• Darmowa przesyłka od 100 zł
  • Darmowy odbiór w salonie
  • Możliwość zapłaty w ratach

Bieganie w zimie

Kilka  wskazówek dotyczących treningu i biegania po zmroku.

Nie pozwól aby zimno i szaruga powstrzymały Cię od tego co lubisz! Bieganie przed świtem lub w mglisty wieczór może być bezpieczne i przyjemne dzięki odpowiedniej odzieży oraz elementom odblaskowym np. opasce. Bądź biegaczem przez cały rok nie tylko latem czy wiosną. Znasz ten cichy głos, który szepcze, nawet gdy jesteś zmęczony: Biegnij dalej. Jako sprzedawca sprzętu biegowego, INTERSPORT to rozumie.

Wiemy, że Twoja chęć i motywacja do biegania nie gasną tylko dlatego, że temperatura spada lub zachodzi słońce. Chłód i szybko zapadający zmrok to dodatkowe wyzwania stojące przed biegaczami w zimie. Jednak właściwy strój gwarantuje, że bieganie będzie nadal bezpieczną i przyjemną aktywnością, nawet jeżeli warunki na zewnątrz są mniej przyjemne.

Zachowaj odpowiednią termikę.

Wybranie stroju na chłodne dni to niezły orzech do zgryzienia, więc co wybrać? Ubierz się na tyle ciepło, aby utrzymać komfort, ale nie przesadzaj. W końcu biegacze generują własne ciepło! Zalecamy ubranie długich legginsów i ciepłej lekkiej kurtki do biegania, które pozwolą na swobodny ruch. W przypadku tras zimowych należy szukać odzieży wykonanej z funkcjonalnych włókien, które nie przepuszczają wody lub są wodoodporne. Mankiety i obszycia rękawów również chronią przed wiatrem i pozwalają zachować ciepłotę ciała.


Wybrane produktyBądź widoczny

Codzienne obowiązki często determinują  o jakiej porze biegamy, dlatego jesienią i zimą jest to często poranek przed świtem albo późne popołudnie po zmroku. Pamiętaj, o zwiększeniu swojej widoczność w szczególności jeżeli biegasz w pobliżu ruchliwych ulic, ale także mniej uczęszczanych dróg. Radzimy, aby choć jedna część ubrania była w jasnym kolorze z elementami odblaskowymi. Dodatkowo pamiętaj o czołówce,  która rozświetli Ci drogę oraz spowoduje, że będziesz lepiej widoczny.
​​​​​​​


Bądź bezpieczny

Plecak lub pas, na klucze, dokumenty czy telefon jest idealnym rozwiązaniem na ich bezpieczne przechowanie w czasie biegania. Dzięki temu nic Cię nie rozprasza w trakcie treningu, a wszystkie cenne rzeczy masz pod ręką. Gdy rytm biegu nadaje Ci muzyka pamiętaj, żeby zmniejszyć głośność, a najlepiej biegać ze słuchawką umieszczoną tylko w jednym uchu, aby mieć świadomość co dzieje się dookoła.
Innymi słowy, nie odkładaj butów do biegania tylko dlatego, że mamy zimę lub zaszło słońce . Dzięki kilku powyższym regułom możesz bezpiecznie i komfortowo biegać w zimnie i ciemności.
​​​​​​​

Wybrane produktyChroń szyję, ręce, uszy.

A co z narażonymi na chłód uszami, szyją i dłońmi?  Wiemy, że marzną jeszcze długo po tym, jak rozgrzewa się reszta ciała. Sugerujemy aby ubierać odzież, która zapewni komfort nawet gdy się pocisz. INTERSPORT oferuje szeroką gamę czapek, bandam i rękawiczek, zaprojektowanych specjalnie dla biegaczy, które odprowadzają wilgoć i pot. Kluczowe są również odpowiednie skarpety. Dlatego znaczące dla zachowania komfortu i zapewnienia stopom ciepła jest dobranie skarpet z domieszką wełny.


Wybrane produkty