Gumy do ćwiczeń, profesjonalne taśmy do rozciągania

Guma treningowa Spokey Power II super hard 920958
2080/44mm
Guma treningowa Spokey Power II light 920955
2080/15mm
Guma treningowa Spokey Power II medium 920956
2080/20mm
Guma treningowa Spokey Power II super light 920954
2080/10mm
Guma treningowa Spokey Power II hard 920957
2080/28mm
179,99 od 0,00
Od 179,99

Ćwiczenia z taśmami – jakie są ich zalety?

Guma do ćwiczeń, zwana także taśmą treningową, to rozciągliwa opaska oporowa, którą wykorzystuje się do ćwiczeń fizycznych. Idealnie nadaje się ona do rozgrzewki, ćwiczeń zasadniczych czy rozciągania. Taśmy oporowe z powodzeniem można używać zarówno w warunkach domowych, jak i na siłowni. Z racji niewielkich rozmiarów artykuł da się łatwo spakować, więc bez problemu można zabrać go ze sobą, np. jadąc na wakacje.

Ćwiczenia z gumami przynoszą szerokie spektrum korzyści zdrowotnych. W zależności od wykonywanych aktywności, dzięki pracy z taśmą można wzmacniać praktycznie wszystkie partie ciała. Akcesoria te wspomagają modelowanie całej sylwetki, bo aktywizują też mięśnie głębokie, które zwykle nie pracują podczas popularnych treningów. Ćwiczenia z taśmą są odpowiednie dla osób o różnym stopniu zaawansowania. Wpływają one pozytywnie na poprawienie elastyczności stawów i koordynację ruchową, dlatego często wykorzystuje się je w także w rehabilitacji.

 

Taśmy do ćwiczeń – jakie wybrać?

Przed wyborem gumy do ćwiczeń warto zwrócić uwagę na kilka parametrów. Przede wszystkim ważny jest jej opór. Taśmy grubsze i szersze z reguły stawiają większy opór, zatem bardziej angażują mięśnie do pracy. Dobrze zaopatrzyć się w zestaw opasek o różnych grubościach, co pozwoli na odpowiedni dobór akcesorium do konkretnych ćwiczeń. Taśmy treningowe występują w kilku rodzajach. Artykuły do pilatesu, fitnessu czy jogi mają postać pasa i charakteryzują się mniejszym oporem niż taśmy typu power band. Te ostatnie to modele idealnie sprawdzające się np. do crossfitu. Ćwiczenia z gumą na brzuch i inne części ciała można realizować także z mini band, czyli krótką taśmą, której obwód to ok. 60 cm.

 

Gumy oporowe do ćwiczeńw Intersport

W naszym sklepie znajdziesz szeroki wybór taśm pozwalających urozmaicić domowy trening. Polecamy akcesoria zapewniające różny stopień oporu (od 2 aż do 55 kg) w kilku szerokościach. Oferujemy zarówno pojedyncze egzemplarze, które można skompletować wedle potrzeb, oraz zestawy kilku opasek. Taśma do ćwiczeń najczęściej wykonana jest z lateksu, który gwarantuje jej długą żywotność oraz łatwość w utrzymaniu czystości. W przypadku treningu z gumami doskonale sprawdzi się dostępny w asortymencie model Energetics Fitness Tube 2.0. To wytrzymała guma, mająca na zakończeniach dwa uchwyty zapewniające jej wygodne trzymanie. Niezależnie od tego, czy ćwiczenia z gumą to dla Ciebie nowość, czy też praktykujesz je już od dawna, w Intersport znajdziesz odpowiednie akcesoria. Zapraszamy!