• Darmowa przesyłka od 100 zł
 • Darmowy odbiór i zwrot w salonie
 • Możliwość zapłaty w ratach

Kurtki 3w1 idealne na jesień


Jesień poza słonecznymi dniami, pełnymi różnorakich kolorów i wspomnień minionego lata, potrafi nas także postraszyć mżawką i szaro-burą aurą. Chłodne i mgliste poranki, ciepło południowego słońca i chłód wieczoru – to wszystko w ciągu jednej doby. Z tego względu szczególnie w okresie jesieni warto wyposażyć się w odpowiednią odzież. Tak zwane ubieranie się na „cebulkę” to najlepsze rozwiązanie dla osób aktywnie spędzających dzień. Idealnym rozwiązaniem będzie kurtka 3w1, z którą będziemy gotowi na każdą pogodę.


Jak działa kurtka 3w1?


​​​​​​​Kurtki 3w1 to odzież uniwersalna – dla każdego, na każdą porę roku oraz do każdego typu aktywności.  Kupując jeden produkt, tak naprawdę otrzymujemy aż trzy:

 1. Lekką, cienką kurtkę,

 2. Bluzę (polar lub kurtka wypełniona syntetyczną lub puchową ociepliną),

 3. Ciepłą kurtkę z podpinką.Każdy z tych elementów może być noszony oddzielnie, a w połączeniu tworzą jedną dwuwarstwową kurtkę. Pierwsza, zewnętrzna warstwa jest odporna na wiatr i deszcz. Druga, wewnętrzna pełni funkcje ocieplające. Po odpięciu warstwy wewnętrznej kurtka może służyć jako przeciwdeszczowa. Wewnętrzna warstwa kurtki idealnie sprawdzi się podczas chłodnych poranków i wieczorów. Połączenie obydwu warstw daje nam natomiast ciepłą kurtkę, z której możemy korzystać nawet w bardzo deszczowe i chłodne dni.Jaką kurtkę 3w1 wybrać?


Wybór kurtki uzależniony jest od naszych potrzeb i rodzaju aktywności. Jeśli chcemy przede wszystkim przygotować się na różne warunki pogodowe, to warto wybrać model miejsko-turystyczny, taki jak McKinley Terang. Kurtki te posiadają wodoodporną membranę Aquamax, która ochroni przed deszczem i wiatrem oraz podpinkę polarową. Jeśli dodatkowo zależy nam na wykorzystaniu kurtki podczas aktywnego wypoczynku, czy górskich wędrówek, to warto wybrać model turystyczno-miejski w typie The North Face Arashi Triclimate lub Jack Wolfskin North Border. Obydwa modele posiadają wierzchnią warstwę membranową stanowiącą ochronę przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi oraz miękki i komfortowy polar zabezpieczający przed niską temperaturą. Po rozpięciu systemowego zamka błyskawicznego każdą z kurtek – w zależności od panujących warunków atmosferycznych – można nosić oddzielnie.Jakie elementy powinna posiadać kurtka 3w1?


Jeśli zależy nam na wyborze kurtki, która nie zawiedzie nas podczas jesiennych dni, pełnych zmieniającej się niczym w kalejdoskopie aury, to warto postawić na model 3w1. Jakie cechy powinna posiadać dobra kurtka?

 1. Wodoodporna membrana – dzięki niej niestraszny nam będzie deszcz czy wiatr.

 2. Zakryty zamek lub zabezpieczony laminatem – często jest to słaby punkt okryć wierzchnich. Choć kurtka cała pokryta jest dobrej jakości membraną, to jednak nieszczelny zamek może powodować dyskomfort.

 3. Polar spinany z okryciem wierzchnim za pomocą zamka – przekłada się to na komfort użytkowania i jeszcze lepiej zabezpiecza przed szkodliwymi czynnikami atmosferycznymi.

 4. Wysoki kołnierz – zapewnia komfort termiczny.

 5. Regulowany kaptur – dzięki temu idealnie dopasujemy go do naszych potrzeb.

 6. Zapinane kieszenie – podczas deszczowych dni ochronią wszystkie przechowywane tam przedmioty.

 7. Regulowane mankiety- pozwolą na dostosowanie długości rękawa oraz zabezpieczą przed przemoczeniem rękawów spodniej warstwy ubrań.

 8. Odblaskowe elementy – widoczność zapewnia nam bezpieczeństwo.

 9. Regulowany dół kurtki – pozwala na indywidualne dopasowanie jej do naszych potrzeb i preferencji.

 10. Polar lub kurtkę wewnętrzną dobrej jakości – dzięki temu będziemy cieszyć się każdym elementem kurtki 3w1 przez wiele lat.
Kurtki 3w1 to idealne rozwiązanie dla ludzi aktywnych, lubiących sporty na wolnym powietrzu, ale także i dla tych, których codzienne życie zawodowe wymaga częstego przemieszczania się. Możliwości tego typu okrycia wierzchniego docenić możemy właśnie jesienią lub wiosną. Chłodne i mgliste poranki wymagają założenia na siebie kurtki cieplejszej i nieprzemakalnej. Stopniowo poprawiająca się w ciągu godzin południowych aura zmusza nas do zmiany odzieży. Mając kurtkę 3w1, bez problemu ściągniemy niepotrzebną warstwę, a wracając wieczorem do domu, ponownie ją dopniemy, jeśli będzie nam zimno.