ROWERY 

​​​​​​​
GENESIS

to austriacka marka, która wraz z zespołem entuzjastycznych rowerzystów z pasją opracowuje szeroką gamę wysokiej jakości i funkcjonalnie wyposażonych rowerów. Celem jest stworzenie optymalnego pakietu jakości, funkcjonalnego wyposażenia i ponadczasowego wyglądu dla każdego modelu i każdego obszaru użytkowania, od lekkich rowerów dziecięcych po wysokiej klasy elektryczne rowery górskie. Rowery te imponują doskonałym stosunkiem ceny do jakości.

 CUBE JEST NIEMIECKĄ MARKĄ, KTÓRA PRODUKUJE ROWERY OD 1993 ROKU.

Rowery Cube słyną z atrakcyjnego stosunku ceny do jakości. W Polsce marka jest popularna szczególnie w segmencie rowerów MTB, ale oferta niemieckiego producenta opiewa na większość rynkowych grup jednośladów - m.in. rowery elektryczne, miejskie, trekkingowe oraz szosowe. Popularność marki spowodowana jest głównie atrakcyjnymi cenami jej rowerów oraz dobrymi opiniami riderów, którzy zdecydowali się na jednoślady Cube.

 KASKI, ODZIEŻ FUNKCJONALNA, BUTY I AKCESORIA​​​​​​​


Do idealnego roweru potrzebne są również:
odpowiednia funkcjonalna odzież, buty i akcesoria, aby nic nie stało na przeszkodzie kolejnej wycieczce rowerowej.

 
 

​​​​​​​​​​​​​​


 
 

​​​​​​​


 


 
 

​​​​​​​
JAK DOBRAĆ ROWER?
​​​​​​​

Rodzaj roweru i przeznaczenie

W zależności od tego, w jaki sposób i gdzie będziemy użytkować rower, powinniśmy go dopasować do naszych potrzeb. Inny rower wybierzemy do jazdy po górach, a inny do codziennych dojazdów do pracy. Obecnie możemy wybierać spośród wielu rodzajów rowerów. Do głównych możemy zaliczyć rowery szosowe, trekingowe, mtb i miejskie. Będą się od siebie różnić geometrią ramy, wielkością kół, grubością opon. Nie zapomnijmy również o rowerach elektrycznych, które będą nas wspomagać w pokonywaniu dużo większych odległości.

Osprzęt rowerowy

Wszystko zależy od naszych wymagań dotyczących takich rzeczy, jak precyzja działania, niezawodność czy waga mechanizmów z których składa się nasz rower. Niestety im wyższej klasy osprzęt, tym będzie on droższy. Na szczęście kupując markowy rower, nawet w podstawowej konfiguracji będziemy mieć pewność o jego prawidłowym zaprojektowaniu, co wpłynie na harmonijną pracę wszystkich podzespołów.

Rozmiar i dopasowanie roweru

Prawidłowe dobranie rozmiaru roweru jest często bagatelizowane, a właśnie temu powinniśmy poświęcić najwięcej czasu kupując rower. Źle dobrany rozmiar, geometria ramy i niewłaściwe dopasowanie do naszej budowy ciała takich elementów, jak kierownica, mostek, siodełko skutecznie zniechęci nas do jazdy na nowo zakupionym rowerze. 

Dodatkowe wyposażenie roweru

Dla zwiększenia komfortu, użyteczności roweru i co najważniejsze naszego bezpieczeństwa nie możemy zapomnieć o wyposażeniu dodatkowym, które będzie pomocne przy jeździe na rowerze. W dzisiejszych czasach już mało kto jeździ na rowerze bez kasku, ale kupujmy tylko markowe produkty ze wszystkimi atestami i możliwością idealnego dopasowania do kształtu naszej głowy. Tylko takie produkty faktycznie nas ochronią. Drugą kwestią jest oświetlenie. Mało kto z nas pamięta, że jest ono obowiązkowe. Niepozorna sakwa pod siodełkiem, czy zapięcie rowerowe będzie przydatne w codziennej eksploatacji roweru.