Narty biegówki, profesjonalne narty biegowe

FILTRY

Kategoria

Płeć

Marka

Rozmiar

Cena

Akcja

Salon

Białystok
Alfa
Bielsko-Biała
Sfera
Bydgoszcz
Focus
Częstochowa
Galeria Jurajska
Gdańsk
Madison / Salon zamknięty
Galeria Bałtycka
Gdynia
Centrum Riviera
Gliwice 
Factory Gliwice Outlet
Kalisz
Galeria Amber
Katowice
Silesia
Galeria Katowicka
Kraków
Zakopianka
Galeria Krakowska
Galeria Bronowice
Lublin
Atrium Felicity
Łódź
Manufaktura
Olsztyn
Galeria Warmińska
Dekada
Opole
Solaris Center
Poznań
King Cross Marcelin
Posnania
Avenida
Radom
Galeria Słoneczna
Rzeszów
Millenium Hall
Warszawa
Złote Tarasy
Galeria Północna
Galeria Mokotów
Centrum Handlowe Atrium Promenada
Wrocław
Magnolia Park
Zielona Góra
Focus Mall
OUTLET
Narty biegowe Salomon 2024 XC RCX + eSKIN SHIFT L474021PM
198 190 206
Obejrzałeś/aś 1 z 1 produktów

Narty biegowe idealnym pomysłem na aktywną zimę

Ten sport to dużo więcej niż podążanie za kolejnymi rekordami i pokonywanie własnych ograniczeń - narty biegowe pozwalają też na odkrywanie piękna przyrody i obcowanie z surową, zimową aurą. Jeśli planujesz rozpocząć przygodę z tą dyscypliną lub myślisz nad zmianą sprzętu, zapraszamy do zapoznania się z propozycjami sklepu Intersport. Nasza oferta obejmuje modele najbardziej uznanych światowych firm outdoorowych, takich jak francuska Salomon, tworzona przez pasjonatów turystyki i aktywności w ekstremalnych warunkach pogodowych. Mamy także produkty od austriackiego producenta Fisher, który zasłynął z precyzyjnie wykonanego sprzętu narciarskiego oraz z nietuzinkowego wzornictwa. 

Biegówki odznaczają się wąskim, ergonomicznym kształtem. Dzięki temu są lekkie, szybkie i dobrze współpracują z ruchami narciarza. Dzielimy je na narty do jazdy łyżwowej, czyli wykonywania ruchów na kształt jodełki oraz takie do stylu klasycznego. Zarówno pierwsze, jak i drugie znajdziesz w asortymencie naszego sklepu. Ze względu na charakter preferowanej aktywności, wyróżnia się natomiast modele rekreacyjne i sportowe. 

Każdy użytkownik powinien dopasować rodzaj nart biegowych do rodzaju narciarstwa, ale także osobistych predyspozycji. Dzięki temu zminimalizowane zostanie ryzyko kontuzji, a sport przyniesie naprawdę dużo satysfakcji. Przygotowaliśmy modele o różnorodnych długościach i szerokościach, co zazwyczaj stanowi podstawę ich doboru w przypadku osób początkujących. Mamy narty męskie oraz modele w wersji unisex, idealne zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. 

Nowoczesne biegówki dla większego komfortu jazdy

Odpowiednio dobrane narty biegowe mogą być wykorzystywane przez długie lata, dlatego warto wybrać te wytrzymałe i stabilne. Nasze produkty cechuje staranne wykonanie, gwarantujące bezpieczeństwo oraz maksymalną kontrolę nad wykorzystywanym sprzętem. 

Wszystkie narty biegowe w sklepie Intersport odznaczają się stylowym, eleganckim designem i sprzedawane są w komplecie z idealnie dopasowanymi wiązaniami. 

Prezentowane narty biegowe powstają z lekkiego, ale wytrzymałego i odpowiednio impregnowanego drewna oraz wysokiej klasy tworzyw sztucznych. Konstrukcję często uzupełnia się o odporną stal. Dzięki połączeniu surowców biegówki są elastyczne, a zarazem odpowiednio sztywne, by zapewnić komfort na najwyższym poziomie. Doskonale taliowane przybierają ergonomiczną formę i umożliwiają wykonywanie wszelkich manewrów. Znajdziesz tu egzemplarze niewymagające smarowania, co znacznie ułatwia eksploatację i poprawia jakość rekreacji. Produkty sprawdzą się podczas dłuższych wypraw, gdy nie ma czasu na przerwy na konserwację. 

Mocny rdzeń gwarantuje dobre odbicie i łatwą jazdę. Niektóre narty biegowe posiadają także metalowe krawędzie po bokach, dające jeszcze większą trwałość nawet w trakcie szybkiej jazdy. Nasze sprzęty wyposażono w najbardziej innowacyjne udoskonalenia, takie jak struktura Performance czy profil camber dla skuteczniejszego odbicia bez konieczności smarowania. 

Rekreacja czy sport? Wyprawa na nartach biegowych dla każdego

Narciarstwo biegowe stanowi doskonałą formę treningu wytrzymałości, pomaga poprawić kondycję przed letnimi eskapadami czy emocjonującymi zjazdami na stromych stokach zimą. Ten sport niesie za sobą mnóstwo korzyści - dotlenia organizm i angażuje wszystkie mięśnie. Można go uprawiać praktycznie wszędzie tam, gdzie spadnie odpowiednia ilość śniegu.

Jak dobrać te idealne narty biegowe

Osoby początkujące zazwyczaj nie mają jeszcze doprecyzowanych wymagań co do rodzaju nart, dlatego wybrane przez nas modele odznaczają się dużą stabilnością jazdy, lekkością oraz przewidywalnym prowadzeniem. Wszystkim amatorom polecamy narty biegowe uniwersalne, czyli takie, które sprawdzą się na każdym terenie. Ich wybór okaże się też dobrym rozwiązaniem dla osób często zmieniających miejsce uprawiania zimowego sportu. Model ten można wykorzystać zarówno do biegów po nizinach, jak i do lekkich podejść czy łagodnych zjazdów. 

Biegówki do jazdy sportowej powinny wyróżniać się zwiększonym przyleganiem do podłoża w trakcie szybkiej jazdy i tym samym możliwością lepszego wchodzenia w zakręty. Wśród naszych propozycji znalazły się między innymi modele Salomon o innowacyjnej konstrukcji 3D oraz technologii G2 Plus, poprawiającej przyczepność. Wybrane przez nas akcesoria gwarantują bezpieczne odbicie i stabilną kontrolę każdego ruchu. Mamy propozycje przygotowane z myślą o biegaczach ceniących eksplorowanie dzikich, nieugładzonych ścieżek, a także narty biegowe dla zwolenników szusowania po łagodnym terenie. W tym pierwszym przypadku sprawdzi się na przykład sprzęt Fisher wyposażony w specjalnie skonstruowaną łuskę Offtrack Crown, ułatwiającą podejścia. Do rekreacyjnej jazdy idealnym wyborem będzie Salomon Escape 5 Grip PM Prolink czy też Snowscape 7. 

Zachęcamy do przejrzenia pełnej oferty i wyboru innowacyjnych nart biegowych wśród kolekcji Intersport. W przypadku pytań służymy fachowym doradztwem.