NARTY I BUTY NARCIARSKIE -50% na drugi produkt >

Jaki prezent dla miłośnika gór wybrać? Pomysły na górskie prezenty

Nadchodzi nieubłaganie ten czas w roku, kiedy musimy zastanowić się nad kupnem prezentów dla najbliższych. Być może zastanawiasz się, jaki prezent dla góromaniaka? Jakie wybrać gadżety turystyczne na prezent, zwłaszcza na prezent dla miłośnika gór? Jeżeli interesują Cię gadżety górskie – zapoznaj się z naszymi propozycjami!

Latarka czołowa

Zwana po prostu czołówką – to absolutny must have. Będzie to zawsze trafiony prezent dla lubiącego góry. Dobra czołówka, w której źródłem światła są diody o wysokiej mocy, to sprzęt, który powinien znaleźć się w plecaku każdego turysty. Nawet gdy nie planujemy nocnej wędrówki, warto ją mieć zawsze ze sobą! Zwróć uwagę na moc światła (wyrażaną najczęściej w lumenach). Im większa wartość, tym mocniejsze światło – ale nie zawsze bardzo wysoka moc jest nam potrzebna. Za mocnym światłem idzie zwiększony pobór energii. Jeżeli wybierasz się na wielodniową wyprawę – zwróć uwagę na czas świecenia i rodzaj zasilania.

Chusta tunelowa Buff

Co jeszcze może być propozycją na prezent dla lubiącego góry? Chusta tunelowa typu Buff jest świetnym elementem wyposażenia turystycznego. Klasyczna chusta wykonana z oddychającego, termoaktywnego materiału doskonale sprawdzi się o każdej porze roku. Możemy użyć jej jako docieplenie szyi, zrobić z niej maskę na twarz, cienką kominiarkę czy czapkę. Ilość zastosowań jest bardzo duża. Jeżeli marzniemy – warto zastanowić się nad chustami wykonanymi z polaru, włókna Primaloft lub wełny merino.

Termos i kubek termiczny

Jaki jeszcze prezent dla góromaniaka? Idealnym pomysłem jest również dobry termos lub kubek termiczny. W przypadku termosu zwróć uwagę na termikę – producenci podają teoretyczny czas, jak długo termos „trzyma” ciepło. Pamiętaj jednak, że są to dane laboratoryjne – jeżeli sprzęt będzie używany w mocno ujemnych temperaturach – czas utrzymywania temperatury może być nieco niższy. Zwróć uwagę na konstrukcję korka – czy da się go odkręcić i nalać płyn nawet w grubych rękawicach, czy da się go bez problemu rozłożyć do mycia. Pamiętaj, że im większy termos, tym większa powierzchnia izolacji, a w konsekwencji lepsza termika. Jeżeli interesuje Cię kubek termiczny – przyjrzyj się konstrukcji korka, czy jest w 100% szczelny, czy płyn nie zaleje rzeczy, jeżeli kubek przewróci się w plecaku. Ważne, aby korek dało się rozkręcić do umycia!

Raczki na buty

Jaki prezent dla Tatromaniaka? Jeżeli osoba, której chcesz zrobić prezent, zaczyna swą przygodę z Tatrami w wersji zimowej – proponujemy sprzęt, który poprawi bezpieczeństwo i komfort na oblodzonym szlaku. Raczki turystyczne to idealny prezent dla miłośnika Tatr! Nie wymagają aż tak sztywnego obuwia, jak klasyczne raki. Zakłada się je w prosty sposób (mocuje je się na bucie za pomocą elastycznych elementów gumowych i taśmy na rzep). Stalowe kolce umieszczone na łańcuszkach pod podeszwą zapewniają odpowiednią trakcję na oblodzonych szlakach. Pamiętaj, aby raczki dobrać odpowiednio do rozmiaru obuwia! Weź jednak pod uwagę, że raczki sprawdzą się na szlakach o niewielkich trudnościach. Jeżeli Twój Tatromaniak działa w trudniejszym terenie – niezbędne mogą okazać się „pełne” raki, z przednimi zębami atakującymi.


Zapraszamy do naszych salonów – nasi eksperci zawsze profesjonalnie doradzą w wyborze prezentu dla miłośnika gór!

Piotr Bernacki
Expert INTERSPORT

Z branżą outdoor związany jestem już niemal 18 lat, a moja przygoda z INTERSPORT trwa już ponad 10 lat. Na co dzień spotkacie mnie w salonie w Zakopanem. Zajmuję się również szkoleniami i koordynuję team Trenerów Regionalnych w całej sieci. Góry uwielbiam od dzieciństwa, to Rodzice wpoili mi zamiłowanie do pieszych wędrówek. Z zawodu jestem geomorfologiem, więc z górami - oprócz więzi emocjonalnej - łączy mnie pasja naukowa. Mieszkanie pod Tatrami pozwala mi na częste obcowanie z przyrodą w różnych formach i o każdej porze roku. Turystyka wysokogórska, biwaki w dzikich miejscach, biegi górskie, rower, skitury, narty biegowe – to moje ulubione aktywności. Zapraszam do kontaktu: expert@intersport.pl


Udostępnij:

 Facebook

Komentarze

Dodaj komentarz

* wymagane pola