Buty rowerowe - rozmiar 45

FILTRY

Kategoria

Płeć

Marka

Rozmiar

  • 45

Cena

Akcja

Salon

Białystok
Alfa
Bielsko-Biała
Sfera
Bydgoszcz
Focus
Częstochowa
Galeria Jurajska
Gdynia
Centrum Riviera
Gliwice 
Factory Gliwice Outlet
Gorzów Wlkp.
Galeria Nova Park
Kalisz
Galeria Amber
Katowice
Silesia
Galeria Katowicka
Kraków
Zakopianka
Galeria Krakowska
Galeria Bronowice
Lublin
Atrium Felicity
Łódź
Manufaktura
Olsztyn
Galeria Warmińska
Dekada
Opole
Solaris Center
Poznań
King Cross Marcelin
Galeria Pestka
Posnania
Avenida
Radom
Galeria Słoneczna
Rzeszów
Millenium Hall
Warszawa
Złote Tarasy
Arkadia
Galeria Północna
Galeria Mokotów
Wrocław
Magnolia Park
Zakopane
Wierchy
Zielona Góra
Focus Mall
Buty rowerowe męskie FLR M F-55 XD Knit
45
299,99 od 239,99
Od 299,99
OUTLET
Buty rowerowe męskie FLR F-11
43 45
449,99 od 269,99
Od 449,99
Obejrzałeś/aś 2 z 2 produktów

Profesjonalne buty rowerowe - sprawdź ofertę butów rowerowych INTERSPORT i wybierz odpowiednie dla siebie!

Buty rowerowe - jak wybrać odpowiednie dla siebie?

Nie trzeba być profesjonalnym kolarzem, aby zainwestować w odpowiednie buty rowerowe. Znajdziesz u nas wysokiej jakości buty rowerowe damskie, męskie, turystyczne oraz do jazdy wyczynowej i profesjonalnej.

Obuwie rowerowe przyda się również wówczas, kiedy masz w planach długodystansowe rajdy rowerowe. Są bardziej wytrzymałe i odporne na warunki pogodowe od zwykłego sportowego obuwia

Zastanawiałeś się, czym tak naprawdę różnią się buty na rower, spd, szosowe, kolarskie, mtb? Wszystko zależy od Twoich umiejętności i terenu, po którym będziesz jeździć. Czytaj dalej, a dowiesz się więcej o ich przeznaczeniu.

Buty rowerowe

Buty na rower muszą być wygodne i dobrane do warunków pogodowych.

Buty na rower należy tak dobrać aby sprawdziły się w chłodniejsze czy deszczowe dni. Oczywiście muszą być dobrze dopasowane do naszego rozmiaru stopy. Niekoniecznie musimy od razu dokonywać zakupu tzw. butów wpinanych do specjalnych pedałów zwanych także blokiem. Tym bardziej jak interesuje nas głównie jazda rekreacyjno turystyczna. Bardzo dobrze sprawdzą się uniwersalne buty na rower typu trekkingowego z wytrzymałą podeszwą.

W naszym sklepie otrzymasz sprawdzone, markowe buty na rower damskie, męskie z przeznaczeniem jako buty letnie czy buty rowerowe zimowe.

Pamiętaj, że wadą zwykłych butów sportowych używanych do jazdy rowerem jest podeszwa nie dostosowana do mocnego nacisku stopy do pedała. Taki but szybko się niszczy i po przejechaniu kilkunastu kilometrów będziesz odczuwać dyskomfort dolnej części nóg.

Zadajemy więc pytanie jakie buty na rower założyć, gdy chcemy wybrać się na dłuższą wyprawę rowerową? Raczej osobom mało doświadczonym w ostrej jeździe na rowerze odradzamy zakładanie butów tzw. zatrzaskowych czyli SPD. Polecamy wyżej opisane obuwie.

Kiedy sprawdzą się buty spd?

Buty spd, sztywne z mocno twardą podeszwą wpinaną do specjalnego pedała SPD. Sprawdzą się głównie do jazdy w nierównym, pagórkowatym wyboistym terenie. Buty rowerowe spd zwane potocznie spd buty mają jedno główne zadanie. Muszą dbać, by na nierównym czy mokrym crossowym terenie stopa rowerzysty nie spadała z bloku /pedała/ i równomiernie przenosiła siły podczas całej kadencji obrotu korbą rowerową.

Buty na rower

Buty kolarskie szosowe, w skrócie buty kolarskie to praktycznie obuwie specjalistyczne przeznaczone dla prawdziwych pasjonatów szybkiej jazdy rowerowej. Niekoniecznie trzeba zawodowo zajmować się kolarstwem aby korzystać z przyjemności jaką jest jazda na rowerze szosowym, w kolarskich zatrzaskowych butach.

Odpowiednie buty szosowe ułatwiają jazdę!

Jeżeli chodzi buty szosowe czy buty rowerowe szosowe to ich zapięcie-sznurówki mogą wkręcić się w pedał. Wybierajmy więc buty z zapięciem na rzep lub sznurowadła, które po zawiązaniu można schować.

Buty na rower szosowy powinny mieć wysoką cholewkę. Tył nie może zachodzić za kostkę, a najlepiej kiedy będzie niższy. Kostka razem ze stopą podczas kadencji jest w ciągłym ruchu i zbyt wysoki tył może powodować ucisk i otarcia. Buty spd szosowe muszą dobrze przylegać do stopy, która z kolei ma ściśle wypełniać wnętrze buta i być ustabilizowana.

Buty shimano są najbardziej doceniane i popularne wśród rowerzystów.

Buty shimanoczy buty rowerowe shimano to sportowe obuwie, bardzo wygodne i dopasowujące się do stopy. Idealne na długie treningi, zawody triathlonowe czy kolarskie. Shimano butyczy buty spd shimano są idealnie przystosowane do jazdy na rowerach MTB w crossowym terenie. Trzeba jedynie mieć bardzo dobrze opanowaną technikę jazdy w takim obuwiu. Niektórzy wielbiciele tras crossowych wybierają pedały tzw. platformy i wówczas stosują obuwie rowerowe zbliżone do butów trekkingowych.

W naszej ofercie znajdziecie Państwo buty shimano spd w szerokiej ofercie. Począwszy od obuwia turystycznego, przez rowerowe MTB i szosowe, kończąc na specjalistycznym obuwiu zimowym. Buty szosowe shimano to obuwie, w którym amator rowerów szosowych czy też zawodnik wie, że stopy nie ześlizgują się. Dodatkowo pedałuje się wydajniej. Gdy jedna stopa pcha pedał, druga jednocześnie ciągnie, co jest najbardziej odczuwalne podczas przyspieszenia i w czasie podjazdów.

Buty mtb znakomicie sprawdzą się w trudnym, górskim terenie.

buty spd

Kupując buty mtb czy buty spd mtb musisz wiedzieć, że to jedynie połowa inwestycji. Należy jeszcze kupić pedały zatrzaskowe z blokami w komplecie. Trzeba pamiętać, że buty rowerowe mtb muszą pasować do naszych bloków. Dopiero wówczas nasza jazda w terenie będzie przyjemna i bezpieczna.

Buty na rower mtb niekoniecznie muszą być wpinane w blok rowerowy. Część pasjonatów jazdy w terenie wybiera buty shimano mtb turystyczno - trekkingowe, które występują w bardzo różnych odmianach. Niektóre są wyposażone w membranę Gore-tex. Producenci mogą puścić wodze fantazji jeśli chodzi o ich wygląd. Najczęściej są wiązane i wzmacniane dodatkowym paskiem na rzep. Buty shimano mtb to marka od dawna sprawdzona na rynku i godna polecenia.