Buty trailowe to najlepsze obuwie do biegania po bezdrożach. Sprawdź jakie obuwie trailowe ma w swojej ofercie INTERSPORT i wybierz buty dla siebie!

Buty trailowe - najlepsze obuwie do biegania po leśnych ścieżkach

Jeśli nudzi Cię bieganie po asfalcie, zaopatrz się w buty trailowe i wyrusz na podbój leśnych ścieżek! Bieganie po lesie, z dala od ulicznego hałasu, świateł i betonowych dróg pozwoli Wam na wyciszenie się. Możecie skupić się na własnych oddechu - wyrównać go i uspokoić. Podczas biegania po lesie odnajdziecie spokój i ciszę, a otoczenie natury sprawi, że nie będziecie chcieli wrócić do biegania po zatłoczonych ulicach.

Buty trailowe

Pamiętać jednak należy, że podłoże leśnych ścieżek nie jest ubite, więc koniecznie zaopatrzcie się w buty trailowe do biegania. Kupując takie buty sprawdzajcie zawsze jaki mają bieżnik. Na leśnych ścieżkach, które są błotniste i grząskie łatwo się poślizgnąć. Jeśli się wahacie nad kupnem butów, sprawdźcie buty trailowe ranking.

Możecie przeczytać kilka opinii o interesujących Was modelach od osób, które już je używają. Znaleźć też możecie rankingi, które przygotowali profesjonaliści startujący w zawodach. Wielu z nich poleca buty trailowe Salomon. Również i my podzielamy ich opinię, a w naszej ofercie znajdziecie wiele modeli tych butów. Z nimi na nogach będziecie mogli cieszyć się długimi, leśnymi wypadami!

Bardzo dobre buty trail to przede wszystkim odpowiedni bieżnik!

Kupując buty trail koniecznie musicie sprawdzić jaki mają bieżnik. Jeśli las w Waszym otoczeniu jest liściasty, to na pewno ścieżki w nim będą bardziej błotniste i grząskie. Na takich ścieżkach bieżnik butów powinien być bardzo agresywny.

Kiedy wybieracie się biegać po górach trail buty powinny chronić Wasze stopy przed kamieniami. Główne zadanie bieżnika na takim terenie to ochrona przed ostrymi krawędziami kamieni, wystającymi korzeniami i wszelkimi nierównościami terenu. Na nierównym, mokrym lub grząskim terenie najlepiej sprawdzą się buty Adidas Galaxy trail. Mają bardzo stabilną podeszwę z dodatkowym systemem wypustek. Dzięki temu sprawdzą się nawet na najbardziej nierównych nawierzchniach.

buty trail

Buty trailowe damskie, męskie - najważniejsze to odpowiedni rozmiar

Wybierając buty trailowe damskie, męskie zwróćcie szczególną uwagę na rozmiar obuwia. Buty do biegania muszą być jak najwygodniejsze. Dodatkowo, te do biegania po lesie, muszą mieć dobry bieżnik, by chronić spodnią stronę stopy.

Buty do biegania trail sprawdzą się najlepiej podczas biegania w zimę

Buty do biegania trail sprawdzą się również najlepiej podczas biegania w zimę. Jednak jeśli na Waszej drodze będzie dużo lodu, wybierzcie buty, które będą miały kolce. Wtedy możecie być pewni, że się nie przewrócicie. Ważny jest również materiał, z którego wykonane są buty. Buty do biegania trailowe powinny mieć cholewkę wykonaną z gęsto utkanej cholewki. Taki materiał zapobiegnie dostawaniu się piasku do wnętrza obuwia.