Kurtki przeciwdeszczowe przydadzą Ci się podczas każdej pory roku. Sprawdź szeroką ofertę kurtek przeciwdeszczowych w INTERSPORT i wybierz kurtkę dla siebie!Kurtki przeciwdeszczowe - zabierzcie je na każdą wycieczkę

Kurtki przeciwdeszczowe musicie spakować ze sobą na każdą wycieczkę. Nie ważne, że w prognozie mówili, że cały dzień będzie ładnie i słonecznie. Często jest tak, że deszcz przychodzi z zaskoczenia, szczególnie latem. Kurtki przeciwdeszczowe z reguły są bardzo małe. Jak umiejętnie je złożycie zmieszczą się do każdego plecaka. Są lekkie, a więc nie będą stanowiły ciężaru nawet podczas długich wędrówek.

Kurtka przeciwdeszczowa damska - element stroju sportowego

Kurtka przeciwdeszczowa damska przyda się Wam również podczas treningów. Jeśli trenujecie na zewnątrz nie zwracając uwagi na pogodę musicie zaopatrzyć się w kurtki sportowe damskie przeciwdeszczowe. Pozwolą Wam wrócić suchym do domu. Przynajmniej jeśli chodzi o zewnętrzne czynniki. Jeśli biegacie w kurtce to musicie pamiętać, by sprawić sobie taką, która będzie oddychająca. Kurtka przeciwdeszczowa oddychająca damska będzie dużo bardziej komfortowa niż zwykły foliowy płaszcz. Ważne, by kurtka odprowadzała wilgoć, a więc Wasz pot przez materiał.

Kiedy wybieracie się w góry wybierzcie kurtki damskie przeciwdeszczowe oddychające, które oddychalność mają co najmniej 10 000 g/m2. W górach bardziej będziecie się pocić, nie tylko przez wysiłek fizyczny. W górach jest po prostu większa wilgotność. Szukajcie kurtek z niskim współczynnikiem RET. Współczynnik ten określa opór, który stawia materiał przed parą wodną. Kurtka damska sportowa przeciwdeszczowa powinna mieć współczynnik na przykład 13 (jeśli jest to aktywność o średniej intensywności). Jeśli uprawiacie sport o wysokiej intensywności szukajcie kurtek o współczynniku RET 6 lub niższym.

Sportowa kurtka przeciwdeszczowa damska powinna być odpowiednio impregnowana. Zwłaszcza jeśli dużo ćwiczycie podczas deszczy lub w porannej wilgoci. Większość kurtek ma już trwałą impregnację tkaniny. Pokryte są związkami hydrofobowymi, które wchłaniają wilgoć, a krople wody spływają po materiale. Pamiętajcie jednak, że impregnacja nie czyni materiału wodoodpornym. Z czasem trwała impregnacja może zostać zniszczona, przez co materiał może nasiąkać wodą. Nadal jednak nie przemakają. Dbajcie o kurtki sportowe przeciwdeszczowe damskie. Kiedy skończy się fabryczna impregnacja możecie ją odnowić preparatami kupionymi w sklepach sportowych. Pozwolą one na odbudowanie tej powłoki. Nie będzie ona jednak nigdy tak trwała jak ta pierwotna. Pamiętajcie wtedy, by częściej ją zabezpieczać.