• Darmowa dostawa od 100zł
  • Darmowy odbiór i zwrot w salonie
  • Możliwość zapłaty w ratach

Śpiwory

Śpiwór zimowy, wojskowy, puchowy czy turystyczny? Sprawdź szeroką ofertę śpiworów INTERSPORT i wybierz śpiwór odpowiedni dla siebie!

 

Jak wybrać odpowiedni śpiwór?

Jaki śpiwór należy wybrać będzie zależało głównie od ustalenia naszych potrzeb. Musisz sobie odpowiedzieć w jakich warunkach ten spiwor będziesz używać. Dlatego teraz zastanów się, gdzie się wybierasz, jaka może być temperatura i jaka wilgotnośc. Jadąc w góry, nad jezioro czy morze skorzystaj ze sprawdzonych prognoz pogodowych w internecie. Śpiwór cena ma dla nas również znaczenie. Nie ma co przepłacać za śpiwór z wyższej półki np śpiwór deuter kiedy wiemy, że noce spędzać będziemy ciepłym schronisku. Taki śpiwór sprawdza się w zależności od modelu w temperaturze limitu 5 stopni powyżej zera. Pamiętaj, że dużo łatwiej będzie rozpiąć śpiwór, gdy będzie Ci zbyt gorąco niż dogrzać się, kiedy będzie zbytnio zimno.

Śpiwór zimowy

W INTERSPORT możesz również liczyć na częste promocje. Śpiwory wyprzedaż - znajdziesz najpewniej pod koniec turystycznego sezonu. Jednak proponujemy cykliczne wejścia na naszą stronę aby przekonać się o świetnych okazjach cenowych. O ile śpiwór nie posiada pokrowca albo Twój pokrowiec na śpiwór został uszkodzony, możesz również dokonać jego zakupu.

 

Śpiwór zimowy dobrze utrzymujący ciepło.

Śpiwór zimowy - tutaj mamy świadomośc, że temperatury mogą spaść poniżej zera. W przypadku zimnych rejonów i gór może być to kwestia życia lub śmierci. O poradę w tym zakresie możesz również zapytać naszych sprzedawców. Od wielu sezonów najbardziej “modnym” jeżeli chodzi o konstrukcję jest śpiwór mumia.

Każdy dobry producent śpiworów, w tym śpiwór hi tec poddawany jest badaniom właściwości cieplnych w specjalnym laboratorium. Oczywiście ma też duże znaczenie dla termiki, jak się ubierzemy w śpiworze. Ubierając się zbyt grubo, osłabiamy właściwości cieplne śpiwora! Najlepsza może być bielizna termoaktywna z długim rękawem i ciepłe długie skarpety. W ekstremalnych warunkach zakładamy czapkę, gdyż właśnie przez głowę tracimy najwięcej ciepła.

 

Bardzo wytrzymały śpiwór wojskowy.

Z uwagi na przeznaczenie, śpiwór wojskowy musi spełniać wymagania praktycznie w każdych warunkach pogodowych. Nie wojskowe śpiwory, niczym nie ustępują tym z górnej półki dostępnych w naszym sklepie, a jedynie specjalne wzory czy kolory wyróżniają te śpiwory.

Śpiwór mumia

 

Śpiwór puchowy na duże mrozy!

Śpiwór puchowy wypełniany jest naturalnym puchem kaczym lub gęsim. Pod względem stosunku wagi do jakości ochrony od zimna, wypełniacz ten jest na rynku bezkonkurencyjny. Dlatego śpiwory puchowe są wykorzystywane podczas ekspedycji wysokogórskich czy polarnych. Jednak wadą takich śpiworów jest wysoka podatność na wilgoć i wysoka cena. Śpiwory puchowe wyprzedaż - to gratka dla naprawdę wymagających pasjonatów zimowych podróży.

 

Śpiwory turystyczne łatwe do spakowania i lekkie.

Kompaktowe śpiwory turystyczne są dobrze przystosowane pod względem wagi i objętości do długich wypraw turystycznych. Stają się niezawodne także podczas podróży trekkingowych. Śpiwór kołdra, głównie przeznaczony jest na podróżowanie w lecie oraz do spania w schroniskach górskich. Podczas zakupu zwróć uwagę na rozmiar, długość śpiwora.

Natomiast śpiwór dwuosobowy najczęściej posiada kształt prostokąta. Są to bardzo wygodne, przyjemne dla ciała śpiwory dla par. Tutaj jednak najlepszym rozwiązaniem do przenoszenia takiego śpiwora będzie bagażnik samochodowy. Jednak przy dłuższym pobycie na polu namiotowym okaże się najlepszy.

 

Lekki śpiwór podczas wypraw to oszczędność miejsca i sił!

Internauci odwiedzający stronę INTERSPORTU najczęściej pytają o: lekki śpiwór, śpiwór lekki, śpiwór letni czy śpiwór ultralight. Są to bardzo rozsądne zapytania, gdyż rozmiar, waga oraz dobór śpiwora do pory roku ma ogromne znaczenie. Odpowiedni zakup sprawi, że każdy wyjazd będzie przyjemny i komfortowy.

Śpiworek do spania dla dzieci podczas wypraw outdoorowych.

Śpiworek do spania przeznaczony jest dla dzieci i niemowląt. Gwarantuje im komfort i bezpieczeństwo snu. Śpiwory turystyczne dla dzieci to dodatkowo wygoda dla rodziców, którzy mają pewność, że dziecko w chłodne dni, łatwo się nie odkryje. Mały śpiwór dla dziecka musi posiadać takie same parametry termiczne jak śpiwory dla dorosłych.