Latarka czołowa sprawdzi się podczas biegania czy biwakowania! Sprawdź ofertę czołówek INTERSPORT i wybierz odpowiednią latarkę dla siebie!

Latarka czołowa - akumulatorowa, led - jaką wybrać?

Latarka czołowa musi być niezawodna, by sprawdziła się podczas najtrudniejszych warunków outdoorowych. Jest to bardzo istotny element wyposażenia wszystkich wypadów kempingowych czy w góry. Nie można sobie wyobrazić biwakowania bez światła. Latarka czołowa led szczególnie przyda się podczas rozbijania namiotu po zmroku. Dzięki niej będziecie mieć wolne ręce, a światło, które ona emituje pozwoli Wam widzieć najbliższą okolicę.

latarka czołowa

Latarka czołowa akumulatorowa zapewnia jednorodny, z reguły biały, strumień światła, który ma różne tryby świecenia. Dzięki małym rozmiarom idealnie zmieści się w każdym plecaku czy nawet kieszeni spodni lub kurtki. Większość z latarek czołowych posiada funkcję zmiany kąta padania światła. Latarka czołowa petzl, energizer posiada wygodny oraz regulowany pasek, który łatwo można dostosować do swojego obwodu głowy. Dodatkowo, te lepsze latarki, są wodoodporne oraz odporne na ciecz. Posiadają też długi czas pracy, nawet do 35 godzin, co spokojnie wystarczy nawet na tydzień biwakowania (w zależności od użytkowania).

Latarki czołowe z reguły zasilane są na baterie AA. Możecie też znaleźć takie, które są ładowane przez USB. Jeśli jednak wybieracie się na dłuższą wycieczkę, podczas której nie będziecie mieli dostępu do prądu, zwykłe baterie sprawdzą się najlepiej. Tak zasilane latarki mogą świecić z jasnością nawet do 200 lumenów. Wyszukując latarka czołowa allegro, znajdziecie też szeroką ofertę naszego asortymentu. Możecie więc zapoznać się z ofertę na tym portalu, a potem przejść do zakupów na naszej stronie internetowej bądź w sklepie stacjonarnym.

Czołówka przyda się nie tylko podczas biwakowania, ale i podczas biegania!

Czołówka do biegania sprawdzi się nawet, jeśli biegacie codziennie tą samą drogą. Nie tylko chodzi o to, że dzięki oświetleniu się nie zgubicie, ale głównie o uniknięcie urazów. Dzięki niej doskonale oświetlicie drogę przed sobą i będziecie widzieć czy na Waszej drodze nie znajduje się żadna przeszkoda. Jedna z bardziej polecanych jest czołówka petzl, black diamond. Są to dwie przodujące w sprzęcie trekkingowym firmy, których urządzenia na pewno Was nie zawiodą.

czołówka

Uniwersalna petzl czołówka jest bardzo lekka, waży jedynie 86g. Oprócz zwykłego światła białego posiada również możliwość świecenia światłem czerwonym. Dzięki niemu będziecie widoczni z odległości nawet 700 metrów. Latarka czołówka w takim trybie może świecić nawet 400 godzin.

Czołówki - alternatywa dla ręcznych latarek!

Czołówki to bardzo wygodna alternatywa dla tradycyjnych latarek, które trzeba trzymać w dłoni. Dzięki temu, że zakładamy ją na głowę, obie ręce mamy wolne, więc możemy swobodnie rozpalać ognisko czy rozstawiać namiot. Czołówki wybierane są też przez alpinistów oraz osoby, które pałają się wspinaczką.

Lampka czołowa - która będzie świecić dłużej i lepiej?

Lampka czołowa powinna być przez Was odpowiednio wybrana. Jeśli szukacie solidnej lampy, która będzie świecić dłużej i lepiej, wybierzcie czołówkę z diodami LED. Dla własnego komfortu zwróćcie też uwagę na system mocowania latarki. Pasek, który będzie otaczał Waszą głowę musi być elastyczny i odpowiednio regulowany.