Drabinki gimnastyczne, najlepsze drabinki do gimnastyki

FILTRY

Kategoria

Cena

Salon

Białystok
Alfa
Bielsko-Biała
Sfera
Bydgoszcz
Focus
Częstochowa
Galeria Jurajska
Gdańsk
Madison / Salon zamknięty
Gdynia
Centrum Riviera
Gliwice 
Factory Gliwice Outlet
Gorzów Wlkp.
Galeria Nova Park
Kalisz
Galeria Amber
Katowice
Silesia
Galeria Katowicka
Kraków
Zakopianka
Galeria Bronowice
Łódź
Manufaktura
Olsztyn
Galeria Warmińska
Dekada
Poznań
King Cross Marcelin
Galeria Pestka
Posnania
Avenida
Radom
Galeria Słoneczna
Rzeszów
Millenium Hall
Warszawa
Złote Tarasy
Arkadia
Galeria Północna
Galeria Mokotów
Centrum Handlowe Atrium Promenada
Zakopane
Wierchy
Zielona Góra
Focus Mall
Obejrzałeś/aś 0 z 0 produktów

Drabinka gimnastyczna

Drabinki gimnastyczne

Niegdyś kojarzone wyłącznie z zajęciami sportowymi na sali gimnastycznej, dziś coraz częściej spotykane w domach, a także biurach. Drabinki gimnastyczne to proste przyrządy, z których korzystać mogą praktycznie wszyscy — dzieci, dorośli i seniorzy, a także osoby w trakcie rehabilitacji po przebytych urazach.

Olbrzymią zaletą każdej drabinki gimnastycznej do ćwiczeń jest to, że nie zajmuje ona dużo miejsca w pomieszczeniu. Na powierzchni zaledwie jednego metra kwadratowego stwarza znakomite warunki do ćwiczeń i pozwala się po prostu ruszyć nawet podczas przerwy w pracy wykonywanej zdalnie.

Domowa siłownia na wyciągnięcie ręki

Dla osób aktywnych zawodowo, ciągle zajętych rodziców czy studentów próbujących zaoszczędzić każdą wolną chwilę, domowa mini siłownia to doskonały pomysł. Drabinka gimnastyczna, która może być na wyposażeniu każdego salonu, poddasza lub sypialni to doskonały pomysł, ponieważ jest dosłownie „pod ręką”. Takie rozwiązanie pozwoli na zaoszczędzenie czasu na dojazdach na siłownię i umożliwia wykonywanie codziennego treningu, kiedy tylko jest na to wolna chwila.  Korzystaj z drabinki kiedy tylko możesz, a na pewno podniesie się jakość Twojego zdrowia.

Drabinki gimnastyczne w biurze

Powszechnym utrudnieniem pracowników biurowych są kłopoty z kręgosłupem i przemęczenie spowodowane długotrwałym wykonywaniem pracy w pozycji siedzącej oraz ciągłej pracy przed monitorem. Warto zauważyć, że wielogodzinna, siedząca praca niesie za sobą ryzyko nieprzyjemnych konsekwencji oraz naraża na różne dolegliwości i choroby. Ponadto brak ruchu nie sprzyja spalaniu kalorii, a co za tym idzie systematycznie odkłada się tkanka tłuszczowa.  

Dosłownie kilka minut treningu w trakcie pracy, daje możliwość odświeżenia głowy oraz przywrócenia skupienia na wykonywaniu zadania. Kilka ćwiczeń wspomoże działanie układu krążenia, odciąży stawy oraz kręgosłup, złagodzi stres i napięcie, poprawi samopoczucie, komfort pracy i efektywność oraz zmotywuje do działania. Dlatego też doskonałym pomysłem jest zaaranżowanie kącika sportowego i zamontowanie w przestrzeni biurowej drabinki gimnastycznej, z której będzie mógł korzystać każdy pracownik. Takie rozwiązanie z pewnością podniesie też morale załogi, a nawet zacieśni więzy między współpracownikami. 

Powody, dla których warto zakupić drabinkę gimnastyczną 

Po pierwsze warto zwrócić uwagę na to, że kącik do ćwiczeń z drabinką zajmuje bardzo mało miejsca. Często konieczne jest przemyślane zagospodarowanie miejsca w domu, aby na wszystko wystarczyło nam przestrzeni. Kolejna sprawa to oszczędność pieniędzy. Nie trzeba kupować żadnych dodatkowych sprzętów ani wydawać pieniędzy na karnet na siłownię, żeby zaplanować pełny trening. W dodatku taki zakup to zdecydowanie inwestycja na lata. Ze względu na to, że drabinkę gimnastyczną mamy pod nosem, zwiększy to motywację do ćwiczeń. Nie będzie też wymówek, że nie ma czasu, ponieważ każdą wolną chwilę można wykorzystać na trening, nawet kilka razy w ciągu dnia i o każdej porze. Taka wielofunkcyjna drabinka może być wspaniałym narzędziem do spędzania wspólnego czasu z rodziną, zamiast leniuchowania na kanapie. W dodatku wspólna zabawa może przynieść wiele ciekawych pomysłów na ćwiczenia i rozwój.  

Drabinka gimnastyczna dla dzieci

Największą przeszkodą przed zażywaniem codziennej dawki ruchu na świeżym powietrzu przez najmłodszych są smartfony, media społecznościowe, gry komputerowe oraz łatwość kontaktowania się z każdym, niezależnie od miejsca zamieszkania bez odkładania telefonu. Do spędzania czasu na zewnątrz nie zachęcają z pewnością też zanieczyszczenia powietrza, niesprzyjające warunki pogodowe przez praktycznie większość miesięcy w roku oraz brak odpowiedniej infrastruktury w okolicy. 

Drabinka gimnastyczna w pokoju dziecka zajmuje bardzo mało miejsca i zachęca do ruchu i zabawy. Oferta drabinek obejmuje także modele rozbudowane o dodatkowe akcesoria — może to być huśtawka dla najmłodszych, kółka gimnastyczne, czy lina do wspinania. Taka drabinka wraz z materacem jest miejscem, w którym najmłodsi mogą rozwijać siłę, koordynację, zwinność i poprawiać ogólną sprawność fizyczną całego ciała. Specjalna nakładka na drążek drabinki umożliwia stworzenie funkcjonalnego biurka do nauki.  

Drabinka gimnastyczna z drążkiem

Drabinki gimnastyczne do ćwiczeń to nie tylko modele dla dzieci. Ich mocne konstrukcje zapewniają im na tyle wysoką nośność, że swobodnie mogą z niej korzystać osoby dorosłe. Poza szczebelkami (najczęściej jest ich maksymalnie 9 i mają kształt, który zapewnia wygodny i stabilny chwyt) dysponują na przykład drążkiem do podciągania, ławeczką do ćwiczeń, czy poręczami z podłokietnikami i poduszką pod plecy.

Wielofunkcyjne drabinki gimnastyczne — ćwiczenia

Możliwość wykonywania różnorodnych ćwiczeń na drabinkach pozwala kompleksowo i harmonijnie rozwijać praktycznie całą sylwetkę. Jest to sprzęt, który posiada ogromny wachlarz możliwości pozwalający na utrzymanie codziennej aktywności fizycznej. Można na nich nie tylko wzmacniać mięśnie, ale także korygować wady postawy, skutecznie się rozciągać, doskonalić zmysł równowagi czy koordynację ruchową. Dodatkowe akcesoria, takie jak na przykład drążki do ćwiczeń dzięki swojej budowie z kilkoma rączkami pozwalają podciągać się stosując różne rodzaje chwytów, by bardziej angażować różne mięśnie. 

Przykłady ćwiczeń, które można wykonywać za pomocą sportowej: 

  • unoszenie nóg w zwisie 
  • pompki na poręczach 
  • brzuszki przy drabince 
  • podciąganie za pomocą taśm  
  • rozciąganie nóg przy drabince 
  • stanie na rękach 
  • przysiady bułgarskie 
  • deska
  • i wiele wiele innych 


Drabinki gimnastyczne — dlaczego warto na nich ćwiczyć 

Aktywność fizyczna to jeden z ważniejszych aspektów życia człowieka. Ze względu na to, żeby nasz organizm pracował prawidłowo, potrzebujemy ruchu, co pozwala utrzymać w doskonałej formie nie tylko ciało, ale też zdrowie psychiczne. Ćwiczenia jakie można wykonać za pomocą drabinki poprawiają działanie układu krążenia, zwiększają masę mięśniową, polepszają dotlenienie komórek ciała, pobudzają układ limfatyczny do oczyszczania organizmu, poprawiają działanie układu wydalniczego, zwiększają ruchomość stawów, powodują wydzielanie serotoniny, która podnosi nam poziom zadowolenia i wiele więcej.  

Niemożliwe jest wymienienie wszystkich zalet wynikających z poświęcania czasu na aktywność fizyczną, ale ważne jest, aby dobierać rodzaj ćwiczeń oraz poziom obciążenia do własnych możliwości zdrowotnych oraz usposobienia, oraz aby ćwiczenia wykonywać dokładnie i w odpowiednim tempie. Nie można też zapomnieć o systematyczności. Z takim podejściem będziemy mogli cieszyć się pełnią zdrowia przez długie lata. 

Jaką drabinkę wybrać?

Drabinka gimnastyczna to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia każdej sali gimnastycznej czy siłowni. Jest to doskonały sprzęt do treningu ogólnorozwojowego, gdyż z jej pomocą można ćwiczyć praktycznie wszystkie partie ciała, oraz wykonywać różnorakie ćwiczenia. Dlatego warto zwrócić uwagę na kilka aspektów podczas zakupu, aby trening był przyjemny i komfortowy.

Warto zwrócić uwagę na materiał z jakiego została wykonana drabinka. Na stronie Intersport mamy do wyboru drabinki wykonane w całości z drewna lub drabinki, których konstrukcja jest połączeniem drewna i metalu. Drewniana drabinka jest bardziej przyjemne w dotyku i jest antypoślizgowe, co przekłada się na bezpieczeństwo użytkowania. Drewno jest też produktem naturalnym, wygląda bardzo estetycznie i dodaje ciepła do aranżacji wnętrza. Natomiast drabina z metalowymi elementami konstrukcyjnymi cechuje się zwiększoną wytrzymałością, dzięki czemu umożliwia wykonywanie bardziej wszechstronnego treningu. Dodatkowo metal nadaje wyjątkowego charakteru i elegancji do estetyki wnętrza pomieszczenia.

Dodając kolejne elementy do drabinki poszerzamy jej funkcjonalność. Poręcze gimnastyczne umożliwiają wykonywanie ćwiczeń zarówno przodem jak i tyłem. Mogą posiadać kilka chwytów ustawionych pod różnym kątem. Za pomocą ławeczki trening może być urozmaicony o kolejne ćwiczenia. Akcesoria w postaci liny czy kółek gimnastycznych to kolejny element, na który warto zwrócić uwagę. Oparcie na plecy to również element zwiększający komfort użytkowania.

Jakość i bezpieczeństwo

Każda drabinka do ćwiczeń dostępna w internetowym sklepie Intersport spełnia restrykcyjne standardy narzucone przez europejskie normy jakości i bezpieczeństwa. Ich elementy zewnętrzne nie posiadają ostrych i niebezpiecznych wykończeń oraz nierówności, a mocne i wytrzymałe konstrukcje gwarantują stabilność w trakcie użytkowania i wysoką nośność sięgającą nawet 150 kg.

Drabinki drewniane — sposób montażu

Drabinka w zależności od modelu może być montowana do ściany lub sufitu — niezależnie od tego zachowuje się stabilnie i z łatwością ćwiczyć na niej mogą osoby o zróżnicowanych warunkach fizycznych (ich nośność przekracza 100, a nawet 150 kg). Montaż rozporowy do sufitu i podłogi jest bezinwazyjny, nie wymaga wiercenia dziur i pozwala w razie potrzeby wygodnie zmienić miejsce jej rozłożenia.