Kask rowerowy - wiele modeli - sprawdź ofertę kasków rowerowych INTERSPORT i wybierz model dla siebie!

Kask rowerowy gwarancją bezpieczeństwa.

W celu wyeliminowania urazów kask rowerowy damski, męski, także dla młodzieży i dzieci jest niezastąpionym elementem podczas jazdy na rowerze. Jeżeli chodzi o kask rowerowy miejski to ogromne znaczenie ma to, aby zakładały go zawsze dzieci oraz osoby mniej doświadczone w poruszaniu się po mieście.

Zakładaj kask nawet jeśli tylko korzystasz ze ścieżek rowerowych. Sprawdź naszą ofertę i wybierz niezawodny sprzęt dla siebie. Oferowany przez nas dobry, sprawdzony sprzęt to: kask rowerowy uvex, bell, alpina.

Kaski rowerowe - czym kierować się podczas zakupu?

Współczesne kaski rowerowe damskie, męskie, w tym również kaski rowerowe uvex zbudowane są najczęściej z mocno sprasowanego styropianu pokrytego skorupą zewnętrzną z tworzywa sztucznego. Ale również są kaski z wyższej półki z włókna węglowego czy szklanego.

Kask rowerowy

Kask winien być również przewiewny i posiadać wygodne, regulowane zapięcie. Kaski rowerowe posiadają wewnętrzną regulację potrzebnego nam rozmiaru. Internauci często wpisują zapytanie: kaski rowerowe warszawa lub nazwy innych większych miast w Polsce.

Kaski rowerowe ranking to nic innego jak przegląd najlepszych kasków oraz ich porównanie cenowe. Warto przed dokonaniem zakupu prześledzić ranking kasków obowiązujących w danym sezonie. Należy ocenić zastosowane technologie do ich produkcji, gdyż ma zasadniczy wpływ na nasze bezpieczeństwo.

Jaki kask rowerowy będzie dla mnie odpowiedni?

Internauci, głównie początkujący rowerzyści najczęściej zadają pytanie jaki kask rowerowy, jaki kask na rower czy jak dobrać kask rowerowy? Co do kształtu czy koloru to oczywiście jest sprawą indywidualną każdego z nas. Jednak już co do zastosowanych technologii i parametrów technicznych, to znajdziemy odpowiedź głównie za pomocą rankingów sprzętu rowerowego szeroko dostępnego w internecie.

Oczywiście kask rowerowy szosowy będzie się różnić od kasku rowerowego do jazdy w górach. Dlatego ważne jest jakim rowerem będziesz jeździć i w jakim terenie i od tego będzie zależało jakie musisz posiadać zabezpieczenie głowy.

Kask na rower powinien być zawsze z Tobą!

Należy pamiętać, że każdy kask na rower, który uległ mocnemu uderzeniu i tym samym pochłonął dużą energię należy wymienić na nowy. Nawet jeśli uszkodzenia nie są mocno widoczne. Każdy kask do roweru musi posiadać atest bezpieczeństwa. W niektórych krajach kaski rowerowe są obowiązkowym wyposażeniem rowerzystów.

Kask szosowy przeznaczony do kolarstwa szosowego.

Z uwagi na duże szybkości podczas jazdy na rowerze wyścigowym, kask szosowy jest nieodzownym elementem bezpieczeństwa rowerzysty. Trudno byłoby spotkać osobę na rowerze szosowym bez kasku. Zawodnicy startujących w każdych zawodach mają obowiązek posiadać założony i zapięty kask.

Kask rowerowy szosowy jest bardzo lekki i wytrzymały, poddawany najbardziej rygorystycznym normom. Kaski rowerowe szosowe są idealne dopasowane do głowy i są bardzo bezpieczne. Posiadają również areodynamiczne kształty co pozwala na zmniejszenie oporu powietrza.

Odradzamy do roweru szosowego zakup kasku z daszkiem, gdyż może on przysłaniać widoczność, w trakcie mocno pochylonej do przodu pozycji na rowerze. kaski na szosę są relatywnie lżejsze co nie jest bez znaczenia w trakcie pokonywania znacznych odległości.

Kask rowerowy mtb ochroni Ciebie podczas trudnych, terenowych zjazdów.

Kaski rowerowe

Kask rowerowy mtb przeznaczony jest do jazdy po crossowym terenie albo do jazdy górskiej. Dobre kaski rowerowe mtb posiadają wymienne wkładki anybakteryjne oraz dużo otworów wentylacyjnych. Kaski rowerowe mtb poddawane są specjalnym atestom na uderzenia, co poprawia na trasie nasze bezpieczeństwo.

Często kaski tego typu mają rozbudowane tył aby chronić potylicę od uderzenia. Niektóre wyposażone są w tzw. osłonę szczękową, którą również można odpinać. Należy zapamiętać, że sam kask nie ochroni nas przed poważnymi urazami. Należy pamiętać o specjalnych ochraniaczach głównie na kręgosłup.

Kask mtb musi być idealnie dopasowany, aby spełniał swoje funkcje!

Aby kask mtb czy kask na rower mtb spełniał swoje zastosowanie dotyczące głównie bezpieczeństwa i komfortu jazdy musi być wyposażony w regulację rozmiaru naszej głowy. System regulacji powinien być obsługiwany jedną ręką. Dopiero kask idealnie dopasowany i zapięty znacznie poprawi nasze bezpieczeństwo. Kaski posiadają również specjalne siatki, które uniemożliwiają dostawaniu się owadów pod kask.

INTERSPORT to miejsce, gdzie możesz po korzystnej cenie zakupić dobrej jakości kask rowerowy.Bierzemy pod uwagę opinie ludzi dotyczących oczekiwań i stawianych nam wymagań. Sklep zapewnia profesjonalną obsługę i szybką wysyłkę towaru do klienta.