• Darmowa dostawa od 100zł
  • Darmowy odbiór i zwrot w salonie
  • Możliwość zapłaty w ratach

Spodenki turystyczne Damskie

Spodenki trekkingowe – zarówno na górskie wędrówki, jak i komfortowy spacer po parku

Wygodne spodenki trekkingowe pozwalają czerpać większą przyjemność z aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Wędrówki w letnie, upalne dni i tak są wymagające dla naszego układu krążeniowo-oddechowego. Gdy temperatura rośnie, warto zatem ubrać krótkie spodenki trekkingowe. W znacznym stopniu zwiększa to wentylację ciała podczas wysiłku, zapewniając nogom przewiewność.


Wybierz wysokiej jakości spodenki trekkingowe damskie

Jeśli priorytetem jest odprowadzanie ciepła i wilgoci przez spodenki trekkingowe damskie, warto zwrócić uwagę na materiał, z którego zostały one wykonane. W takim zadaniu dobrze sprawdza się choćby szybkoschnący poliamid. W składzie ubrania powinien znaleźć się również elastan, ponieważ zapewnia on większą swobodę ruchów, która jest niezbędna podczas trekkingu. Dodatkowy atut takich tkanin to ich wysoka odporność na uszkodzenia, co może okazać się istotne podczas górskich wędrówek. Spodenki trekkingowe stanowią także wygodną opcję dla osób chcących zminimalizować objętość swojego bagażu. Można bowiem każdorazowo wyprać je wieczorem, mając gwarancję, że rano będą suche i gotowe do użytku.


Jakie właściwości powinny mieć spodenki turystyczne damskie?

Oprócz wykonania ze sztucznego, szybkoschnącego materiału, spodenki turystyczne damskie powinny również posiadać inne, przydatne podczas trekkingu cechy. W trakcie spaceru czy wędrówki dobrze, aby spodenki trekkingowe były możliwie jak najoptymalniej dostosowane do naszego ciała. Z tego powodu warto wybierać takie modele, które posiadają elastyczne ściągacze: przede wszystkim w pasie.


Kolejną pożądaną cechę spodenek trekkingowych stanowią kieszenie, najlepiej zapinane na zamki błyskawiczne. Dzięki temu po najpotrzebniejsze, drobne przedmioty nie trzeba za każdym razem sięgać do plecaka. Najlepiej wybierać spodenki trekkingowe w uniwersalnej kolorystyce, dzięki czemu dobrze zaprezentują się z jakimkolwiek t-shirtem lub obuwiem.