Wyróżnia się kilka rodzajów naciągów. Typ naturalny zapewnia wysoką wygodę gry, utrzymanie optymalnego naprężenia i najlepszą siłę uderzenia. Poliestrowy naciąg rakiety tenisowej to z kolei gwarancja ogromnej wytrzymałości, łatwego generowania rotacji i świetnej kontroli uderzenia.

Naciąganie rakiety: 39 PLN

Wymiana owijki: 15 PLN

Serwis dostępny jest w wybranych salonach INTERSPORT
Jaka siła naciągu rakiety tenisowej?

Jak naciągać rakiety tenisowe? Do tego zadania niezbędne jest skorzystanie ze specjalnej maszyny do naciągania. Siła naciągu rakiety tenisowej jest ustalana właśnie w chwili wciągania strun na tym sprzęcie. Zmiana naprężenia wymaga wymiany albo wstawienia nowych strun. Siłę naciągu podaje się w kilogramach. Zazwyczaj wynosi ona 20-30 kg. Im wyższa wartość (ok. 30 kg) tego parametru, tym lepsza kontrola nad piłką, wyższa wytrzymałość naciągu, ale jednocześnie mniejszy komfort gry i niższa siła uderzenia. Mniejsze wartości, wynoszące ok. 20 kg, wiążą się z kolei z wysoką siłą uderzenia i znakomitą wygodą gry, ale równocześnie niższą wytrzymałością strun i mniejszą kontrolą nad piłką.


Jak dobrać naciąg do rakiety tenisowej do stylu gry?

Przy każdej wizycie w serwisie warto notować sobie siłę naprężenia strun oraz to, jaki naciąg do rakiety tenisowej zastosowano. To pozwoli Ci lepiej dopasować naciąg do Twoich możliwości i stylu gry. Na przykład, jeśli ostatnim razem naciąg wyniósł 24 kg, a brakuje Ci siły, następnym razem spróbuj z naciągiem o wartości 22 albo 23 kg. Analogicznie, jeżeli czujesz, że masz niedostateczną kontrolę nad rakietą, wciągnij naciąg np. na 26 kg. Niekiedy trzeba poeksperymentować, aby ustalić, jak najefektywniej naciągać rakiety tenisowe.


Kiedy wymienić naciąg w rakiecie tenisowej?

Jeśli grasz często, ok. 2-3 razy w tygodniu, to najlepiej wymieniaj naciąg co 4 miesiące. Struny z czasem tracą swą elastyczność i właściwości, co przekłada się na grę na korcie. Naciąg warto też wymienić w nowej rakiecie, ponieważ zwykle naciągane są na nią struny kiepskiej jakości. Dobry naciąg w rakiecie tenisowej potrafi znacząco zwiększyć możliwości sprzętu na korcie. Dlatego tak ważna jest dbałość o ten element rakiety. Regularna wymiana naciągu w rakiecie tenisowej jest niezbędna do zachowania najlepszej wydajności i efektywności rozgrywek.