Kask rowerowy Alpina Carapax 2.0 A9725 Kask rowerowy Alpina Carapax 2.0 A9725 Kask rowerowy Alpina Carapax 2.0 A9725 Kask rowerowy Alpina Carapax 2.0 A9725 Kask rowerowy Alpina Carapax 2.0 A9725
Alpina

Kask rowerowy Alpina Carapax 2.0 A9725

15 % off
519,99 441,99
Wybierz kolor
Wybierz rozmiar
52-57
57-62
Opis Produktu
 • Otwory wentylacyjne: 17 AIR FLOW VENTS
 • Konstrukcja: IN-MOLD TEC
 • Materiał: HI-EPS
 • Powłoka: CERAMIC SHELL
 • Wykończenie: EDGE PROTECT
 • Regulacja: RUN SYSTEM ERGO FLEX
 • Paski: Y-CLIP
 • Zapięcie: ERGOMATIC
 • Dopasowanie: CUSTOM FIT SYSTEM
 • Dodatki: FLY NET
 • Daszek: SHIELD PROTECT
 • Wkładki: ANTIBACTERIAL INTERIOR
 • Waga: 250g

Najlżejszy kask enduro

Carapax 2.0 firmy Alpina to wszechstronny model do jazdy terenowej i jeden z najlżejszych modeli Enduro na rynku. System regulacji imponuje filigranową konstrukcją i równomiernie mocuje kask wokół głowy. Nie ma bardziej indywidualnego, łatwiejszego i wygodniejszego sposobu regulacji kasku rowerowego.

Bardzo trwałe połączenie warstw

Kask posiada wyjmowaną wyściółkę, dzięki temu jest wygodny w noszeniu przez cały czas - bez względu na pogodę. Niska waga Carapax 2.0 wynika z produkcji form wewnętrznych, w których górna skorupa jest termicznie połączona z Hi-EPS. Daje to solidne połączenie, które jest odpowiedzialne za mocną i wytrzymałą konstrukcję. Dolna krawędź kasku jest chroniona przez dodatkową poliwęglanową skorupę Edge Protect. Dzięki bezproblemowemu połączeniu idealnie dopasowuje się do górnej skorupy.

Idealne dopasowanie i komfort jazdy

Aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo na trudnych szlakach, tył i zauszniki można ściągnąć bardziej w dół. Zapewnia to jeszcze większe pokrycie głowy. Jednocześnie duże otwory wentylacyjne pozwalają na optymalną wentylację, moskitiery chronią głowę przed owadami, a daszek gwarantuje optymalną ochronę pola widzenia.

alpina-ceramic-shell

CERAMIC SHELL - Wszystkie kaski Alpina wyprodukowane w procesie InMold są wyposażone w solidną ceramiczną powłokę. Płytka z poliwęglanu jest naciągana pod wpływem wysokiej temperatury na kształt hełmu i dociskana do korpusu Hi-EPS pod wysokim ciśnieniem, a następnie łączona z nim termicznie. Powłoka ceramiczna charakteryzuje się kilkoma cechami: jest odporna na uderzenia i zarysowania, odporna na promieniowanie UV i antystatyczna.

alpina-hi-eps

Hi EPS - Wewnętrzna powłoka wszystkich kasków Alpina jest wykonana z Hi-EPS (High Expanded Polistyren). Materiał posiada mikroskopijnie małe komory powietrzne, które absorbują siły działające na kask w przypadku uderzenia. Hi-EPS zapewnia optymalną ochronę, a jednocześnie pozwala na bardzo cienką ściankę kasku, a także wąskie kształty kasku.

alpina-edge-protect

EDGE PROTECT - dodatkowa płyta z poliwęglanu, która nadaje formowanym kaskom odrobinę wyrafinowania. Zakrywa krawędzie, chroni warstwę Hi-EPS i zwiększa trwałość konstrukcji.

run system alpina

Run System Ergo Flex - umożliwia dostosowanie wszystkich kasków Alpina do niestandardowego rozmiaru głowy za pomocą łatwego do przestawienia pokrętła. Run System Ergo Flex to najlżejszy i najwygodniejszy system regulacji oferowany przez Alpinę. Delikatna konstrukcja równomiernie przylega do głowy, zwiększając w ten sposób ochronę. System można regulować za pomocą drobnych skoków - nie ma kasku lżejszego, wygodniejszego lub bardziej niestandardowego.