Foteliki rowerowe

FILTRY

Płeć

Marka

Rozmiar

Cena

Inne

Wyprzedaż
199,99 od 139,99
Od 199,99
Wyprzedaż
299,99 od 209,99
Od 299,99
Wyprzedaż
89,99 od 76,49
Od 89,99

Foteliki rowerowe są niezwykle uniwersalnym narzędziem, które pozwala bezpiecznie i komfortowo przewozić dziecko na rowerze, zaszczepiając w nim pasję do rodzinnych wycieczek plenerowych. Konstrukcja nowoczesnych fotelików dostępnych na rynku stanowi efekt wielu lat doświadczeń i wsłuchiwania się w opinie klientów. W sklepie INTERSPORT znajdziesz foteliki rowerowe w pełnej gamie konfiguracji, montowane na przodzie i na tyle roweru. Fotelik dla dziecka na rower musi posiadać odpowiednie atesty, poświadczające spełnianie przez produkt wymogów bezpieczeństwa. Tworząc asortyment naszych produktów, przyświecała nam myśl maksymalnej uniwersalności i doskonałych parametrów technicznych.


Fotelik rowerowy dla dziecka - najważniejsze informacje

Zebraliśmy w ofercie sprzęt klasy premium w konkurencyjnych cenach. Fotelik na rower jest poddawany licznym przeciążeniom, szczególnie podczas jazdy po nierównym terenie. Kluczowym elementem systemu bezpieczeństwa w fotelikach na rower pozostaje zatem materiał ich wykonania oraz sposób zamocowania do ramy lub bagażnika. Foteliki rowerowe dla dzieci umożliwiają cieszenie się rodzinnymi wycieczkami po pięknych ścieżkach przyrodniczych, promując tym samym zdrowy styl życia już od najmłodszych lat.

Wśród najważniejszych cech, jakie powinien mieć dobry fotelik rowerowy, można wymienić solidność konstrukcji i mocowań, podparcie pod głowę dziecka, dopasowane do wzrostu podnóżki z bocznymi zabezpieczeniami przed wkręceniem się nóg w szprychy, mocne pasy bezpieczeństwa, a także wygodny materiał na siedzeniu. Wybierając fotelik na rower dla dziecka w wieku do trzech lat, możemy pomyśleć o zakupie urządzenia z montażem na przodzie roweru. Fotelik rowerowy przedni sprawia maluchowi znacznie więcej przyjemności z jazdy, gdyż widok na trasę nie jest zasłonięty plecami rodzica. Dla kierującego montaż fotelika na przodzie może skutkować lekkim utrudnieniem podczas manewrowania, co jednak jest rekompensowane znaczną poprawą stabilności jazdy i lepszym bilansem energetycznym. Fotelik rowerowy na przód wymaga jednak większej ostrożności podczas pokonywania przeszkód na drodze, takich jak kamienie lub gałęzie.

Fotelik rowerowy na bagażnik

Drugą wersją omawianych tutaj produktów dla dzieci jest fotelik rowerowy na bagażnik, dający możliwość przewożenia starszych dzieci o wadze nawet do 20 kg. Montaż fotelika tylnego w tej wersji następuje bezpośrednio na bagażniku, który to odpowiada za utrzymanie całej masy fotelika i dziecka. Dlatego tylny fotelik rowerowy dla dziecka trzeba wybierać w odniesieniu do wytrzymałości samego bagażnika, mając na uwadze współzależność tych dwóch elementów rowerowego ekwipunku.

Foteliki rowerowe w ofercie sklepu INTERSPORT

W sklepie INTERSPORT zamieściliśmy kompleksową ofertę fotelików rowerowych dla dzieci. Pochodzą od takich producentów jak Urban Iki, Romet czy Kellys. Poszczególne modele różnią się co do przeznaczenia, sposobu montażu czy kategorii wagowej. Dla ułatwienia wyboru stworzyliśmy pełny opis każdego fotelika, gdzie podajemy specyfikację techniczną i listę charakterystycznych funkcji. Fotelik do roweru z asortymentu INTERSPORT posiada wszelkie niezbędne atesty (m.in. potwierdzające spełnienie normy EN14344). Niektóre modele, jak np. przednie krzesełko na rower Urban Iki, mogą się poszczycić zdobyciem prestiżowych nagród za jakość i innowacyjne rozwiązania technologiczne. Dla osób, którym zależy na największej uniwersalności, polecamy fotelik rowerowy KellysKeeper 50, umożliwiający podróżowanie z dziećmi od 9. miesiąca życia do osiągnięcia przez nie wagi 22 kg. Ten tylny fotelik do roweru jest mocowany bezpośrednio do ramy, co ułatwia jego zastosowanie w rowerach górskich, nieposiadających bagażnika. Bogata oferta sklepu INTERSPORT czyni wybór znacznie łatwiejszym, dając szansę dostosowania fotelika do indywidualnych preferencji.