Buty trekkingowe średnie - rozmiar 39.5

FILTRY

Płeć

Marka

Rozmiar

  • 39.5

Cena

Akcja

Salon

Białystok
Alfa
Bielsko-Biała
Sfera
Bydgoszcz
Focus
Częstochowa
Galeria Jurajska
Gdynia
Centrum Riviera
Gliwice 
Factory Gliwice Outlet
Gorzów Wlkp.
Galeria Nova Park
Kalisz
Galeria Amber
Katowice
Silesia
Galeria Katowicka
Kraków
Zakopianka
Galeria Krakowska
Galeria Bronowice
Lublin
Atrium Felicity
Łódź
Manufaktura
Olsztyn
Galeria Warmińska
Dekada
Opole
Solaris Center
Poznań
King Cross Marcelin
Galeria Pestka
Posnania
Avenida
Radom
Galeria Słoneczna
Rzeszów
Millenium Hall
Warszawa
Złote Tarasy
Arkadia
Galeria Północna
Galeria Mokotów
Wrocław
Magnolia Park
Zakopane
Wierchy
Zielona Góra
Focus Mall
WYPRZEDAŻ
Buty trekkingowe damskie Columbia Newton Ridge Mid WP 1424692
37.5 38 38.5 39 39.5
OUTLET
Buty trekkingowe damskie Keen Pyrenees Boot x Leave-No-Trace 1028109
37.5 38.5 39.5 40.5
OUTLET
Buty turystyczne damskie Keen NXIS Explorer Waterproof Boot 1028310
37.5 38.5 39.5
OUTLET
Buty trekkingowe damskie Keen Circadia Mid WP 1026765
37.5 39.5 40.5
Buty trekkingowe damskie Columbia Redmond III Mid WP 1940611
37.5 38 38.5 39 39.5
Obejrzałeś/aś 6 z 6 produktów

Buty trekkingowe średnie

Średnie buty trekkingowe męskie i damskie to propozycja dla sportowców, którzy świetnie odnajdują się na szlaku, nie boją się wyzwań i oczekują obuwia, które dorówna im kroku. Trekkingowe buty ze średniej wysokości cholewką to propozycja na każdą porę roku i wymagające trasy. 

Buty trekkingowe średnie - na każdą pogodę

Średnie buty trekkingowe damskie i męskie wyróżniają się przede wszystkim wysokością cholewki. Nie są to jeszcze bardzo mocno stabilizujące stopę buty trekkingowe wysokie, które można traktować jak buty wysokogórskie. Nie są to już jednak również niskie buty trekkingowe, które sprawdzają się jedynie na w miarę suchych trasach. Mobilność stawu jest tutaj jeszcze całkiem spora, usztywnienie nie jest aż tak duże, natomiast są to już damskie i męskie buty trekkingowe, które możesz ze sobą zabrać w bardziej wymagającą trasę. 

Buty trekkingowe średnie to świetny wybór do szybkiego wędrowania po zmiennym terenie. Możesz z nich korzystać o każdej porze roku. Problemu nie stanowi tutaj ani bardziej intensywny deszcz, ani błotniste czy zaśnieżone ścieżki. Męskie i damskie buty trekkingowe średnie wyróżnia jeszcze stosunkowo lekka konstrukcja, która zawsze wyposażona jest w wodoodporną i oddychająca membranę lub analogiczne rozwiązanie, które zapewnia ochronę przed wilgocią. Buty chronią oczywiście także do pewnego stopnia przed zimnym wiatrem. Zmiana pogody, jeśli masz na nogach odpowiednie buty, nie powoduje więc dyskomfortu dla stopy.

Sprawdź:

Buty trekkingowe średnie - przyczepność, amortyzacja, wodoodporność

Podeszwa to podstawa dobrych butów trekkingowych średnich. Podobnie jak buty trekkingowe wysokie także i te nieco krótsze muszą wspierać stopę na nierównościach. Tutaj potrzebna jest gumowa podeszwa z odpowiedniej mieszanki gwarantującej odpowiedni poziom amortyzacji, a także terenowy bieżnik poprawiający przyczepność. Producenci chętnie proponują np. amortyzującą podeszwę środkową z pianki EVA Ciekawą propozycją jest zaokrąglony, rockerowy kształt podeszwy, który zapewnia szybkie i płynne przejście od pięty do palców

Bardzo ważnym elementem całej konstrukcji butów trekkingowych średnich jest oczywiście cholewka. Tego typu damskie i męskie buty outdoor wymagają wyższego poziomu ochrony dla stopy. Cholewka musi więc lepiej osłaniać stopę niż w butach niskich. Użytkownicy chwalą sobie także anatomicznie ukształtowaną wkładkę, która zapewnia prawidłowe ułożenie stopy. Niezależnie, jak długi odcinek pokonujesz, twoja stopa ma pełne wsparcie. Staw skokowy chroni z kolei miękki kołnierz cholewki. W ten sposób minimalizuje się ryzyko kontuzji na nierównych odcinkach pełnych kamieni, z wystającymi korzeniami drzew. Uszczelniony język precyzyjnie połączony z cholewką uniemożliwia dostawanie się do buta pyłu, piasku czy kamyczków, które potrafią powodować bolesne otarcia lub odciski. Dedykowane sznurowanie 3D ze zintegrowanym zaciskiem powoduje prawidłowe napięcie w dwóch różnych strefach. Dodatkowo coraz częściej stosuje się systemy mające zapewnić stabilność skrętną.

Cholewka zapewniać powinna także większą stabilność dla całego stawu. Istotna jest także wkładka o odpowiednim poziomie miękkości, który gwarantuje dopasowanie buta do stopy. Cennym uzupełnieniem jest wzmocniony nosek. W przypadku butów średnich trekkingowych dedykowanych na porę suchą wykorzystywana jest siateczkowa cholewka z systemem EasyFlex.

Bardzo istotnym elementem butów trekkingowych średnich jest membrana, która sprawia, że tego typu buty damskie i męskie stają się wodoodporne i można w nich maszerować niezależnie od pogody. Uzupełnienie butów wodoodporną membraną nie tylko gwarantuje 100% ochronę przed wodą, ale i wysoki poziom wiatroszczelności. Membrana chroni przed wilgocią, a jednocześnie pozwala odprowadzać wilgoć na zewnątrz. Dzięki temu zarówno średnie, jak i wysokie buty trekkingowe mogą uwalniać nadmiar ciepła i wilgoci na zewnątrz. 

Sprawdź:

Buty trekkingowe - dlaczego warto je kupić?

Średnie buty trekkingowe męskie, jak i damskie to obuwie, dzięki któremu żaden szlak nie będzie za trudny, a podejście zbyt strome. Tego typu buty górskie zaprojektowane są z myślą o szybkich wędrówkach na długich dystansach w nieco bardziej wymagającym terenie i przy zmiennej pogodzie. Odpowiednio opracowany materiał syntetyczny na cholewce, membrana, gruba podeszwa, dopasowująca się do stopy wkładka, automatyczny system sznurowania i szereg innych rozwiązań - wszystko to ma sprawić, że masz będzie komfortowy, także przy trudnych warunkach pogodowych. 

Średnie buty trekkingowe to doskonały wybór dla wszystkich, którzy lubią po górach chodzić w każdych warunkach, ale jednocześnie chcą zapewnić swoim stopom i stawom wysoki poziom ochrony. 

Buty trekkingowe - sprawdź ofertę sklepu Intersport

W ofercie sklepu Intersport znajdziesz buty trekkingowe średnie, które pozwolą ci w pełni korzystać z piękna górskich wędrówek. Odpowiednia stabilizacja, dobrze dobrana podeszwa, membrana Gore Tex to rozwiązania, które zastosowane zostały w modelach, które możesz kupić już dzisiaj. 

Sprawdź ofertę średnich butów trekkingowych do marszu w trudnym terenie i szykuj się na kolejną wyprawę.