SERWIS ROLEKJeśli chcesz, aby Twoje rolki służyły Ci przez przynajmniej kilka sezonów, musisz o nie odpowiednio zadbać. Podstawą jest regularne konserwowanie i czyszczenie rolek. Zadbane rolki muszą być czyste, dlatego każdorazowo po powrocie z trasy pozbądź się z nich kurzu i zabrudzeń, przecierając je szmatką wilgotną (skorupa buta) i suchą (kółka). Ponadto systematycznie sprawdzaj, czy wszystkie śruby w rolkach są dokręcone. Możesz to zrobić samodzielnie, korzystając z kluczy imbusowych.

Czyszczenie/smarowanie łożysk: 49 PLN

Przekładanie kół: 29 PLN

Wymiana hamulca: 15 PLN

Wymiana kół/łożysk: 49 PLN

Serwis dostępny jest w wybranych salonach INTERSPORTJak i czym czyścić łożyska w rolkach?

Nie myj nigdy rolek pod bieżącą wodą, ponieważ może ona dostać się do łożysk, czego efektem będzie wypłukanie smaru. Jak wyczyścić łożyska w rolkach w prawidłowy sposób? Przyda Ci się środek czyszczący rozpuszczający tłuszcz, a także smar, szczoteczka, nożyk i pojemnik wodoodporny. Najpierw wyjmij delikatnie łożyska z kółek. Następnie wyczyść szczoteczką zewnętrzną przestrzeń łożysk, aby były całkowicie czyste. Umieść łożyska w zamkniętym pojemniku ze środkiem czyszczącym, a później potrząsaj nim przez kilka minut. Po wyjęciu ich z pojemnika pozbądź się resztek brudu np. za pomocą sprężonego powietrza. Tak wykonana konserwacja łożysk w rolkach pozwoli Ci cieszyć się ich sprawnym działaniem przez długi czas.


Jak wymienić kółka w rolkach?

Kółka to część, która zużywa się w rolkach najszybciej. Dlatego wymiana kółek w rolkach jest niezbędna, by sprzęt zachował swą funkcjonalność. Jak zatem wygląda przekładanie kółek w rolkach? Potrzebny Ci będzie klucz imbusowy albo skate-tool. Użyj go na śrubie trzymającej ośkę. Odkręć śrubę, usuń ją wraz z ośką, a następnie wyciągnij stare koło z szyny. Kolejny krok to odkręcenie starego łożyska i włożenie go do nowego koła. Całość złóż i dokręć śruby.


Jak odkręcić hamulec w rolkach?

Wymiana hamulca w rolkach nie jest trudna. Najpierw sprawdź, jaki rodzaj hamulców: tarczowy, standardowy czy 4D występuje w Twoim sprzęcie. Gdy kupisz już odpowiednie nowe hamulce w rolkach, odkręć śruby trzymające stare hamulce na miejscu. Po wyczyszczeniu przykręć nieużywane elementy.